Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Szkoła Podstawowa nr 3 w Malborku

Konkursy, Turnieje

     

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 wzięli udział w Ogólnopolskim 18.Konkursie Twórczego Używania Umysłu

"WYSPA ZAGADEK 2018".
Etap ogólnopolski poprzedziły kwalifikacje szkolne.

 

W szkolnych eliminacjach marzec - kwiecień 2018r. wyłoniono
trzy najlepsze prace:
1. Hanny Kulin,
2. Juli Szymkowskiej
3. Wiktori Tomczyk.

Prace na wysokim poziomiem, rownież zostały zauważone przez komisję ogólnopolską
i zakfalifikowane do przyjazdu na finał.

16 czerwca 2018 r. uczennice:
Hanna Kulin, Julia Szymkowska - kl. 5 (grupa młodsza) Wiktoria Tomczyk - kl. 6 (grupa starsza),
wśród wyłonionych finalistów z całej Polski, reprezentowały Szkołę Podstawową nr 3
w Gdyni.

Podczas finałów krajowych uczniowie pracowali nad zapomnianymi przedmiotami,
12 pytań w tym obszarze.

- Finalistkom GRATULUJEMY sukcesu
i czekamy na końcowe wyniki wyłonienia laureatów.

Nagrodą dla laureatów finałów krajowych jest  wyjazd do szwedzkiego Ośrodka Doświadczeń i Kształcenia Twórczego Kreativum w Karlshamn.

Konkurs jest wpisany przez Kuratorium Oświaty w Gdańsku do kalendarza imprez (olimpiady i konkursy wiedzy) na rok szkolny 2017/2018.

 

 


 

szkolny opiekun konkursu - A.Zaczyńska-Szweda


Ogólnopolskie Mistrzostwa Szkół w SuperFarmera

  5 czerwca w Warszawie odbyły się Ogólnopolskie Mistrzostwa Szkół w SuperFarmera.

Naszą szkołe reprezentował Adrian Czarniak, który zajął II miejsce w Mistrzostwach Szkół w Sztumie. Turniej odbywał się w Muzeum Powstania Warszawskiego. Uczestnicy mieli okazję zwiedzić to nowoczesne zaaranżowane i wyjątkowe miejsce.

Adrian w wyniku zmagań turniejowych zakwalifikował się na szóstym miejscu do półfinału. Rozgrywkom towarzyszyło wiele emocji.

Gratulujemy Adrianowi udziału w Mistrzostwach.

Trzymamy kciuki za dalsze sukcesy w kolejnych turniejach.

 

M.Kuszowska

                                      


TRIATHLON

            15 czerwca 2018r. nasi uczniowie wzięli udział w Drużynowym Triathlonie dla dzieci i młodzieży w ramach Malborskiego Dnia Sportu. Zawody odbyły się na Kąpielisku Miejskim w Malborku. W kategorii wiekowej klasy 1-3 z naszej szkoły wystartowały 4 drużyny (3 drużyny z klas pierwszych i 1 drużyna z klas trzecich), w kategorii wiekowej klasy 4-6 wystartowało 6 drużyn (4 drużyny z klas czwartych i 2 drużyny z klas szóstych). Zawodnicy samodzielnie dobierali się w zespoły trzyosobowe i mogli startować  tylko w jednej dyscyplinie sportu. W każdej grupie wiekowej za pierwsze trzy miejsca zawodnicy otrzymali puchary i nagrody rzeczowe, a pozostali uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale.

Dystanse i dyscypliny w kategorii wiekowej klasy 1-3:

pływanie 60m, jazda na rowerze - 2000m, bieg - 500m.

Dystanse i dyscypliny w kategorii wiekowej klasy 4-6:

pływanie 120m, jazda na rowerze - 4000m, bieg 1000m.

Drużyna z klas szóstych w składzie:

Wiktoria Grabara - pływanie, Filip Kraske - jazda na rowerze, Bartosz Seńko - bieg, zajęła II miejsce. Gratulujemy.

 

 

WF


"PITAGORAS"  Z  MALBORKA

          30 maja 2018 roku Marcel Seńko uczeń kl. III C uczestniczył w spotkaniu Laureatów Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego

"I Ty możesz zostać Pitagorasem".

W tym konkursie okazał się najlepszy, zdobywając I miejsce.

Rozwiązując niełatwe zadania, Marcel w pełni wykorzystał całą swoją wiedzę i umiejętności matematyczne.

Gratulujemy tak wielkiego osiągnięcia i życzymy dalszych sukcesów.

 

 

 

                                                                                                   E. Krawczyk


ZAWODY WĘDKARSKIE

            W dniu 3 czerwca 2018 roku na stawie przy parkingu w Kałdowie odbyły się spławikowe zawody wędkarskie dla dzieci i młodzieży z okazji " Dnia Dziecka". Uczestnicy zostali podzieleni na dwie kategorie wiekowe do lat 11 i 12-16 lat. Przed losowaniem stanowisk sędzia główny omówił zasady zachowania się na zawodach i najważniejsze przepisy amatorskiego regulaminu połowu ryb. Organizatorami zawodów były: Zarządy Koła Garnizonowego PZW nr 23 w Malborku oraz Koła nr 5 Cukrowniczego w Malborku.

            Nasza szkołę w zawodach wędkarskich reprezentowali następujący uczniowie: Dorobek Bartek klasa Ia, Drąg Hanna klasa Vc, Jankowska Eliza klasa IIIa, Jastrzębski Igor klasa IVc, Kozaczuk Martyna klasa IIIa, Krotowska Weronika klasa IVb, Kulin Zofia klasa IIId, Wensker Krzysztof klasa IVc, Wereszko Kacper klasa IVc.

            W każdej grupie wiekowej za pierwsze trzy miejsca zawodnicy otrzymali puchary, dyplomy  i nagrody rzeczowe, a pozostali uczestnicy zawodów otrzymali nagrody pocieszenia. Gratulujemy zawodnikom i dziękujemy organizatorom.

 

J.W.


KONKURS PLASTYCZNY

                W związku z obchodami Światowego Dnia bez Tytoniu Powiatowa Stacja Sanitarno - Epidemiologiczna w Malborku ogłosiła konkurs plastyczny pt: "Papieros kosztuje i zdrowie rujnuje". Konkurs skierowany był do uczniów z klas IV i V szkół podstawowych z terenu miasta Malborka. Z naszej szkoły  w konkursie wzięło udział 4 uczniów. Uczennica z klasy IV A Małgorzata Jakubczyk otrzymała WYRÓŻNIENIE.  

Gratulujemy.

 

J. W.


TURNIEJ BADMINTONA CHŁOPCÓW KLAS V i VI

                30 maja 2018r. odbył się szkolny "Turniej Badmintona" dla chłopców z klas V i VI - tych.  Uczniowie zmagali się w grze pojedynczej grając "każdy z każdym" do dwóch wygranych setów do 11 punktów. Gratulujemy !

Klasyfikacja końcowa:

I miejsce - Filip Kraske

II miejsce  - Kacper Szczęsny

III miejsce  - Kacper Kaniecki

IV miejsce  - Bartosz Bielec

 

 

S. Nawrocki, J. Wensker


„NIE MÓWIĘ SZEPTEM, GDY MÓWIĘ SKĄD JESTEM”- KONKURS RECYTATORSKI

           W ramach miejskich obchodów 100 lecia odzyskania niepodległości  26 maja odbył się w naszej szkole konkurs recytatorski.                 Oprócz  dyrekcji szkoły, swoją obecnością zaszczycili nas:

Dyrektor MCKiE  pani Aleksandra Kapajewska, przedstawiciele Stowarzyszenia „Nasz Wielbark”-panie Alicja Chlebowicz I pani Grażyna Nadolska.

Uczestnicy konkursu recytowali wiersze polskich poetów opiewające piękno naszego kraju.

Jury oceniało dobór wiersza, kulturę słowa, intonację i interpretację utworu.

W konkursie wzięło udział 13 uczestników. Jury miało trudne zadanie, aby wyłonić zwycięzców.

Ostatecznie udało się i werdykt brzmiał następująco:

I miejsce  Lena Tur

II miejsce Bianka Dymek

III miejsce Jan Gostumski

Przyznano także wyrożnienia:

Hanna Zagórska

Antonina Stachurska

Julian Smilgin

Przyznano także Nagrodę Specjalną –otrzymała ją nasza wolontariuszka Maria , która także zaprezentowała wiersz i pochwaliła się , jak w ciągu roku opanowała znajomość naszego języka.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy.

 

 

Więcej zdjęć na stronie :http://www.sp3.malbork.edu.pl/n,konkurs-recytatorski-1

 

A.Dziwierek


Polska Liga Hokeja na Rolkach
 
        Bombers Malbork przed rozegraniem ostatniej kolejki ligi niemal pewny awansu do finałów mistrzostw Polski w hokeju na rolkach.           Zawodnicy Bombers Malbork kolejny sezon uczestniczy w rozgrywkach Polskiej Ligi Hokeja na Rolkach. Liga podzielona jest na dwie grupy - północna i południowa, z każdej z nich awansują po cztery najlepsze zespoły, które będą rywalizowały w finale w dniach od 22-24 czerwca w Cieszynie. Malborski zespół zajmuje drugie miejsce z 8 pkt na koncie, tuż za Mad Dogs Sopot -
11pkt, którzy w zeszłym sezonie zdobyli brązowy medal mistrzostw Polski w hokeju na rolkach. Na trzecim miejscu w tabeli znajduje się zespół U18 - kadra zawodników, która będzie reprezentowała Polskę na mistrzostwach Świata w hokeju na rolkach w Asiago Włochy w dniach 14-22 lipca 2018. W składzie kadry grają wychowankowie UKS Bombek SP3 - Michał Nawrocki i Michał Sadowski. Kadra U18 ma szansę awansować do finału pod warunkiem, że zwycięży w kolejnym turnieju, który odbędzie się w najbliższą
sobotę w Malborku.
Zapraszamy do kibicowania na malborskie rolkowisko już od godziny 8 będą rozgrywane mecze PLHR pod patronatem Polskiego Związku Sportów Wrotkarskich. W składach zespołów można będzie zobaczyć zawodników, którzy na co dzień
grają w ekstraligowych zespolach w hokeju na lodzie.
Hokej najmłodszych w Malborku wspierają: APF, Leier, Mariusz Tuszakowski, Apteka Witaminka,Klub Dołek, Wobex, Stowarzyszenie Nasz Wielbark, Bar,Bis, Rafał Mączkowski -Awokado, pralnia Eco laguna, sieć sklepów Sokol, Falken, Mc'donalds, Harasimowicz, Geavel sp.z o.o.

 

 
Autor - Janusz Guziak(wyraził zgodę na udostępnianie)
 
S.Nawrocki

Międzynarodowy turniej hokeja na rolkach

        18-20 maja na malborskim rolkowisku odbył się międzynarodowy turniej hokeja na rolkach z udziałem 8 drużyn. W zawodach uczestniczyli zawodnicy z : Bielsko Biała, Wrocław, Szczecin, Gdynia, Tczew, Tczew/Morąg, kadra U18 na rolkach, gospodarze Bombers Malbork i goście z miasta partnerskiego Monheim. Od piątku łącznie w trzy dni rozegrano rekordową liczbę meczy - 28. Bezkonkurencyjni byli zawodnicy Luce Bielsko Biała, w którego składzie zagrali tacy zawodnicy jak między innymi Maciej Urbanowicz -

reprezentant Polski w hokeju na lodzie zawodnik, który ostatnie cztery sezony reprezentował Comarch Cracovia Kraków. II miejsce wywalczył zespół, który będzie reprezentował nasz kraj na mistrzostwach Świata w hokeju na rolkach w kategorii U18 we Włoszech w dniach 14-22 lipca 2018. W składzie kadry U18 zagrali wychowankowie UKS Bombek SP3 - Michał Nawrocki i Michał Sadowski. III miejsce zajął zespół Sparta Szczecin, kolejne mejsca zajęli : WTH Wrocław, Bombers Malbor, Monheim Skunks, połączone

siły zawodników z Tczewa i Morąga oraz Grizzlies Gdynia. Organizatorem zawodów był UKS Bombek SP3, Stowarzyszenie Nasz Wielbark, SP3, OsiR Malbork oraz rodzice małych zawodników naszego Klubu za co bardzo serdecznie dziękujemy!!!

Hokej najmłodszych w Malborku wspierają: APF, Leier, Mariusz Tuszakowski, Apteka Witaminka,Klub Dołek, Wobex, Stowarzyszenie Nasz Wielbark, Bar,Bis, Rafał Mączkowski -Awokado, pralnia Eco laguna, sieć sklepów Sokol, Falken, Mc'donalds, Harasimowicz, Geavel sp.z o.o.

foto z zawodów dzieci na fb - Regionalna Liga Hokeja na Lodzie w Malborku, autor Marta Nehring, która wyraziła zgodę na udostepnienie

S.Nawrocki


Bombers z Malborka kolejny raz wywalczyli mistrzostwo Polski młodzików w hokeju na rolkach

      UKS Bombek SP3 uczestniczył w V Otwartych Międzynarodowych Mistrzostwach Młodzików w Hokeju na Rolkach, które odbywały się 21 maja na malborskim rolkowisku OSiR. Bombersi wygrali wszystkie swoje mecze, nie dając szans przeciwnikom. Wyniki kolejnych meczy: Malbork - Gdynia 9:3, Malbork - Monheim 8:3, Malbork - Elbląg 12:1 strzelając łącznie 29 bramek tracąc tylko 7. Królem strzelców został Kacper Ziarkowski z drużyny Bombers - 9 bramek, wicekrólem z 8 bramkami został Michał Nawrocki, najlepszym bramkarzem - Nadia Ratajczyk, MVP drużyny - Michał Wiwatowski. Bombersi zagrali w składzie: Michał Nawrocki - kapitan drużyny, Nadia Ratajczyk - bramkarz, Michał Wiwatowski, Kacper Ziarkowski, Szymon Cyganowski, Łukasz Piór, Wiktor Osmołowski, Bartosz Seńko, Mateusz Mozołowski i Mateusz Golik. Jednocześnie wraz z mistrzostwami odbył się turniej międzynarodowy zawodników trzynastoletnich i młodszych. Podobnie jak starsi koledzy UKS Bombek SP3 wygrał wszystkie swoje mecze zajmując pierwsze miejsce w turnieju.

