Co warto wiedzieć o szczepieniach dzieci powyżej 12 lat?

Utworzono dnia 29.06.2021

23 czerwca br. odbyła się konferencja w formie on-line dotycząca szczepień uczniów powyżej 12 roku życia. Jako prelegenci wystąpili:

-      dr hab. n. med. Tomasz Smiatacz, profesor Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, kierownik Kliniki Chorób Zakaźnych, konsultant wojewódzki chorób zakaźnych,

-      dr hab. n. med. Joanna Renke, specjalista w dziedzinie pediatrii i immunologii klinicznej,

-      dr Piotr Kobzdej,  Pełnomocnik Wojewody do spraw szczepień,

-      Małgorzata Bielang, Pomorski Kurator Oświaty.

Podczas konferencji zwrócono uwagę na istotne znaczenie szczepień dzieci i młodzieży, wskazując, że szczepionka to najlepszy sposób na przerwanie transmisji wirusa, a tym samym na powrót do życia sprzed okresu pandemii i trwały powrót do stacjonarnych zajęć w szkołach. Lekarze specjaliści - uznane autorytety w dziedzinie medycyny - przedstawili dane dotyczące badań nad szczepionką wśród dzieci. Omówili kwestie bezpieczeństwa i skuteczności szczepionki, w tym w odniesieniu do dzieci przewlekle chorych. W czasie spotkania udzielono także odpowiedzi na pytania uczestników konferencji, dotyczące między innymi organizacji szczepień w szkole.

Bezpośredni dostęp do video w trybie oglądania:

Kuratorium Oświaty w Gdańsku