         W składzie malborskiego zespołu zagrali: Kacper Dorobek, Michał Muczeński, Dawid Sawicki, Jan Osmołowski, Maciej Chojniak, Marcel Sarnowski, Cyprian Rabażyński, Miłosz Rukat, Michał Król, Patryk Wojciechowski, Wojtek Czerniewski, Krzysztof Wensker. II miejsce zajął zespół z Gdańska, III miejsce Luce Bielsko Biała, IV - Monheim Skunks, V - UKS Wikingowie Elbląg. Piątka zawodników UKS Bombek uczestniczy w międzynarodowym turnieju hokeja na lodzie we Francji dzięki współpracy między klubami - UKS Bombek SP3 - UKS Wikingowie Elbląg.

Hokej najmłodszych w Malborku wspierają: APF, Leier, Mariusz Tuszakowski, Apteka Witaminka,Klub Dołek, Wobex, Stowarzyszenie Nasz Wielbark, Bar,Bis, Rafał Mączkowski -Awokado, pralnia Eco laguna, sieć sklepów Sokol, Falken, Mc'donalds, Harasimowicz, Geavel sp.z o.o.

        W zawodach uczestniczyli zawodnicy z miasta partnerskiego Monheim, którzy oprócz uczestnictwa w turnieju mogli lepiej poznać swoich rówieśników, nasze miasto a także kontynuować wspólną wymianę młodzieży między miastami partnerskimi. Zawody odbyły sie dzięki współpracy Polsko - Niemieckiej Wymiany Młodzieży, oraz pomocy rodziców zawodników a także SP3 i Stowarzyszenia Nasz Wielbark i OSiR Malbork.

 

S.Nawrocki


WOJEWÓDZKIE KONKURSY MATEMATYCZNE
 

 

Maj obfitował w wiele konkursów.

Troje reprezentantów klas III naszej szkoły wzięło udział w dwóch wojewódzkich konkursach matematycznych:

„I Ty możesz zostać Pitagorasem”

„Matematyczne Ścieżki po Polsce”.

 

Na wyniki pierwszego jeszcze czekamy.

 

Drugi był oceniany indywidualnie i drużynowo.

Drużyna w składzie:

Krzysztof Oracz kl. III C

Anastazja Żuk kl. III B

Marcel Seńko kl. III C

drużyna zdobyła 5 miejsce.

 

Uczestnikom gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnych konkursach matematycznych.

 

 

 

 

                                                                                                                                              E. Krawczyk


                                     Mistrzostwa SuperFarmera


          25 kwietnia odbyły się szkolne Mistrzostwa w SuperFarmera. W wyniku eliminacji  trzech zawodników : Krzysztof Wensker, Adrian Czarniak oraz Łukasz Piór, którzy osiągnęli najlepsze wyniki, wzięli udział w Mistrzostwach Szkół w SuperFarmera, które jak co roku odbywały się w Sztumie. W rywalizacji o miano Mistrza i Wicemistrza brały udział 3-osobowe drużyny aż z trzydziestu szkół. 90 zawodników rywalizowało jednak nie drużynowo, a indywidualnie. Do finału dostali się :Adrian Czarniak oraz Łukasz Piór. 
         Po zaciętej walce, gdzie przyszło im walczyć przy "jednym stole" Adrian Czarniak zdobył II miejsce w Mistrzostwach Szkół w SuperFarmera. 
Ogromne gratulacje dla wszystkich zawodników, a szczególnie dla Adriana za rewelacyjne osiągnięcie.

Przed Adrianem rozgrywki w Warszawie. Trzymamy kciuki.

 


 

Małgorzata Kuszowska


I BIEG KRYNICKI

         W minioną sobotę 05.05.2018 r nasi uczniowie wystartowali w I Biegu Krynickim, który odbywał się w Krynicy Morskej

        Oddział przedszkolny reprezentowali Małgorzata Godlewska która zajeła 1 miejsce w kategoria dziewcząt oraz Wiktor Miechowski który zajął 1 miejsce w kategorii chłopców zawodnicy wystartowali w biegu "skrzatów" dystans  100m.

Natomiast uczeń klasy II B Igor Miechowski wystartował na dystansie 400m i zajął 4 miejsce.

W kolejnym biegu wystartowała uczennica klasy V B Zuzia Fabiańska na dystansie 800m ,ukończyła rywalizację na 2 miejscu.

 

WSZYSTKIM UCZESTNIKOM SERDECZNIE GRATULUJEMY!!

 

 

 

 

M.Godlewski


Zawodnicy z Malborka z brązowymi medalami

                Zawodnicy z Malborka wrócili z brązowymi medalami mistrzostw Polski Młodzików, które rozgrywane były w Nowym Targu. Michał Nawrocki i Bartosz Grabara wychowankowie Klubu UKS Bombek SP3 grający na wypożyczeniu w Klubie Sokoły Toruń odnieśli kolejny sukces. Po sezonie zasadniczym klub którego barwy nasi zawodnicy reprezentują wygrali 23 z 24 meczy w eliminacjach do MP bezpośrednio awansując do finałów mistrzostw Polski, które rozgrywane były w Nowym Targu. W pierwszym grupowym meczu zawodnicy Sokołów rozgromili Cracovia Kraków aż 11:1, Michał Nawrocki strzelił 2 bramki i przy jednej asystował, Bartosz zmienił w bramce kolegę Maksymiliana Lisewskiego. W kolejnym meczu grupowym juz w pierwszej minucie Michał otworzył wynik, pierwsza tercja zakończyła się wynikiem 3:0. Jednak w kolejnych zawodnicy Unii Oświęcim zdołali wyrównać i po bardzo wyrównanym meczu zawodnicy z Torunia wygrali różnicą tylko jednej bramki dającą bezpośredni awans dp półfinałów z pierwszego miejsca w grupie bez względu na wynik ostatniego meczu. Bartek bronił bramki Sokołów z Unią cały mecz. W ostatnim meczu przeciwko GKS Tychy zawodnicy z Torunia oszczędzali siły przegrywając 5:6, Bartek oszczędzał siły na półfinał (nie bronił w meczu z Unią)Michał asystował przy jednej z bramek. W półfinale na MKS Sokoły czekali zawodnicy z Podhala Nowy Targ. Od samego początku meczu zawodnicy z Podhala atakowali bramkę Sokołów której strzegł Bartosz Grabara. Niestety w pierwszej tercji strzelili aż 4 bramki, co ustawiło mecz, który nowotarżanie kontrolowali do samego końca wygrywając aż 9:3, Michał asystował przy jednej z bramek. O brązowy medal Toruń musiał zmierzyć się z Polonią Bytom. W pierwszej tercji bytomianie strzelili jedną bramkę, co chwila stwarzając sytuacje bramkowe. Jednak zmiennik Bartka Grabary - Maksymilian Lisewski nie dał się pokonać nawet w sytuacjach "sam na sam". Na 15 minut przed końcem meczu w trzeciej tercji Michał Nawrocki strzela wyrównującą bramkę doprowadzając do dogrywki. W/g regulaminu w dogrywce zespoły grają o jednego zawodnika mniej (czyli 4x4 plus bramkarze ) co daje więcej miejsca i więcej sytuacji strzelenia bramki. W 8 minucie dogrywki wychowanek z Malborka Michał strzela zwycięską bramkę dającą brązowy medal mistrzostw Polski Młodzików.

                W klasyfikacji napastników Michał zajął 5 miejsce z 5 bramkami i 2 asysty grając z zawodnikami o rok starszymi od siebie. Michał od przyszłego sezonu będzie strzelał bramki dla niemieckiego zespołu DEG Dusseldorf grając na wypożyczeniu z Malborka. Jest to kolejny sukces naszych zawodników, którzy przypomnijmy w zeszłym roku także przyjechali z mistrzostw Polski z medalami. Jesteśmy pewni, że kolejni zawodnicy z Malborka pójdą w ślady swoich starszych kolegów i także będą odnosili sukcesy grając w hokeja.

A już za tydzień rusza Polska Liga Hokeja na Rolkach, w której zagrają Bombersi a także kadra U18 z dwoma zawodnikami z Malborka w składzie - Michał Nawrocki i Michał Sadowski. Kadra U18 przygotowuje się do mistrzostw Świata w hokeju na rolkach które odbędą się we Włoszech w lipcu. 19/20 maja w Malborku rozegrany zostanie międzynarodowy turniej hokeja na rolkach z udziałem 8 drużyn z całej Polski a także miasta partnerskiego Malborka - Monheim (Szczecin, Wrocław, Bielsko Biała, Gdynia, Tczew,Morąg).

                 Dzień po rozgrywkach dorosłych zagrają młodsi w Międzynarodowych Otwartych Mistrzostwach Polski Młodzików z udziałem 14 drużyn, ponad 200 uczestników. Dzięki współpracy obu klubów - UKS Bombek SP3 - UKS Wikingowie Elbląg na zaproszenie Wikingów czwórka naszych zawodników pojedzie na turniej międzynarodowy do Francji. Hokej najmłodszych w Malborku wspierają: APF, Leier, Mariusz Tuszakowski, Apteka Witaminka,Klub Dołek, Wobex, Stowarzyszenie Nasz Wielbark, Bar,Bis, Rafał Mączkowski -

Awokado, pralnia Eco laguna, sieć sklepów Sokol, Falken, Mc'donalds, Harasimowicz, Geavel sp.z o.o.

 

 

S.Nawrocki


Szkolny Konkurs Twórczego Używania Umysłu "WYSPA ZAGADEK 2018"

W szkolnych eliminacjach marzec - kwiecień 2018r. wzięło udział 6 uczniów z klas 4-6.
Szkolna komisja wyłoniła 3 najlepsze prace uczniów, które zostały wysłane do
I etapu Ogólnopolskiego 18. Konkursie Twórczego Używania Umysłu
"WYSPA ZAGADEK 2018":

1. Hanna Kulin
2. Julia Szymkowska
3. Wiktoria Tomczyk

Kto zakwalifikuje się na finał z tej trójki do Gdyni? - zobaczymy pod koniec maja.
 


                                                                                                                                                                                                            ASz

  


Ogólnopolski Konkurs na Spot Filmowy - ŻYWIOŁY i LUDZIE

           Uczniowie: Bianka Dymek, Julia Szymkowska, Kacper Kaniecki, Michał Król,Alan Skrzyński, Adam Sosnowski - wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Pożarniczym organizowanym przez Komendanta Głównej Straży Pożarnej.

Motyw przewodni spotu filmowego miał zawierać: informacje o żywiołach i możliwości ochrony przed nimi oraz bezpieczne zachowanie ludzi przed ich wystąpieniem i w trakcie ich trwania.

- Czekamy wyłonienie laureatów 16 maja 2018 r.

 
 998  998  998  998  998  998  998  998  998  998  998  998  998  998  998  998 

 

Dodatkowo uczennice: Bianka Dymek, Julia Szymkowska
wzięły udział w Kalendarzowym Konkursie Plastyczno-Technicznym  BEZPIECZEŃSTWO w TWOIM OTOCZENIU ZALEŻY od CIEBIE,
również organizowanym przez Komendanta Głównej Straży Pożarnej.

- Wyłonienie laureatów 15 maja 2018 r.
 

 

 

ASz
 


I oraz II miejsce w Międzyszkolnym konkursie plastycznym

              24 kwietnia w Zespole Szkół Katolickich w Malborku odbyło się wręczenie nagród laureatom konkursu plastycznego "Wiosna pełna kolorów". Uczestnikami konkursu były dzieci z klas 1 – 3 z malborskich szkół. Wśród nagrodzonych znalazły się uczennice naszej szkoły:             Rozalia Major – I miejsce, Lena Wrońska – II miejsce.  

Wielkie brawa! Gratulujemy dziewczynkom i życzymy dalszych sukcesów.

 

 

 

R.R


Nagrodzeni w konkursie plastycznym

              W piątek, 13 kwietnia 2018r. w Sztumskim Centrum Kultury odbyło się otwarcie wystawy oraz wręczenie nagród w XXII Konkursie Plastycznym pt. „Jak pomagać i ochraniać zwierzynę w lesie i na polach”. Wśród nagrodzonych znalazły się także uczennice z naszej szkoły. Jury doceniło i nagrodziło prace wykonane przez Julię Chojnacką z klasy IA oraz Amelię Wiśniewską i Anastazję Żuk z klasy IIIA. Młodym plastyczkom serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

 

 

 

A. Konopko, M. Brzezicka-Major


Drużyna SP nr 3 w Malborku zajęła II miejsce w Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowymw kat. dla szkół podstawowych.

       14.04.2018 r. drużyna w składzie: Wiktoria Dłużniewska, Szymkowska Julia,Adam Sosnowski i Alan Skrzyński, wzięła udział w eliminacjach miejskich Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym.

Nasi reprezentanci przygotowywali się do niego na treningach, które wymagały  wytrwałości i ćwiczeń.

       Podczas pierwszej tury zmagań zawodnicy musieli rozwiązywać testy sprawdzające wiedzę z przepisów ruchu drogowego oraz pierwszeństwa przejazdu na skrzyżowaniach. Wykazali się wiedzą teoretyczną i praktyczną na temat pomocy przedmedycznej w końcowym etapie umiejętnością jazdy na rowerze po torze przeszkód.

Nasza reprezentacja zajęła II miejsce, zdobyła statuetkę i dyplom dla szkoły oraz słodkości, upominki i karnety wspinaczkowe dla siebie.

GRATULUJEMY, brawo dla zwycięskiej drużyny!

 


 

 

notatka i foto: A.Zaczyńska-Szweda


WIOSENNY TURNIEJ BADMINTONA

                11 kwietnia 2018r. odbył się szkolny "Wiosenny Turniej Badmintona" dla chłopców z klas IV - tych.  W zawodach wzięło udział 8 zawodników. Uczniowie zmagali się w grze pojedynczej grając do dwóch wygranych setów do 11 punktów i do dwóch przegranych meczy. Wszyscy zawodnicy bardzo aktywnie uczestniczyli w rozgrywkach. Gratulujemy !

Klasyfikacja końcowa:

I miejsce - Stanisław Pozorski

II miejsce  - Igor Jastrzębski

III miejsce  - Krzysztof Wensker

IV miejsce  - Szymon Krotowski

V miejsce  - Wojciech Chlebowski

VI miejsce - Szymon Dubicki

VII miejsce - Cyprian Rabażyński

VIII miejsce - Jan Jankowski

 

 

 

 

S. Nawrocki, J. Wensker


BOMBERSI W TORUNIU

               Lodowisko w Malborku jest już zamknięte, ale sezon hokeistów z malborskiego klubu UKS bombek jeszcze się nie zakończył. Żak młodszy w Toruniu rywalizował z gospodarzem MKS Sokoly. Przypomnijmy ze w pierwszym ligowym meczu  Bombersi wysoko przegrali właśnie z Sokołami, którzy prowadzą w tabeli KPOZHL. Tym razem jednak hokeiści z Malborka zagrali wyrównany i zacięty mecz przeciwko liderowi MKS Sokoły Torun.

To Bombersi strzelili pierwsza bramke. Po dwóch tercjach na tablicy widniał wynik remisowy 2:2. W trzeciej pomimo wielu sytuacji bramkowych dla malborskiego zespolu to torunianie strzelili więcej bramek i mecz zakończył się wynikiem 3:6.

UKS bombek SP3 na zakończenie rozgrywek zajął VI miejsce w tabeli, na osiem sklasyfikowanych zespołów. Do piątego miejsca w tabeli, które zajmuje PTH Poznań zabrakło zaledwie jednego punktu,a przypomnijmy ze tydzień wcześniej Bombersi wygrali wysoko z PTH aż 8:0. W składzie malborskiego zespołu s Toruniu zagrali: Nadia Ratajczyk, Michał król, Wojtek Czerniewski, Cyprian Rabazynski, Max Vaneev, Hubert Buggermann, Jan Romanowski, Olga Jaskulska, Maja Brzezińska, Tymek boutryk, Rafał jaskulski,

tymek Górnik, Miłosz Rukat, Michał Muczeński i wocial Jakub. Michał Muczeński w klasyfikacji strzelców zajął 3 miejsce na 300 zawodników rywalizujących w lidze żaka młodszego.debiut i pierwszy sezon Bombersow w lidze można zaliczyć do udanych.

Malborski zespół współpracuje z klubem UKS Wikingowie Elblag z którym wspólnie rywalizują s lidze w dwóch kategoriach wiekowych, żak młodszy i żak starszy. Dzieki wymianie i współpracy czwórka zawodników z naszego klubu wzmocniła Wikingów uczestniczących w turnieju hokejowym w Minsku Mazowieckim. Mateusz Mozołowski, Miłosz Rukat, Bartosz Seńko, Nadia ratajczyk i Miłosz Rukat wspólnie z klubem z Elbląga wygrali turniej w minsku

              Michał Nawrocki i Bartosz Grabara w miniony weekend rozegrali ostatnie dwa mecze ligowe w kategorii młodzika. Obydwa wygrane 14:6 i 7:3, Michał strzelił trzy bramki przy pięciu asystował. Sokoly torun klubu którego malborscy hokeiści reprezentują zajęli w lidze pierwsze miejsce bezpośrednio awansując do finałów mistrzostw polski które odbędą się w nowym targu 24-29 kwietnia, sokoly są jednym z faworytów finałów MP.

Najmłodsi zawodnicy UKS Bombek SP3 w miniony weekend rywalizowali w mocno obsadzonym turnieju mini hokeja na lodzie w Toruniu z udziałem zespołów z Łodzi, Warszawy, poznania, Bydgoszczy, Gdyni, Gdańska i Torunia.

Malborski zespół zajął szóste miejsce i jako jedyny strzelił aż piec bramek faworytowi i jak się później okazało także zwycięzcy turnieju w Toruniu zespołowi ŁKH Łódź aktualnie najlepszy zespół w tej kategorii wiekowej w Polsce

Bombek SP3 zagrał w składzie : Jan Osmolowski, Jan Jankowski, Mateusz kolitz, Maciej chojniak, Cyprian Rabazynski, alex dochnak, Krzysztof Wensker, Bartek dobrzynski, marcel sarnowski, Natalia Antys, Dominik Antys i Kacper Cybulski.

A już za tydzień, młodzicy z Malborka będą rywalizowali w turnieju w Bytomiu, żak młodszy za dwa tygodnie będzie uczestniczył w dwudniowym międzynarodowym turnieju hokejowym w Poznaniu a najmłodsi adepci rywalizować będą w mini hokeju w Bydgoszczy. Dla młodzików wypozyczonych do MKS Sokoły Toruń to ostatni sprawdzian przed mistrzostwami Polski U16 w Nowym Targu - 24/29 kwiatnia 2018.

 

Hokej najmłodszych w Malborku wspierają: APF, Leier, Mariusz Tuszakowski, Apteka Witaminka,Klub Dołek, Wobex, Stowarzyszenie Nasz Wielbark, Bar,Bis, Rafał Mączkowski - Awokado, pralnia Eco laguna, sieć sklepów Sokol, Falken, Mc'donalds, Harasimowicz, Geavel sp.z o.o.

 

 

 

S.Nawrocki


Ogólnopolski Konkurs „Klikaj bezpiecznie”


                Uczniowie klas 5-6 wzięli udział w Konkursie „Klikaj bezpiecznie” w ramach ogólnopolskiej akcji społecznej - organizowanej przez firmę G DATA, Fundacją Dajemy Dzieciom Siłę i Fundacją Familijny Poznań.
 

Konkurs ma na celu promowanie podstawowych zasad bezpiecznego użytkowania internetu i komputera, wiedzy o cyberprzemocy, zwiększenia świadomości na temat niebezpieczeństw i zagrożeń w sieci, propagowanie dobrych nawyków w młodym użytkowniku.


Wśród 17 uczniów w szkolnym konkursie, wybrano 5 najlepszych prac:
Bianki Dymek, Hanny Kulin, May Rakowski, Julii Szymkowskiej,
Klaudii Staszkiewicz.

 

 

A.Zaczyńska-Szweda


Szkolny Konkurs Matematyczny dla klas I-III „Wiosna figurami malowana”

             21 marca 2018 roku w klasach I-III odbył się Dzień Matematyki pod hasłem „Wiosna figurami malowana”, zorganizowany przez Zespół Zadaniowy „Po co mi matematyka”.
Uczniowie pod kierunkiem nauczycieli szukali  wiosny, tworząc obrazy za pomocą różnych kolorowych figurach. Uczniowie z dużym zaangażowaniem wzięli udział
w zabawie i w konkursie matematycznym. Powstały kolorowe i pomysłowe prace.
Najciekawsze, zostały docenione, nagrodzone i wystawione na holu parteru szkoły.

GRATULUJEMY wyróżnionym uczniom:

1A - Julia Chojnacka, Natalia Krotowska, Maja Skwarska.
1B - Marcel Kurzętkowski, Damian Michalecki.
2A - Oliwia Kałużna, Wiktoria Kałużna, Laura Kowalska, Rozalia Major,
        Lena Paluchowska, Bartosz Rutkowski.
3D - Maja Lubińska, Zuzanna Łabiak, Julia Szproch.
3E - Aleksandra Malewska.

                                                                                                                                                                                                                                             

 

 

 

A.Zaczyńska-Szweda, A.Grabowska


KONKURS RECYTATORSKI POEZJI POLSKIEJ
 

                     23 marca br. w Sali Konferencyjnej Szkoły Łacińskiej odbyły się eliminacje rejonowe XXXV Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego Poezji Polskiej. Były one okazją do spotkania się z rówieśnikami, miłośnikami poezji, zaprezentowania publicznie efektów swojej pracy, zmierzenia się z niełatwą próbą interpretacji tekstów wybitnych polskich autorów. Naszą szkołę reprezentowały Aleksandra Dziwierek z kl. VI B i Agata Olszewska z kl. V B.

I.Perkowska

 


  II Powiatowy Konkurs Piosenki Angielskiej

                W poniedziałek 26 marca 2018 roku w Szkole Podstawowej nr 3 w Malborku odbył się II Powiatowy Konkurs Piosenki Angielskiej pod nazwą „The Best Voice”.              

  Do udziału zgłosili się uczestnicy ze szkół podstawowych w Malborku i Miłoradzu.

               Jak w roku ubiegłym w konkursie mogli brać udział soliści, duety oraz zespoły. Uczestnicy wykonywali jeden wybrany przez siebie utwór w języku angielskim. Jury, składające się z nauczycieli oraz przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego, oceniało poprawność językową, dykcję, interpretację i walory głosowe.

A oto nasi laureaci:

I miejsce – Nikola Szymczak ze Szkoły Podstawowej nr 9 w Malborku

II miejsce – Gabriela Wierzba z Zespołu Szkół i Przedszkola w Miłoradzu

III miejsce – Wiktoria Tomczyk ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Malborku

Wyróżnienie I stopnia otrzymał Kacper Kaniecki ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Malborku.

Wyróżnienie II stopnia otrzymały Lena Piskozub, Aleksandra Lahutta oraz Maja Mettel ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Malborku.

Nagrody dla zwycięzców i uczestników ufundowane zostały przez: kino HELIOS w Tczewie, Centrum Edukacyjno-Szkoleniowe HOGWART w Elblągu, Panią Beatę Kowalczyk, Stowarzyszenie „Nasz Wielbark” w Malborku oraz Wyższą Szkołę Gospodarki w Malborku.                          

Wszystkim sponsorom organizatorzy konkursu SERDECZNIE DZIĘKUJĄ.

                                                     P.Kozłowska, K. Siwko


ŚWIETLIK

             Kolejna XI edycja Ogólnopolskiego Konkursu Nauk Przyrodniczych "Świetlik" za nami. Do zmagań przystąpiło blisko 80 uczniów z klas I-III.

Z niecierpliwością oczekujemy na ogłoszenie wyników.

 

 

 

                                                                                                              Koordynator Magdalena Brzezicka-Major


Szkolny konkurs matematyczny

                Zakończył się I etap Szkolnego Konkursu Wiedzy Matematycznej dla uczniów klas I, II i III. Cieszył się on dużym zainteresowaniem. Uczestnicy zmagali się z zadaniami o podwyższonym stopniu trudności. Do II etapu zakwalifikowali się uczniowie, którzy osiągnęli co najmniej 50 % punktów możliwych do zdobycia. W maju będą walczyli o tytuł „Bombowego matematyka”.

 

 

                                                                                                                                                         E.Krawczyk


WIOSENNY TURNIEJ BADMINTONA

                Dnia 19.03.18 odbył się " Wiosenny turniej badmintona" dziewcząt klas IV-VI. Uroczystego otwarcia zawodów dokonała P. Dyrektor Beata Kacprowicz, która życzyła dziewczynom jak najlepszych wyników i oby całe zawody odbyły się bez żadnych urazów i kontuzji.

                Do turnieju zgłosiło się 9 zawodniczek, które grały systemem do dwóch przegranych meczy oraz do dwóch wygranych setów do 11 pkt.

Najlepszą zawodniczką została Agata Kupińska.

Klasyfikacja końcowa Wiosennego turnieju badmintona dziewcząt klas IV-VI

1. Agata Kupińska

2. Nikola Bochyńska

3. Julia Szymkowska

4. Aleksandra Ziemińska

5. Bianka Dymek

6. Hanna Zagórska

7. Nadia Domeradzka

8. Wiktoria Werkowska

9. Wiktoria Ulanowska

Gratulujemy wszystkim zawodniczkom !!!

 

 

 

 

J.Wensker, M.Godlewski


Rozgrywki Ligowe Żak młodszy UKS Bombek SP3.

                Zawodnicy UKS Bombek SP3 rozegrali trzy mecze ligowe w kategorii U14. W miniony piątek przeciwnikiem naszych zawodników był zespół PTH Poznań. Przypomnijmy, że na początku sezonu kiedy jeszcze Bombersi trenowali na rolkach mecz zakończył się przegraną 7:4, tym razem wynik był zupełnie inny. Od samego początku meczu to nasi zawodnicy stwarzali więcej sytuacji bramkowych prowadząc po pierwszej tercji tylko 1:0. W kolejnych zagrali bardziej skutecznie i ostatecznie wygrali 8:0 choć wynik mógłby być znacznie wyższy. Po tym meczu mali Bombersi przeskoczyli PTH Poznań w tabeli zajmując piąte miejsce na dziesięć sklasyfikowanych zespołów. W kolejnym meczu w ten weekend UKS Bombek SP3 rywalizował z zespołem Legii Warszawa I. Pierwsza tercja meczu bardzo wyrównana, długo utrzymywał się wynik remisowy 1:1, jednak druga i trzecia tercja to bardziej skuteczna gra Legionistów. Bombersi nie wykorzystali wielu sytuacji bramkowych a zespół ze stolicy punktował strzelając kolejne bramki.

                Niestetypo trzech kolejnych z rzędu zwycięstwach malborski team poniósł porażkę 1:8 z zespołem, który prowadzi w tabeli Kujawsko-pomorskiego Okręgowego Związku Hokeja na Lodzie. Po meczu ligowym nasi zawodnicy rozegrali towarzysko sparing z drugim zespołem Legii Warszawa. Pomimo zmęczenia z wcześniej rozegranego meczu ligowego, UKS Bombek SP3 okazali się zespołem bardziej skutecznym wygrywając 5:3. W składzie malborskiego zespołu zagrali zawodnicy: Nadia Ratajczyk, Kaja Lachowska, Michał Muczeński,Maja Brzezińska, Olga Jaskulska, Jakub Wocial, Miłosz Rukat, Tymek Górnik, Hubert Buggermann, Jan Romanowski, Rafał Jaskulski, Tymek Boutryk, Cyprian Rabażyński, Wojtek Czerniewski, Maksymilian Salewski. W klasyfikacji strzelców na 290 sklasyfikowanych zawodników Michał Muczeński zajmuje egzekwo drugie miejsce z 30 bramkami na koncie.

Przypomnijmy, że malborski klub rozgrywa swoje mecze jako gospodarz w Elblągu, dzięki współpracy między klubami nasi zawodnicy grają wspólnie z UKS Wikingowie Elbląg w kategorii żak młodszy i żak starszy.

                Dzień wcześniej najmłodsi zawodnicy UKS Bombek SP3 uczestniczyli w Mistrzostwach Pomorza w Gdyni zajmując czwarte miejsce. W składzie naszego zespołu zagrali: Jan Osmołowski, Mateusz Kolitz, Maciej Chojnacki, Stanisław Pozorski, Krzysztof Wensker, Alex Dochniak, Kacper Cybulski, Patryk Wojciechowski, Cyprian Rabażyński i Sarnowski Marcel.

Hokej najmłodszych wspierają: APF, Leier, Mariusz Tuszakowski, Apteka Witaminka,Klub Dołek, Wobex, Stowarzyszenie Nasz Wielbark, Bar,Bis, Rafał Mączkowski - Awokado, pralnia Eco laguna, sieć sklepów Sokol, Falken, Mc'donalds, Harasimowicz, Geavel sp.z o.o.

                Kolejne rozgrywki malborskich hokeistów już za tydzień: żak młodszy będzie rywalizował w lidze z Sokołami Toruń a mini hokej w turnieju w Toruniu z udziałem ośmiu drużyn.

 

 

S.Nawrocki


TURNIEJ SZACHOWY W TCZEWIE

 

Dnia 17.03.18 ( sobota) odbył się turniej szachowy dla zawodników do 1200.

W turnieju wzięło udział 8 osób reprezentujących Szkołę Podstawową nr 3 w Malborku.

Zawody były przeznaczone dla uczestników do lat 14-stu. Podczas rozgrywek (7 rund) najlepszy wśród 39 uczestników okazał się uczeń Szkoły Podstawowej nr 3 w Malborku  ADRIAN CZARNIAK,  który wygrał cały turniej.

Lista uczestników SP3 Malbork oraz zajęte miejsca w turnieju szachowym :

Adrian Czarniak                  1 miejsce

Borys Drosik                       13 miejsce

Kajetan Przyborowicz    18 miejsce

Igor Marzec                         19 miejsce

Jakub Dziedzic                  23 miejsce

Aleksander Drosik            25 miejsce

Krystian Najdrowski        27 miejsce

Igor Otka                              34 miejsce

 

Warto zaznaczyć że Borys Drosik ( 13 miejsce), Igor Otka ( 34 miejsce) to najmłodsi uczestnicy turnieju (rocznik 2011).

Gratulujemy wszystkim zawodnikom !!!!

 

 

 

M.Godlewska


Międzynarodowy turniej hokeja w Elblągu

                UKS Bombek SP3 rywalizował w miniony weekend w międzynarodowym turnieju hokeja na lodzie w Elblągu. W zawodach uczestniczyło osiem zespołów: Lublin, Mińsk Mazowiecki, Elbląg, Gdańsk, Malbork, Siedlce i francuski zespół Comiegne. Malborski zespół wygrał rywalizację w swojej grupie strzelając łącznie w trzech meczach 19 bramek tracąc tylko jedną. Z pośród wszystkich zespołów Bombersi mieli zdecydowanie najlepszy bilans bramkowy i punktowy. W kolejnym dniu rozgrywek w rywalizacji o medale  punkty i bramki zostały "skasowane" a zespoły zostały podzielone na dwie grupy po cztery drużyny walczące o miejsca I-IV i V-VIII. Malborczycy zagrali z zespołem Les Lions des Compiegne wygrywając po zaciętym meczu 3:1, w kolejnym zagrali z GKS Stoczniowiec Gdańsk, który wcześniej przegrał z francuskim zespołem 1:2 w rywalizacji grupowej. Po bardzo wyrównanym meczu, w którym zaledwie minutę przed końcowym gwizdkiem zawodnicy z Niestety sędziowie ku zdziwieniu kibiców nie uznali bramki, która wydawałoby się że przekroczyła linię bramkową. Bramka nie została uznana i malborski zespół przegrał jedyny mecz w turnieju 1:2. W kolejnym nie dał już szans drużynie z LTH Lublin zwyciężając 5:2 zajmując ostatecznie II miejsce w międzynarodowym turnieju. W składzie UKS Bombek SP3 zagrali: Nadia Ratajczyk wybrana najlepszym zawodnikiem, która strzegła malborskiej bramki.

                Michał Król - bramkarz, Bartosz Seńko - kapitan zespołu, Łukasz Golik, Miłosz Rukat, Mateusz Mozołowski, Kacper Dorobek,Michał Muczeński, Tymek Górnik, Max Vaanev, Maksymilian Salewski, Emil Szotkiewicz, Wiktor Osmołowski,

 Hokej dla najmłodszych wspierają: APF, Leier, Mariusz Tuszakowski, Apteka Witaminka,Klub Dołek, Wobex, Stowarzyszenie Nasz Wielbark, Bar,Bis, Rafał Mączkowski - Awokado, pralnia Eco laguna, sieć sklepów Sokol, Falken, Mc'donalds, Harasimowicz,Hokej dla najmłodszychwspierają: APF, Leier, Mariusz Tuszakowski, Apteka Witaminka,Klub Dołek, Wobex, Stowarzyszenie Nasz Wielbark, Bar,Bis,

    Rafał Mączkowski - Awokado, pralnia Eco laguna, sieć sklepów Sokol, Falken, Mc'donalds, Harasimowicz,Gravel sp. zo.o.

Szkoła Podstawowa nr 3 ogłasza nabór do I i IV klasy sportowej o profilu hokej na lodzie i siatkówka. Zapraszamy więc wszystkich z trzecich klas, którzy chcieliby spróbować swoich sił w klasie sportowej, gdzie zajęcia odbywać się będą na lodowisku OSiR, basenie i nowej sali gimnastycznej 10 godzin w tygodniu. Zapisy już w SP3 na rok szkolnym 2018/19.

S.Nawrocki


Turniej Mini Hokeja

    3 marca na lodowisku miejskim OSiR rozegrany został turniej mini hokeja na lodzie dla dzieci do 10 lat. Organizatorem zmagań był UKS Bombek SP3 oraz OSiR, przy wsparciu Urzędu Miasta Malborka pod patronatem Stowarzyszenia Nasz Wielbark i Sport Rebel Ruda Ślaska. Malborski zespół reprezentowała klas IV oddziału sportowego SP3. Mali Bombersi ostatecznie zajęli II miejsce przegrywając HUKS Niedźwiadki Gdynia. W składzie malborskiego zespołu zagrali: Jan Osmołowski, Kacper Cybulski, Alex Dochniak,

    Stanisław Pozorski, Mateusz Kolitz, Marcel Sarnowski, Cyprian Rabażyński, Scott Graczkowski, Natalia Antys, Dominik Antys, Jakub Lubiński, Aleksander Kwiatkowski, Krzysztof Wensker, Patryk Wojciechowski, Bartek Dorobek.

    17 marca nasi najmłodsi hokeiści będą rywalizować w Gdyni a 24 marca w Toruniu. Nieco starsi zawodnicy, rywalizowali w zawodach w Skarżysku Kamienna, grając w barwach UKS Wikingowie Elbląg. Malborski zespół współpracuje z elbląskim klubem i wspólnie w tym sezonie rozgrywają mecze w kategorii U12 i U14. Zespół Wikingów z malborskimi zawodnikami w składzie zwyciężył wszystkie swoje mecze i wygrał w klasyfikacji końcowej. W składzie na zawodach w Skarżysku zagrali: Nadia Ratajczyk, Miłosz Rukat,

    Tymek Górnik, Mateusz Mozołowski, Michał Muczeński i Wojtek Czerniewski. Żak starszy rozegra w najblizszą srodę zaległy mecz z GKS Stoczniowiec Gdańsk, żak młodszy zagra w sobotę i niedzielę z WTH Wrocław w ramach rozgrywek ligowych PZHL. Starsi zawodnicy grający na wypożyczeniu rozegrali dwa wygrane mecze w Łodzi. Michał Nawrocki strzelił 4 gole dla drużyny którą reprezentuje a Bartek Grabara strzegł bramki. Michał Sadowski uczestniczył wraz z drużyną w finałach Ogólnopolskiej Olimpiady

Młodzieży w Sanoku. Michał zaledwie kilka dni przed wyjazdem doznał kontuzji złamania palca na treningu, jednak pojechał wraz z drużyną na finały a jego zespół zdobył pechowo czwarte miejsce w kategorii juniorów (przegrana w dogrywce).

    W Regionalnej Lidze Hokeja na Lodzie w Malborku rozegrano przedostatnią kolejkę rozgrywek. Mecz pomiędzy Wikingowie Elbląg i Gryf Gardeja został rozegrany wcześniej (środa 28.02) zakończył się wysoką wygraną 11:0 elblążan. Media Team z Gdańska podejmował Grom Morąg. Po wyrównanym, ostatnie 6 minut to przewaga Gromu, który strzelił wyrównującą bramkę i dołożył kolejne trzy wygrywając ostatecznie 8:5. Wicelider Grizzlies Gdynia do meczu przystąpili z tylko jednym zmiennikiem na dodatek po

    pierwszej połowie jeden z hokeistów drużyny doznał kontuzji, która wyeliminowała go z dalszej gry co miało decydujący wpływ na końcowy wynik, choć niedźwiedzie prowadzili nawet trzema bramkami. Nie zdołali jednak utrzymać korzystnego wyniku i ostatecznie przegrali 6:10.

    Bombersi rozegrają swój mecz w czwartek, jednak bez względu na jego wynik na trzy kolejki przed końcem rozgrywek zapewnili sobie zwycięstwo w RLH, którego organizatorem jest UKS Bombek SP3 i OSiR Malbork.

    Za tydzień ostatnia kolejka rozgrywek zapraszamy więc do kibicowania na lodowisko: 11 marzec godz 7'30 mecz I; Marvin's Gdańsk  - Gryf Tczew ,godz 8'50 mecz II Bombers Malbork -  Grizzlies  Gdynia , godz.10'10 mecz III Wiking Elbląg  - Media Team Gdańsk , godz  11'30 mecz IV Gryfa Gardeja - Grom Morąg.

    SP3 ogłasza nabór do klas sportowych ze zwiększoną liczbą wychowania fizycznego. Klasa I 6 godzin ogólnorozwojowych, klasa IV 10 godzin hokej/siatkówka (6 godzin ukierunkowanych, 2 basen, 2 godz ogólnorozwojowe). Wszystkich chętnych także spoza Malborka zapraszamy, rekrutacja od 6-21 marzec, kontakt w sekretariacie szkoły - tel 55 272 35 66.

APF, Leier, Mariusz Tuszakowski, Apteka Witaminka,Klub Dołek, Wobex, Stowarzyszenie Nasz Wielbark, Bar,Bis, Rafał Mączkowski - Awokado, pralnia Eco laguna, sieć sklepów Sokol, Falken, Mc'donalds, Harasimowicz, Geavel sp.z o.o.

 

S.Nawrocki


MISTRZOWIE BIAŁEGO ORLIKA

              7 marca na stadionie narodowym w Warszawie rozegrany został turniej " Mistrzowie Białego Orlika 2018". W zawodach łącznie uczestniczyło 24 zespoły. Turniej polegał na pokonaniu bezbłędnie toru przeszkód w jak najkrótszym czasie rywalizując jednocześnie z drużyną, którą wcześniej wylosowano. Trzy lata temu UKS Bombek SP3 wygrał rywalizację, rok temu zajął III miejsce, dlatego też został rozstawiony. Jednak pomimo dobrego czasu, kilka błędów wyeliminowały nasz zespół z rywalizacji o medale.

                Ostatecznie bombersi zajęli XI miejsce. Organizatorem zawodów jest Stowarzyszenie Sport 7, którego prezesem jest najbardziej znany polski hokeista, który grał w najlepszych klubach NHL. Zawody prowadzili: były wielokrotny reprezentant Polski w hokeju na lodzie, bramkarz "który zatrzymał Rosję" (jedyny wygrany w historii mecz naszej reprezentacji na MŚ w 1976 roku), trener reprezentacji Pan Andrzej Tkacz, byli olimpijczycy z Lillehamer Wojciech Tkacz i Michał Garbocz. Malborski zespół reprezentowali: Nadia Ratajczyk, Michał Król, Wojtek Czerniewski, Tymek Górnik, Miłosz Rukat, Michał Muczeński i Wiktor Osmołowski.

APF, Leier, Mariusz Tuszakowski, Apteka Witaminka,Klub Dołek, Wobex, Stowarzyszenie Nasz Wielbark, Bar,Bis, Rafał Mączkowski - Awokado, pralnia Eco laguna, sieć sklepów Sokol, Falken, Mc'donalds, Harasimowicz, Geavel sp.z o.o.

 

 

 

 

S.Nawrocki


PŁYWANIE DRUŻYNOWE

            W dniu 26 lutego 2018r. na pływalni w ZSP nr 4 w Malborku odbyły się Mistrzostwa Powiatu malborskiego szkół podstawowych w Drużynowym Pływaniu w ramach "Igrzysk Dzieci". Naszą szkołę reprezentowała drużyna składająca się z 8 dziewcząt - po dwie zawodniczki z każdego rocznika (2008, 2007, 2006, 2005). Uczennice zajęły II miejsce. Gratulujemy !

Skład sztafety:

Czerwińska Anna, Grabara Wiktoria, Kopczyk Aleksandra,  Kupińska Agata, Łabiak Zuzanna, Sawaniewska Lena, Tomczyk Wiktoria, Tomczyńska Lilianna.

J.W.


Zwycięstwo UKS Bombek SP3 w rozgrywkach ligowych.


Z tarczą wrócili zawodnicy Klubu UKS Bombek SP3 z meczu ligowego z Bydgoszczy w kategorii U12. Bombersi jako pierwsi zagrali na nowo wybudowanym obiekcie Torbyd w Bydgoszczy, niestety dla gospodarzy inauguracja nie była udana. Przypomnijmy, że tradycje hokejowe w Bydgoszczy sięgają aż od 1928 roku, klub zdobył sześć medali Mistrzów Polski w tym jeden najcenniejszy w 1966 roku kiedy to bramki strzegł najlepszy polski bramkarz Andrzej Tkacz (zawodnik, który "wstrzymał Rosję" na MŚ w 1976 roku w
wygranym meczu z ZSRR - 6:4). Malborski Klub nie może się pochwalić takimi tradycjami i wynikami jest młodszy aż o 81 lat...ale nie przeszkadzało aby nasi zawodnicy strzelili aż 15 bramek przeciwnikowi na nowoczesnym obiekcie. Dzięki zwycięstwu nasi zawodnicy zajmują szóstą lokatę na dziewięć drużyn w rozgrywkach ligowych Kujawsko Pomorskiego Okręgowego Związku Hokeja na Lodzie. Do piątej lokaty brakuje zaledwie jeden punkt. Malborski zespół w tym sezonie współpracuje z UKS Wikingowie Elbląg
dzięki czemu mecze "u siebie" rozgrywane są na pełnowymiarowym lodowisku w Elblągu. Wspólnie tworzymy drużyny w kategorii U12 i U14.W składzie zwycięskiego zespołu zagrali: Nadia Ratajczyk, Michał Król, Jakub Wocial, Wojtek Czerniewski, Michał Muczeński, Cyprian Rabażyński, Rafał Jaskulski, Tymoteusz Górnik, Maciej Chojniak, Tymoteusz Boutryk, Hubert Buggermann, Olga Jaskulska, Maja Brzezińska, Jan Romanowski, Maksymilian Salewski, Max Vaneev, Kaja Lachowska. W drużynie zagrały aż cztery
dziewczynki, które świetnie sobie radzą w rywalizacji z chłopakami. Do końca rozgrywek ligowych pozostało osiem meczy, liczymy na kolejne punkty. 24/25 lutego nasi zawodnicy będą uczestniczyli w międzynarodowym turnieju hokeja na lodzie w kategorii U14 w Elblągu, wcześniej jednak rozegrają zaległe mecze przeciwko GKS Stoczniowiec Gdańsk i ŁKH Lódź. Najmłodsi zawodnicy zagrają w turnieju mini hokeja w Malborku. Michał Sadowski rozegrał dwa mecze w Centralnej Lidze Juniorów U20, Michał to
zawodnik zaledwie 16 letni, każdy mecz to kolejne doświadczenie dla naszego zawodnika grającego na wypożyczeniu w Sokołach Toruń. Niestety Sokoły przegrały dwa mecze z JKS GKS Jastrzębie 2:6 i 1:2 po dogrywce. Zespół Michała zajmuje piąte miejsce w lidze CLJ.  Bartosz Grabara rozegrał dwa mecze w kategorii młodzik  U16 przeciwko ŁKH Łódź wysoko wygrane przez zespół, który Bartek reprezentuje na wypożyczeniu - Sokoły Toruń - 16:2 i 17:3, Bartek zachował czyste konto wchodząc na swoją zmianę.
Michał Nawrocki, który także gra wspólnie z Bartkiem w zespole Sokołów Toruń na już na początku pierwszej tercji w pierwszym meczu doznał bolesnej kontuzji kolana i już nie pojawił się na lodzie. Życzymy szybkiego powrotu do zdrowia. Sokoły Toruń w kategorii młodzika niezagrożenie prowadzą w tabeli i pewnie awansują do finałów mistrzostw Polski i walki o medale. W następny weekend czwórka zawodników UKS Bombek będzie uczestniczyła w zgrupowaniu kadry okręgu OZHL "kadra pomorza" w Toruniu w
kategorii młodzik i żak młodszy ( Bartosz Grabara, Michał Nawrocki, Michał Muczeński i Miłosz Rukat). Przypomnijmy, że w tym sezonie 8 zawodników zostało powołanych do kadry województwa Kujawsko-Pomorskiego w hokeju na Lodzie . Hokej dla najmłodszych wspierają: APF, Leier, Mariusz Tuszakowski, Apteka Witaminka,Klub Dołek, Wobex, Stowarzyszenie Nasz Wielbark, Bar,Bis, Rafał Mączkowski - Awokado, pralnia Eco laguna, sieć sklepów Sokol, Falken, Mc'donalds, Harasimowicz,Hokej dla najmłodszych
wspierają: APF, Leier, Mariusz Tuszakowski, Apteka Witaminka,Klub Dołek, Wobex, Stowarzyszenie Nasz Wielbark, Bar,Bis, Rafał Mączkowski - Awokado, pralnia Eco laguna, sieć sklepów Sokol, Falken, Mc'donalds, Harasimowicz,Gravel sp. z o.o.

 

 

S.Nawrocki


  Absolwenci na gali najlepszych sportowców

Dwójka absolwentów naszej szkoły na gali najlepszych sportowców województwa pomorskiego w Teatrze Wybrzeże w Gdańsku.
Karol Klimaszewski i Michał Nawrocki uczestniczyli w finale wojewódzkim 65 Plebiscytu Dziennika Bałtyckiego na najlepszych sportowców poszczególnych powiatów na pomorzu. Karol dzięki głosowaniu czytelników i mieszkańców naszego miasta zwyciężył w powiecie Malbork w kategorii senior, Michał wygrał w kategorii junior.
Przypomnijmy, że obydwaj mają za sobą udany sezon. Karol zdobył srebrny medal mistrzostw Polski w podnoszeniu ciężarów w kategorii U20 a także występy w reprezentacji Polski, Michał także w zeszłym roku zdobył srebrny medal w hokeju na lodzie w kategorii U14 i występy z orzełkiem na piersi w reprezentacji Polski. Michał jest wychowankiem naszego Klubu UKS Bombek SP3, który działa w szkole, dziś gra na wypożyczeniu w Toruniu. Na 17 zwycięzców z 17 powiatów Karol zajął w kategorii senior
sportowiec roku 15 miejsce, Michał w kategorii sportowiec junior zajął trzecie miejsce w województwie.
Gratulujemy naszym wychowankom, którzy pierwsze swoje sukcesy sportowe odnosili ucząc się w naszej szkole.

S.Nawrocki


III MIEJSCE W MINISIATKÓWCE DZIEWCZĄT

 

Dnia 19.01.2018 w Hali Sportowo-Widowiskowej Szkoły Podstawowej nr 5 w Malborku odbyły się Igrzyska Dzieci w minisiatkówce dziewcząt. Nasz szkoła zajęła III miejsce reprezentowana była przez: Julia Gralewska, Małgorzata Jakubczyk,Kopczyńska Katarzyna, Laura Szukszta, Maria Ziemak, Julia Szymkowska, Zuzanna Zając, Zuzanna Żołędziewska. Gratulujemy sukcesu!

A.Krukowicz


 

Półmetek Rozgrywek Regionalnej Ligi Hokeja na Lodzie w Malborku

               41 bramek w czterech meczach Regionalnej Ligi Hokeja na Lodzie w Malborku strzelili zawodnicy uczestniczący w rozgrywkach. Przypomnijmy, że w lidze uczestniczy osiem drużyn, gra "każdy z każdym" plus runda rewanżowa, łącznie 14 kolejek co daje łącznie 56 meczy na lodowisku w Malborku, którego organizatorem rozgrywek jest UKS Bombek SP3 i OSiR Malbork. Awansem w czwartek (19.01.2017) rozegrano mecz pomiędzy Bombers Malbork - Gryf Tczew. Mecz zakończył sie wysoką wygrana Bombersów 17:3.

                W bramce Bombersów zadebiutowała Nadia Ratajczyk, która ma zaledwie 13 lat i już dziś kluby grające w ekstralidze kobiet pytają o Nadię. Bramki strzelili dla malborskiego zespołu: Radek Czerniewski (wychowanek UKS Bombek SP3) -8, Paweł Badziong -6 i Piotr Sadowski -3, dla pokonanych wychowankowie UKS Bombek Emil Masłowski, Szymon Cyga i Adam Lis. W sobotę także awansem rozegrano mecz pomiędzy Marvin's Gdańsk i Grizzlies Gdynia. Mecz zakończył się wygrana gdynian 12-3. Marvin'si grali bez zmiennika przez 60 minut, co zadecydowało o końcowym wyniku. W ramach VII kolejki na półmetku rozgrywek RLH rozegrano czetry mecze. Tczew przegrał swój mecz przeciwko Marvi's Gdańsk 1:6, jedyną bramkę strzelił wychowanek UKS Bombek SP3 Maciej Cyganowski. Bombersi wysoko pokonali wicelidera Grizzlies Gdynia 15:0. EKH Wiking Elbląg po wyrównanym meczy zwyciężył 7:5 Media Team Gdańsk a Gryf Gardeja uległa 2:5 Grom Morąg.

 

                Rada Rodziców UKS Bombek SP3 co tydzień przygotowuje poczęstunek dla uczestników zmagań RLH, za do serdecznie dziękujemy.

                Zapraszamy na kolejne mecze już za tydzień od godziny 7'30 -13'15 na lodowisko miejskie OSiR w Malborku do kibicowania.

 

 

 

 

S.Nawrocki


26 Finał WOŚP także na lodowisku w Malborku

                Na lodowisku miejskim OSiR w Malborku jak co roku hokeiści przy okazji rywalizacji w Regionalnej Lidze Hokejowej uczestniczyli w 26 już Finale WOŚP. Już od godz 7'30 pierwszy mecz zagrali gospodarze Bombers Malbork przeciwko Marvin's Oliwa Hockey Team zwyciężając wysoko 10:1. W bramce zespołu z Gdańska stał wychowanek Dariusz Piątek. Bramki dla zespołu z Malborka strzelili: wychowanek UKS Bombek SP3 Radek Czerniewski - 5, kolejny wychowanek - Daniel Szajstek - 2, Piotr Sadowski - 2 i Piotr Malicki - 1. W składzie Bombersów zagrał jeszcze jeden wychowanek UKS - Maciej Mozołowski. W drugim meczu w składzie Gryfa Tczew zagrała trójka wychowanków z Malborka. Przeciwnikiem Gryfa był faworyzowany zespół Grizzlies Gdynia w którego składzie zagrała reprezentantka Polski U18, brązowa medalistka Mistrzostw Świata. Ewa Podracka zaledwie dwa dni temu rozgrywała mecz w MŚ w Katowicach wygrany przeciwko Wielkiej Brytanii. Ale to Gryf Tczew wysoko zwyciężył mecz z Grizzlies 11:6. Bramki dla Tczewa strzelili: Michał Nawrocki - 6, Maciej Cyganowski - 1 (wychowankowie UKS Bombek SP3), Adam Lis - 2, Karol Cejer, Marcin Domalewski. W składzie Gryfa zagrał jeszcze jeden zawodnik z Malborka, Szymon Cyganowski, niestety zabrakło ofensywnego obrońcy Kacpra Szyszkowskiego, który uległ wypadkowi i któremu wszyscy życzymy szybkiego powrotu do zdrowia. W trzecim meczu EKH Wiking zwyciężył 4:1 Gryf Gardeja.

 

                W ostatnim meczu Media Team Gdańsk przegrał z Grom Morąg 5:10. W przerwie pomiędzy meczami odbyła się licytacja koszulek hokejowych. Dzięki Adamowi Rozenberg przedstawicielowi Polskiego Związku Hokeja na Rolkach można było wylicytować oficjalną koszulkę reprezentacji Polski z autografami dwójki zawodników : Mateusz Strużyk (napastnik) i Tomasz Witkowski (bramkarz). Prezes ekstraligowego zespołu PH Automatyki Gdańsk przekazał nam koszulkę meczową zespołu wraz z autografami wszystkich zawodników grających w Polskiej Hokej Lidze. Oprócz koszulek można myło też zakupić oficjalny krążek hokeja na rolkach, którym rozgrywano mecze The World Games - Wrocław 2017.

                Stowarzyszenie Nasz Wielbark i SP3 przygotowali ciepły poczęstunek dla uczestników i kibiców zmagań hokejowych. W imieniu organizatora 26 Finału WOŚP na lodowisku - Stowarzyszenia Nasz Wielbark, Szkoły Podstawowej nr 3, OSiR i UKS Bombek dziękujemy za przekazane cenne koszulki.

 

                Hokej dla najmłodszych wspierają: APF, Leier, Mariusz Tuszakowski, Apteka Witaminka,Klub Dołek, Wobex, Stowarzyszenie Nasz Wielbark, Bar,Bis, Rafał Mączkowski - Awokado, pralnia Eco laguna, sieć sklepów Sokol, Falken, Mc'donalds, Harasimowicz,Hokej dla najmłodszych wspierają: APF, Leier, Mariusz Tuszakowski, Apteka Witaminka,Klub Dołek, Wobex, Stowarzyszenie Nasz Wielbark, Bar,Bis, Rafał Mączkowski - Awokado, pralnia Eco laguna, sieć sklepów Sokol, Falken, Mc'donalds, Harasimowicz,Gravel sp. z o.o.Za tydzień VII kolejka rozgrywek Regionalnej Ligi Hokeja na Lodzie w Malborku, którego organizatorem jest UKS Bombek SP3 i OSiR Malbork.

                21 styczeń godz 7'30 mecz I – Gryf Tczew – Marvin's Gdańsk, godz 8'50 mecz II – Grizzlies Gdynia - Bombers Malbork, godz.10'10 mecz III Media Team Gdańsk – Wiking Elbląg, godz 11'30 mecz IV – Grom Morąg – Gryfa Gardeja. Zapraszamy do kibicowania na lodowisko w Malborku.

 

SS.Nawrocki


Festiwal Boże Narodzenie w Sztuce

                Uczniowie klasy 2A i 3B zdobyli wyróżnienie na XXVII Festiwalu Boże Narodzenie w Sztuce, przedstawiając "Jasełkowy zawrót głowy" na sali widowiskowej KARWAN - gratujujemy !!! WIELKIE BRAWA DLA NASZYCH AKTORÓW !!!               

 

 

M.Brzezicka-Major, K.Tomasik, K.Dziki


Rozgrywki Ligowe

                W minioną sobotę a także niedzielę zawodnicy UKS Bombek SP3 rozgrywali swoje kolejne mecze w ramach Kujawsko Pomorskiej Okręgowej Ligi Hokeja na Lodzie. Przypomnijmy, że w tym sezonie drużyna z Malborku współpracuje z Klubem UKS Wikingowie Elbląg i to właśnie w kategorii U14 nasi zawodnicy grają w wspólnej drużynie. Malborskie lodowisko nie spełnia wymogów formalnych (jest za krótkie o 15m i węższe o wymagane 8m), dlatego mecze "u siebie" rozgrywane są dzięki współpracy w zaprzyjaźnionym Elblągu. Niestety GKS Stoczniowiec okazał się kolejny raz drużyną zbyt mocną, przynajmniej jeszcze w tym sezonie, wygrywając wysoko obydwa mecze.

                W rozgrywkach ligowych biorą udział zawodnicy z roczników 2004/2005, wspólny zespół składa się w 90% z zawodników z rocznika młodszego, dlatego też jesteśmy pewni ,że w przyszłym sezonie nasza drużyna będzie walczyła o premiowane miejsce w finałach mistrzostw Polski. W składzie wspólnej drużyny zagrali: Nadia Ratajczyk, Kacper Dorobek, Mateusz Mozołowski (bramka), Łukasz Piór (asysta), Wiktor Osmołowski, Filip Rogaczewski, Marcin Cybulski i Bartosz Seńko.

                Wspólny zespół zajmuje ostatnią lokatę w tabeli, dwa pierwsze zespoły (Toruń i Gdańsk) awansują do najlepszej ósemki i finałów mistrzostw Polski żaka starszego. Za tydzień zawodnicy UKS Bombek w kategorii U12 rozegra dwa mecze ligowe, pierwszy w Bydgoszczy i w następnym dniu w Toruniu.

                Bombersi zajmują 6 miejsce w lidze na 9 drużyn. Zawodnik UKS Bombek grający na wypożyczeniu w Sokołach Toruń w kategorii junior Michał Sadowski zagrała w dwóch meczach w Centralnej Lidze Juniorów z MOSM Tychy, obydwa przegrane 2:3 i 1:7. Za tydzień dwójka młodzików grająca na wypożyczeniu zagra w lidze młodzika przeciwko ŁKH Łódź, zespół w którym grają malborczycy zajmuje pierwsze miejsce i bezpośrednio awansuje do finałów mistrzostw Polski w tej kategorii wiekowej. Trójka zawodników UKS Bombek kategorii żak starszy, będzie uczestniczyła w przyszłym tygodniu na zgrupowaniu kadry OZHL.

                Przypomnijmy, że w tym sezonie UKS Bombek ma jednego reprezentanta Polski w kategorii U16, dwójkę zawodników U16 w kadrze pomorza, czwórkę w kategorii U14 i trzech zawodników U12 w kadrze OZHL.

                Jeżeli chcesz spróbować swoich sił na lodzie, zapraszamy na zajęcia, które odbywają się codziennie od godz 15'14, kontakt www.hokejmalbork.pl Hokej dla najmłodszych wspierają: APF, Leier, Mariusz Tuszakowski, Apteka Witaminka,Klub Dołek, Wobex, Stowarzyszenie Nasz Wielbark, Bar,Bis, Rafał Mączkowski - Awokado, pralnia Eco laguna, sieć sklepów Sokol, Falken, Mc'donalds, Harasimowicz,Hokej dla najmłodszych wspierają: APF, Leier, Mariusz Tuszakowski, Apteka Witaminka,Klub Dołek, Wobex, Stowarzyszenie Nasz Wielbark, Bar,Bis, Rafał Mączkowski - Awokado, pralnia Eco laguna, sieć sklepów Sokol, Falken, Mc'donalds, Harasimowicz,Gravel sp.z o.o.

 

S.Nawrocki


NOWOROCZNY TURNIEJ Tenisa Stołowego

                W dniu 09.01.18r. w Auli Szkoły odbył się I Noworoczny Turniej Tenisa Stołowego w którym brali udział uczniowie klas 4-6.

1.miejsce FILIP KRASKE

2.miejsce JULIAN SMILGIN

3.miejsce OLIWIER ŚPIEWAK

4.miejsce MICHAŁ MUCZEŃSKI

                Serdeczne gratulacje należą się wszystkim zawodnikom którzy wzięli udział w turnieju.

Po turnieju wszyscy otrzymali coś słodkiego od organizatorów a zawodnicy z miejsc 1-4 dyplomy i nagrody rzeczowe.

 

Podziękowania dla wspaniałych kibiców ze świetlicy szkolnej !!!

 

 

J.Wensker, M.Godlewski


Turniej piłki nożnej

                W dniu 19.12.2017 odbył się turniej piłki nożnej w Szkole Podstawowej Nr 5. W zawodach udział wzięło 6 drużyn. Drużyna ze Szkoły Podstawowej Nr 3 trenowana przez Sławomira Nawrockiego w składzie: Mateusz Dubicki, Emil Zieniewicz, Adam Nowakowski, Patryk Stacharski, Patryk Kmieć, Max Uzarek, Adrian Stawski zajęła drugie miejsce. Finał turnieju rozstrzygnął się w rzutach karnych gdzie lepsza była drużyna z Szkoły Podstawowej Nr 5.

Nasi uczniowie w całym turnieju nie przegrali żadnego meczu, a w finale po remisie 2:2 minimalnie przegraliśmy w karnych 2:1.

 

 

P.Kmieć -ucz. kl.6


Najpiękniejsza szopka Bożonarodzeniowa

                                     13 grudnia w Galerii Nowa w Szpitalu Jerozolimskim ogłoszono wyniki na najpiękniejszą szopkę wykonaną przez dzieci i młodzież z Malborka. To już XXVII Festiwal Boże Narodzenie w sztuce. Jak podkreśliła dyrektor MCKiE Aleksandra Kapejewska, w zeszłym roku wykonano 17 szopek, w tym roku do konkursu zostało zgłoszonych aż 89 prac. Szpital Jerozolimski można powiedzieć "pękał w szwach". Wernisaż rozpoczęli uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Malborku pięknym kolendowaniem. Były to utwory wykonane przez ponad trzydziestoosobowy chór, sekstet wiolonczelowy, duet fletowy i akordeonistę. Następnie Apoloniusz Zachara - członek Jury, odczytał protokół komisji. Nagrody dla zwycięzców wręczył burmistrz Marek Charzewski.

                W XXVI Festiwalu Boże Narodzenie w sztuce nie mogło zabraknąć uczniów naszej szkoły i tak Nagrodę Główną zdobył uczeń klasy IV c - Igor Jastrzębski.

Natomiast Nagrody Równorzędne otrzymali uczniowie:

Wiktoria Dłużniewska V b, Bianka Dymek klasa V a, Lena Tur i Helena Zieliska klasa V c oraz najmłodsza uczestniczka konkursu Zofia Kuczewska z oddziału przedszkolnego.

Wszystkim zwycięzcą gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

 

D.Kuczewska


Szkolny Konkurs Techniczny kl.5

           W październiku uczniowie klas piątych poznawali ściegi szycia ręcznego, a następnie brali udział w konkursie na najlepiej wyszyte ściegi podstawowe.

 

Uczniowie wyróżnieni:

 

ASz


Hokej - Turniej Czerkawski Cup w Gdańsku

                W miniony weekend najmłodsi hokeiści uczestniczyli w turnieju Czerkawski Cup w Gdańsku. W zawodach rywalizowało 10 zespołów, z pośród których trzy najlepsze awansowały do finału, który odbędzie się na stadionie narodowym w Warszawie. Wcześniej zawody eliminacyjne równolegle odbywały się w innych miastach. Zawodnicy UKS Bombek SP3 zajęli 9 miejsce, nie bez znaczenia o końcowym wyniku zadecydował fakt, iż nasza drużyna trenuje na lodzie zaledwie trzy tygodnie. Organizatorem największych zawodów dla najmłodszych jest Stowarzyszenie Sport 7, którego prezesem jest Mariusz Czerkawski, najlepszy w historii polski hokeista, który wręczał osobiście nagrody dla uczestników zmagań. W składzie Bombers zagrali: Natalia Antys, Dominik Antys, Maciej Chojniak, Cyprian Rabażyński, Mateusz Kolitz, Stanisław Pozorski, Bartek Dorobek, Aleksander Kwiatkowski, Alex Dochniak, Kacper Cybulski, Jan Jankowski, Patryk Wojciechowski, Marcel Sarnowski i Jan Osmołowski.

                Także w weekend zawodnicy z Malborka, grający w wspólnej drużynie w kategorii żak starszy zagrali w sobotę i niedziele mecze ligowe przeciwko Legii Warszawa. Niestety obydwa przegrane, jednak nasi zawodnicy w rozgrywkach ligowych grają coraz pewniej. W składzie wspólnej drużyny zagrali: Bartosz Seńko, Mateusz Mozołowski, Kacper Dorobek, Michał Muczeński, Nadia Ratajczyk, Wiktor Osmołowski, Dawid Sawicki, Marcin Cybulski, Filip Rogaczewski i Łukasz Piór. Bramki strzelili w tym meczu - Michał Muczeński i Łukasz Piór.

                Junior Michał Sadowski zawodnik grający na wypozyczeniu w Sokołach Toruń uczestniczył w eliminacjach do OOM w kategorii junior młodszy. Michał Nawrocki i Bartosz Grabara także reprezentują barwy Sokołów Toruń z którymi w najblizszy weekend zagrają w silnie obsadzonym turnieju miedzynarodowym z udziałem drużyn z Rosji, Estonii, Łotwy i Litwy. W Regionalnej Lidze Hokeja na Lodzie malborski zespół wysoko wygrał kolejny mecz z rzędu 16:1 z Grom Morąg. W lidze RLH, której organizatorem jest UKS Bombek SP3 i OSiR uczestniczy 8 zespołów, dziesięciu wychowanków klubu rywalizuje na tafli w Malborku. Bombersi prowadzą w tabeli z kompletem zwycięstw.

                Hokej dla najmłodszych wspierają: APF, Leier, Mariusz Tuszakowski, Apteka Witaminka,Klub Dołek, Wobex, Stowarzyszenie Nasz Wielbark, Bar,Bis, Rafał Mączkowski - Awokado, pralnia Eco laguna, sieć sklepów Sokol, Falken, Mc'donalds, Harasimowicz,Hokej dla najmłodszych wspierają: APF, Leier, Mariusz Tuszakowski, Apteka Witaminka,Klub Dołek, Wobex, Stowarzyszenie Nasz Wielbark, Bar,Bis, Rafał Mączkowski - Awokado, pralnia Eco laguna, sieć sklepów Sokol, Falken, Mc'donalds, Harasimowicz.Hokej dla najmłodszych wspierają: APF, Leier, Mariusz Tuszakowski, Apteka Witaminka,Klub Dołek, Wobex, Stowarzyszenie Nasz Wielbark, Bar,Bis, Rafał Mączkowski - Awokado, pralnia Eco laguna, sieć sklepów Sokol, Falken, Mc'donalds, Harasimowicz, Gravel sp.z o.o.

 

 

S.Nawrocki


Mikołajkowy MAM TALENT

                Dzień 6 grudnia był w Szkole Podstawowej nr 3 w Malborku szczególnie wyjątkowy, to właśnie tego dnia odbył się wyczekiwany przez dzieci konkurs "Mam talent", podczas którego uczniowie mogli zaprezentować swoje umiejętności i pasje. Konkurs miał na celu rozwijanie kreatywności uczestników, promowanie i odkrywanie młodych talentów oraz popularyzacji działań artystycznych.

                Konkurs odbył się w trzech grupach wiekowych. Obrady Jury były bardzo burzliwe. Uczniowie prezentowali swoje talenty w różnych dziedzinach, między innymi takich jak: taniec Michaela Jacksona, magiczne sztuczki, wykonywanie fryzur, akrobatyka, gra na akordeonie, flecie, gitarze, skrzypcach, śpiew…

                Jurorzy w składzie: Śnieżynka, Mikołaj oraz wybrani nauczyciele wyłonili zwycięzców głównej nagrody: Noa Sakutow 1c w piosence "Pretender", Otylia Osińska 3a z piosenką "Możesz wszystko" oraz Kacper Kaniecki 5a z piosenką Michaela Jacksona "Billie Jean". Wyrożnienia otrzymali: Karol Redkiewicz 3c – gra na saksofonie "Walc dla Emili", Rozalia Major 2b– gra na skrzypcach Gabrysia Gilewska 4b- układanie kubeczków. Nagrody publiczności trafiły w ręce: Wiktorii Kołodyńskej 2a za taniec "Laleczka z saskiej porcelany", Oliwii Wasilewskiej za taniec "Shuffle Dance" i Franka Majora z 6b za grę na gitarze oraz dziewczyny z 4d Nikolę Barabas, Amelię Kubicką Martynkę Gutowską.

                Widownia stanęła na wysokości zadania i mocno dopingowała swoim faworytom, a prowadzący żartami rozładowywali stres uczestników. Zwycięzcy otrzymali w nagrodę dyplomy i nagrody rzeczowe, których sponsorami byli:Państwo Sakutov "So chic", Stowarzyszenie "Nasz Wielbark", Przemysław Łabiak "Malbud", Państwo Rakowscy "Komfort", Pani Joanna Lahutta, Pani Mirosława Piątek oraz Rada Rodziców.

                Pozostali uczestnicy otrzymali słodką niespodziankę od firmy Mal – Plast Państwa Małyj lub zabawkę od sklepu "Świat Dziecka".

                Wszystkim uczestnikom gratulujemy i dziękujemy za udział w konkursie. Podziwiamy Waszą odwagę, zaangażowanie i umiejętność radzenia sobie ze stresem. Zaprezentowaliście się wspaniale – wielkie brawa. Pamiętajcie, że w każdym z nas drzemie jakiś ukryty talent, trzeba go tylko odnaleźć, a potem mocno pielęgnować.

Do zobaczenia za rok.

 

M.Awin–Wiśniewska, M.Łabiak


Festiwalu "Trzymaj formę"

               Dnia 05.12.2017 w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej Nr 5 w Malborku odbył się

II Malborski Festiwal Zdrowia "Trzymaj Formę", w której brało udział 11 szkół z powiatu malborskiego. Celem konkursu było zachęcenie młodych ludzi do większej aktywności ruchowej, która pomoże im zachować właściwą masę ciała, utrzymać prawidłowe ciśnienie krwi, rozładować stres, a dzięki temu zdecydowanie zmniejszyć ryzyko chorób układu krążenia w dorosłym życiu.

           Konkurs odbywał się w czterech dziedzinach: praca plastyczna pt. "Jem kolorowo, bo wiem że to zdrowo", przygotowanie zdrowej sałatki, omówienie jej składu oraz zasadności użytych produktów spożywczych ,konkurs wiedzy nt. Zdrowego Stylu Życia- test oraz

"W zdrowym ciele zdrowy duch, popieramy każdy ruch!" – pokaz różnorodnych ćwiczeń.

Naszą szkołę reprezentowały uczennice: Patrycja Cybulska, Zuzanna Jędrzejczak, Aleksandra Dziwierek, Wiktoria Tomczyk, Julia Rogowska, Zuzanna Zając, Adrianna Śpiewak, Wiktoria Nepelska, Wiktoria Grabara, Daria Pilipiec, uczennice z klas 5 i 6.

 

 

A.Nowalińska-Krukowicz


Uczniowie po konkursie w Gdańsku

 

                      21 listopada 2017 r. uczniowie naszej szkoły: Franciszek Ruzga i Tomasz Kortyka wzięli udział w konkursie "Chochlikowe psoty" w Gdańsku. Podczas rozdania nagród (05.11.2017) mogli zobaczyć na żywo występ finalisty 7 sezonu "Mam talent" – Adriana Lipińskiego oraz zrobić sobie z nim pamiątkowe zdjęcie.

Uczniowie otrzymali dyplomy i upominki za udział w konkursie. Serdecznie gratulujemy!

 

M.Godlewski,M.Kapczyńska


"Malborski Kalendarz Adwentowy"

                01.12.2017 w Szkole Łacińskiej zostały wręczone, z rąk burmistrza, nagrody w ramach XXVII Festiwalu Boże Narodzenie w Sztuce "Malborski Kalendarz Adwentowy". Wśród nagrodzonych znalazły się uczennice naszej szkoły: z klasy II B Zofia Wysocka,Laura Kowalska, Rozalia Major, z klasy III B Anastazja Żuk. Prace można podziwiać w pobliżu Placu Miejskiego.

Dziewczynkom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

 

M.Brzezicka-Major, R.Rogowicz


Finał konkursu "Myślę, więc jestem"

                Dnia 29 listopada 2017 r. uczniowie klasy szóstej Bartosz Seńko i Patryk Kmieć reprezentowali naszą Szkołę w Konkursie Matematycznym "Myślę, więc jestem" edycja VIII. Finał konkursu odbył się w MOW Malbork.

Chłopcy uzyskali znakomite wyniki:

Patryk Kmieć - 89 punktów – miejsce II

Bartosz Seńko – 88 punktów – miejsce III

- Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

A.Grabowska


Festiwal Szachowy

                Dnia 25 listopada 2017 odbył się Gdański Festiwal Szachowy. Poraz pierwszy nasi uczniowie reprezentowali naszą szkołę. Z powodzeniem zakończył się turniej dla naszych podopiecznych. Niektórzy zdobyli kategorię szachową.

Gratulacje!

 

 

M.Godlewska, E.Dłużniewska


Szkolny Konkurs Informatyczny kl.4

                "Historia pierwszego komputera".

Kto dziś wyobraża sobie życie bez komputerów, telefonów komórkowych?

Komputery przyczyniły się do podniesienia jakości naszego życia.

Obecnie zamykają się w niewielkich laptopach o wielkości nawet 10 cali.

Zwycięscy uczniowie w tym konkursie:

 

ASz


Dwie porażki zawodników z Malborka w meczu z Legią w Warszawie

                Niestety dwa przegrane mecze na koncie drużyny Wikingowie Elbląg w ostatni weekend, w drużynie której barw bronią także zawodnicy z UKS Bombek Malbork SP3 grający na wypożyczeniu w sezonie 2017/2018, dzięki współpracy między klubami. Przypomnijmy, że zawodnicy z Malborka trenują zaledwie od tygodnia na lodowisku, wcześniej treningi odbywały się na specjalnej macie na rolkach. Wspólna drużyna grająca w kategorii żak starszy U14 zajmuje 5 miejsce w rozgrywkach KPOZHL. Nasi zawodnicy są młodszym rocznikiem w tej kategorii wiekowej, zatem pomimo porażek zdobywają doświadczenie, które za rok będzie procentowało lepszymi wynikami w żaku starszym. Dwa pierwsze zespoły awansują do finałów mistrzostw Polski U14. Wspólny zespół zagrał w składzie: Nadia Ratajczyk, Bartek Seńko, Kacper Dorobek, Mateusz Mozołowski, Marcin Cybulski, Filip Rogaczewski, Kacper Wocial, Maja Brzezińska, Lucjan Rutkowski, Nikodem Kęska, Olga Jaskulska, Osmołowski Wiktor, Łukasz Piór, Sadzyński Igor, Szymborski Fabian, Tomaszewski Bartek, Wasiłyszyn Alex, Wocial Kacper, Puchowska Antonina.

                Najmłodsi zawodnicy UKS Bombek SP3 rywalizowali w turnieju mini hokeja na lodzie w Gdańsku. Dla młodych hokeistów z Malborka były to pierwsze zawody na tafli, nasi najmłodsi zawodnicy trenują zaledwie dwa miesiące, dopiero tydzień na lodzie. Pomimo ogromnej woli walki i ambicji nie udało się wygrać żadnego meczu, 1:6 z ŁKH Łódź i 1:11 z GKS Stoczniowiec. W składzie najmłodszej drużyny zagrali: Jan Osmołowski, Jan Jankowski, Natalia Antys, Dominik Antys, Mateusz Kolitz, Maciej Chojniak, Marcel Sarnowski, Alex Dochniak, Aleksander Kwiatkowski, Bartek Dorobek, Patryk Wojciechowski, Jakub Lubiński i Krzysztof Komar.Hokej dla najmłodszych wspierają: APF, Leier, Mariusz Tuszakowski, Apteka Witaminka,Klub Dołek, Wobex, Stowarzyszenie Nasz Wielbark, Bar,Bis, Rafał Mączkowski - Awokado, pralnia Eco laguna, sieć sklepów Sokol, Falken, Mc'donalds, Harasimowicz.

                26 listopada na lodowisku w Malborku rozegrano pierwszą kolejkę rozgrywek Regionalnej Ligi Hokeja na Lodzie. Jest to już ósma edycja ligi, Bombersi Malbork wygrywali sześciokrotnie tylko raz ustępując miejsca Marvin's Gdańsk. Jak będzie w tym roku dowiemy się dopiero w marcu po rozegraniu 14 kolejek. Bombers Malbork, Grizzlies Gdynia, Grom Morąg, Wiking Elbląg, Gryf Gardeja, Marvin's Gdańsk, Gryf Tczew i Media team Gdańsk to drużyny, które będą walczyły o tytuł najlepszej w rozgrywkach RLH na lodowisku w Malborku w sezonie 2017/18.

                Organizatorem ligi jest UKS Bombek SP3 oraz OSiR Malbork, którego wspiera Stowarzyszenie Nasz Wielbark. W rywalizacji uczestniczy 10 wychowanków naszego klubu, którzy grają w różnych zespołach na zasadzie wypożyczenia. W pierwszym meczu Bombersi wysoko wygrali swój mecz z debiutantem w rozgrywkach Gryfem z Tczewa 18:5. Trzy bramki dla pokonanych strzelił wychowanek Michał Nawrocki dla Gryfa, po jednej Adam Lis i wychowanek Maciej Cyganowski, dla Bombersów aż siedem strzelił kolejny zawodnik UKS Bombek Radek Czerniewski, pięć Paweł Badziong, dwie Piotr Malicki i wychowanek Daniel Szajstek, jedną Marek Burda i Piotr Sadowski.

                W drugim meczu zagrały zespoły Grom Morąg i Wiking Elbląg. Zawodnicy z Morąga jako pierwsi strzelili bramkę, jeszcze pięć minut przed końcową syreną prowadzili różnicą jednej bramki, jednak to elblążanie wygrali swój pierwszy mecz 5:4. W trzecim meczu po bardzo ostrej grze i wielu nałożonych karach zwycięstwo odniósł zespół Media Team Gdańsk wygrywając 7:5 z Gryfem Gardeja. W ostatnim meczu w tym dniu zagrały zespoły Grizzlies Gdynia i Media Team Gdańsk. Gdynianie wygrali 7:4. Po pierwszej kolejce prowadzą gospodarze, przed Media Team, Grizzlies Gdynia, Wiking Elbląg, Grom Morąg, Marvin's Gdańsk, Gryf Gardeja i Gryf Tczew. Rozgrywki będą odbywały się nieprzerwanie od 2 listopada do 11 marca w każdą niedzielę.

 

Zapraszamy więc na lodowisko w Malborku w godzinach od 7'30 - 13'15.

 

 

S.Nawrocki


Udane występy malborskich hokeistów

UKS Bombek SP3 wygrał rozegrał w Gdańsku mecz ligowy przeciwko GKS w kategorii żak młodszy. Dwukrotnie nasi mali hokeiści wychodzili na prowadzenie 1:0 i 2:1, zabrakło kilku minut aby zakończyć mecz wygraną w regulaminowym czasie gry. Tak jednak się nie stało zawodnicy GKS Stoczniowiec strzelili bramkę wyrównującą na dwie minuty przed końcem. pięciominutowa dogrywka także nie rozstrzygnęła spotkania. O wygranej miały zadecydować karne i w tym elemencie nasi zawodnicy okazali się bardziej skuteczni wygrywając strzelając trzy bramki, gdańszczanie jedną, ostatecznie wynik spotkania 3:2.

Malborski zespół, w którym grają także zawodnicy UKS Wikingowie i HUKS Niedźwiadki dzięki porozumieniu między klubami zajmuje na półmetku rozgrywek 6 miejsce o pkt mniej od Legii Warszawa. Na pierwszym miejscu MKS Sokoły Toruń, na ostatnim 9 miejscu BKS Bydgoszcz. W Nadia Ratajczyk, Maja Brzezińska, Cyprian Rabażyński, Miłosz Rukat, Michał Muczeński, Michał Król, Jankowski Szymon, Bołtryk Tymoteusz, Hubert Buggerann, Aleks Wasiłszyn, Alan Wasiłszyn, Tanaś Nikodem, Jakub Wocial.

Michał Sadowski zawodnik UKS Bombek grający na wypożyczeniu w MKS Sokoły Toruń zagrał w meczach Centralnej Ligi Juniora przeciwko Unii Oświęcim, 4:2 i 3:4 po dogrywce. Michał strzelił pierwszą bramkę w rozgrywkach CLJ. Michał Nawrocki i Bartosz Grabara, zawodnicy grający na wypożyczeniu także w barwach Torunia w kategorii młodzika zagrali mecze ligowe przeciwko ŁKH, wygrywając wysoko 22:3 i 9:1, Michał strzelił 4 bramki i asystował przy czyste konto grając dwie z pośród trzech tercji w pierwszym meczu, w drugim dał się pokonać tylko raz. Mateusz Mozołowski i Kacper Dorobek wraz z trenerem uczestniczyli w zgrupowaniu Kadry Pomorza U14 w Toruniu.

Zgrupowanie ma na celu wyłonienie ścisłej kadry, która będzie rywalizowała w rozgrywkach ze Śląskiem i Małopolską. Przypomnijmy, że nasi zawodnicy na lodzie trenują zaledwie od tygodnia, drużyny przeciwne od sierpnia a rozgrywki w których uczestniczymy rozpoczęły się w drugim tygodniu września. Tym bardziej cieszymy się z A już w najbliższą niedzielę rozpoczną się rozgrywki Regionalnej Ligi Hokeja na Lodzie w Malborku z udziałem 8 drużyn. Wcześniej jednak w sobotę najmłodsi zawodnicy 6/8 lat będą rywalizowali na turnieju mini hokeja na lodzie w Gdańsku, nieco starsi U14 jedzie w tym samym czasie do Warszawy aby rozegrać mecz z Legią.

Hokej dla najmłodszych wspierają: APF, Leier, Mariusz Tuszakowski, Apteka Witaminka,Klub Dołek, Wobex, Stowarzyszenie Nasz Wielbark, Bar,Bis, Rafał Mączkowski - Awokado, pralnia Eco laguna, sieć sklepów Sokol, Falken, Mc'donalds, Harasimowicz.

 

S.Nawrocki


Debiut Michała

              Malborczyk zadebiutował w Kadrze Narodowej w hokeju na lodzie w kategorii U16.

Michał Nawrocki wychowanek UKS Bombek SP3 zagrał w meczach kontrolnych reprezentacji Polski do lat 16. Przeciwnikiem były jedne z najlepszych zespołów w tej kategorii wiekowej z Czech - Witkowice, Hawierzów i Poruba.

                Dwa mecze zakończyły się wygraną reprezentacji Polski, jeden przegrany z Witkowicami. Przypomnijmy że Michał ma 15 lat i w tym sezonie podobnie jak w poprzednim reprezentuje barwy MKS Sokoły Toruń na wypożyczeniu. Nasz wychowanek w zeszłym sezonie wraz z drużyną zdobył tytuł wicemistrza Polski w kategorii U14, Michał był najlepszym strzelcem w lidze. Liczymy na kolejne występy w koszulce z orłem na piersi naszego zawodnika.

 

 

S.Nawrocki


Konkursu Szkolny "Spelling Bee"

                W czwartek 9-ego listopada 2017 roku odbyła się kolejna edycja konkursu literowania "Spelling Bee". Trzydzieścioro troje uczniów klas trzecich i czwartych dzielnie stawiło czoła nawet najtrudniejszym wyrazom. Walka była naprawdę zacięta.

W finałowej trójce znalazły się:

1. Gabrysia Gilewska (4B)

2. Zosia Zadrejkowska (3C)

3. Lena Piskozub (4C)

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom!

 

K.Siwko


XXVII Bieg Niepodległości

                Dnia 11.11.2017 odbył się XXVII Bieg Niepodległości pod patronatem Burmistrza Miasta Malborka - Marka Charzewskiego oraz Dowódcy 22. Bazy Lotnictwa Taktycznego w Malborku - płk pil. Mgr inż. Mirosława Zimy.

Pogoda biegaczy nie rozpieszczała, ale nikomu to nie przeszkadzało.

Naszą Szkołę reprezentowało 16 biegaczy i biegaczek, podzielonych na różne grupy wiekowe. Wszyscy ukończyli bieg z buziami uśmiechniętymi.

Gratulujemy wszystkim!!!

 

 

A.Nowalińska-Krukowicz


Nieudany weekend malborskich hokeistów

                4/5 listopada na lodowisku w Elblągu w barwach UKS Wikingowie zagrała ósemka zawodników UKS Bombek SP3 Malbork. Przeciwnikiem był zespół ŁKH Łódź. Niestety obydwa mecze zakończyły się wysokimi porażkami UKS Wikingów, którzy wspólnie z Malborkiem tworzą dwa zespoły w kategorii żak starszy - U14 i żak młodszy UKS Bombek Malbork- U12. Wspólny zespół żaka po czterech meczach zajmuje ostatnie piąte miejsce, pierwsze dwa zespoły w tej kategorii wywalczą sobie prawo gry w finale mistrzostw Polski w kategorii U14. W składzie UKS Wikingowie zagrali: Mateusz Mozołowski, Marcin Cybulski, Filip Rogaczewski, Kacper Dorobek, Bartosz Seńko, Nadia Ratajczyk, Łukasz Piór i Wiktor Osmołowski. Michał Sadowski rozegrał dwa mecze w kategorii junior w Centralnej Lidze Juniorów w barwach MKS Sokoły Toruń w Sosnowcem, obydwa mecze przegrane. Sokoły w tabeli zajmują piąte miejsce wśród ośmiu zespołów. Michał Nawrocki i Bartosz Grabara, zawodnicy grający na wypożyczeniu w Toruniu rozegrali dwa mecze w kategorii młodzik U16 przeciwko GKS Stoczniowiec Gdańsk. Obydwa mecze wygrane 13:3 i 12:2, Michał strzelił pięć bramek dla zespołu z Torunia.

                Wychowanek naszego Klubu Michał Nawrocki został powołany na zgrupowanie kadry U16 w Cieszynie. Po zgrupowaniu kadrę czekają trzy mecze kontrolne z jednymi z najlepszych zespołów z Czech - AZ Hawierzów, HC Witkowice i Torax Poruba. Michał jest jednym z trzech piętnastolatków, którzy otrzymali powołanie do U16 tym bardziej liczymy na dobre występy naszego wychowanka w przyszłości.

http://pzhl.org.pl/u16_cieszyn_sparingi_czechy/

                Dwójka wychowanków UKS Bombek - Michał Muczeński i Miłosz Rukat została powołana na zgrupowanie kadry KPOZHL, które odbędzie się w Toruniu w najblizszy weekend. Za tydzień zagrają też w Toruniu Bombersi w kategorii U12 z ŁKH Łódź i GKS Stoczniowiec. Kolejne mecze żaka starszego za dwa tygodnie w Warszawie. W ostatni weekend listopada rozgrywki zainaugurują najstarsi hokeiści, którzy nieprzerwanie do marca co tydzień będą rywalizowali w Regionalnej Lidze Hokeja na Lodzie w Malborku. W tym sezonie rekordowa liczba zespołów - Bombers Malbork, Grom Morąg, Gryf Gardeja, Media Team Gdańsk, Marvi's Oliva Hockey Team Gdańsk, Grizzlies Gdynia, Gryf Tczew, Wiking Elbląg. Najmłodsi zawodnicy z Malborka, 6-8 lat 18 listopada będą uczestniczyli w turnieju mini hokeja w Gdyni. 9 grudnia zagrają też na ogólnopolskim turnieju w Gdańsku, którego organizatorem jest Mariusz Czerkawski. Hokej dla najmłodszych wspierają: APF, Leier, Mariusz Tuszakowski, Apteka Witaminka,Klub Dołek, Wobex, Stowarzyszenie Nasz Wielbark, Bar,Bis, Rafał Mączkowski - Awokado, pralnia Eco laguna, sieć sklepów Sokol, Falken, Mc'donalds, Harasimowicz.

 

S.Nawrocki


 

MISTRZOSTWA POWIATU W UNIHOKEJA

W dniu 17 października 2017 roku na rolkowisku OSiR w Malborku odbyły się Mistrzostwa Powiatu w unihokeja w ramach Igrzysk Dzieci. Reprezentacja chłopców zajęła II miejsce. Gratulujemy.

Skład drużyny: Kacper Dorobek, Michał Muczeński, Wiktor Osmołowski, Łukasz Piór, Miłosz Rukat, Bartosz Seńko.  

 

 

Opiekun: J.W.


 

Mecz ligowy w ramach rozgrywek PZHL

21 października na lodowisko w Elblągu UKS Bombek SP3 rozegrał mecz ligowy w ramach rozgrywek PZHL w kategorii żak młodszy przeciwko BKS Bydgoszcz. Przypomnijmy, że malborski klub nie ma możliwości rozgrywania swoich meczy u siebie ponieważ lodowisko jest niepełnowymiarowe. Dlatego tez dzięki współpracy miedzy klubami UKS Bombek - UKS Wikingowie Elbląg wspólnie wystawia do rozgrywek dwie drużyny w kategorii żak młodszy i żak starszy. Już od początku meczu przeciwko Bydgoszczy nasz zespół  prowadził i już w 27 sekundzie Michał Muczeński wpisał się na listę strzelców. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 15:2 dla UKS Bombek Malbork. Bramki strzelili: Miłosz Rukat - 4, Michał Muczeński - 3, Tymek Górnik - 3, Jakub Wocial - 2, Maja Brzezińska - 2 i Hubert Buggermann. W składzie oprócz strzelców zagrali: Nadia Ratajczyk, Michał Król, Olga Jaskulska, Martyna Radczuk, Rafał Jaskulski, Alan Wasiłszyn, Alex Wasiłszyn, Maciej Chojniak, Bołtryk Tymoteusz, Jankowski szymon i Nikodem.  UKS Bombek zajmuje IV miejsce w tabeli, najskuteczniejszym strzelcem ligi jest Michał Muczeński, który prowadzi w klasyfikacji kanadyjskiej z 20 pkt (12 bramek, 8 asyst). Michał Sadowski zawodnik grający na wypożyczeniu w kategorii juniorów w miniony weekend rozegrał dwa mecze przeciwko GKS Jastrzębie, niestety obydwa mecze zakończyły się przegraną 6:3 i 4:3. Sokoły Toruń Klób, którego barwy Michał reprezentuje zajmuje III miejsce w tabeli Centralnej Ligi Juniorów. Michał Nawrocki, Bartosz Grabara i Mateusz Mozołowski uczestniczyli w zgrupowaniu Kadry Pomorza.

A już za tydzień żak starszy w barwach UKS Wikingowie Elbląg rozegra dwa mecze przeciwko ŁKH Łódź, żak młodszy 11/12 listopada będzie uczestniczył w turnieju w Toruniu.

Hokej dla najmłodszych wspierają: APF, Leier, Apteka Witaminka, Wobex, Stowarzyszenie Nasz Wielbark, Bar,Bis, Rafał Mączkowski - Awokado, pralnia Eco laguna, sieć sklepów Sokol, Falken, Mc'donalds, Harasimowicz.

filmik: https://www.youtube.com/watch?v=Q6cR2rX2jWs  

 

S.Nawrocki


 

Zawodnicy UKS Bombek w Poznaniu

7 października na lodowisku w Poznaniu zawodnicy UKS Bombek SP3 Malbork w kategorii U12 rozegrali kolejny mecz ligowy z zespołem Koziołki. Przypomnijmy, że w tym sezonie Bombersi tworzą wspólnie z UKS Wikingowie Elbląg i HUKS Niedźwiadki Gdynia dwie drużyny w dwóch kategoriach wiekowych U12 i U14. Niestety pomimo ambitnej gry nie udało się wygrać i trzy punkty zostały w Poznaniu. Pierwsza tercja zakończyła się wynikiem 0:2, w kolejnej nasi zawodnicy odrobili straty, w trzeciej ostatniej tercji zabrakło czasu choć w ostatnich dwóch minutach Bombersi zdołali strzelić 2 bramki. W ostatniej minucie meczu ściągnęliśmy bramkarza tak aby stworzyć przewagę w polu, jednak przeciwnik wykorzystał grę z pustą bramką i przypieczętował zwycięstwo strzelając decydującego gola. Końcowy wynik meczu pomimo wyrównanej gry - 7:4 dla zespołu Koziołki Poznań.

Dwie bramki dla malborskiego zespołu strzelili: Michał Muczeński 2, Maja Brzezińska 2, oprócz strzelców bramek zagrali: Miłosz Rukat, Tymek Górnik, Alex Wasiłszyn, Alan Wasiłszyn, Olga Jaskulska, Rafał Jaskulski, Tymek Górnik, Szymon Jankowski, Maciej Chojniak, Nadia Ratajczyk, Michał Król, Hubert Buggermann i Czerniewski Wojtek. Bombers zajmuje 7 miejsce w tabeli a prowadzi Stoczniowiec Gdańsk przed Legią Warszawa I, Koziołki Poznań, Legia Warszawa II, ŁKH Łódź, Sokoły Toruń, Bombek Malbork, WTH Wrocław i BKS Bydgoszcz. Michał Muczeński w klasyfikacji strzelców ligi zajmuje 2 miejsce z 11 bramkami na 250 sklasyfikowanych zawodników

. Za tydzień naszych zawodników czekają pierwsze mecze ligowe w Elblągu w kategorii żak starszy a przeciwnikiem będzie faworyt Sokoły Toruń.

Hokej dla najmłodszych wspierają: APF, Leier, Apteka Witaminka, Wobex, Stowarzyszenie Nasz Wielbark, Bar,Bis, RafałMączkowski - Awokado, pralnia Eco laguna, sieć sklepów Sokol, Falken, Mc'donalds, Harasimowicz.  

 

 

S.Nawrocki


 

Igrzyska chłopców w unihokeju

5 października w igrzyskach dzieci w unihokeju uczestniczyli także chłopcy. Nasi uczniowie po raz kolejny byli bezkonkurencyjni, wygrywając wszystkie swoje mecze bez straty bramki. Przypomnijmy, że w unihokeju nasza szkoła w kategorii chłopców nie przegrała ani jednego meczu w rywalizacji międzyszkolnej od 2011 roku! Największym sukcesem był udział w finale wojewódzkim 2016 w Gdyni gdzie zdobyliśmy III miejsce w województwie pomorskim.

Jak będzie w tym roku przekonamy się o tym niebawem.

Naszą szkołę reprezentowali: Łukasz Piór, Emil Ziniewicz, Miłosz Rukat, Michał Muczeński, Wiktor Osmołowski, Bartosz Seńko i Kacper Dorobek.  

 

Opiekun - Joanna Wensker


 

Igrzyska Dzieci

Dnia 05.10.2017 na rolkowisku OSiR odbyły się Igrzyska Dzieci w unihokeja.
Szkołę reprezentowały uczennice: Bianka Dymek, Aleksandra Ziemińska, Wiktoria Grabara, Daria Pilipiec, Zuzanna Zając, Nadia Ratajczyk.

Dziewczyny spośród wszystkich szkół podstawowych zdobyły II miejsce.

Gratuluję!  

 

 

A.Nowalińska-Krukowicz


 

Legia Warszawa - UKS Bombek

W miniony weekend zawodnicy UKS BOMBEK SP3 rozegrali trzy mecze ligowe z Legią Warszawa w kategorii żak młodszy U-12.

W pierwszym meczu nasza drużyna w której grają także zawodnicy na wypożyczeniu reprezentujący w tym sezonie Malbork z Klubu UKS Wikingowie Elbląg i HUKS Niedźwiadki Gdynia przegrała 2:5, jednak w kolejnym walczyli do końca i odnieśli pierwsze zwycięstwo w rozgrywkach ligowych - 7:5. Trzeci mecz rozegrany został bardzo wcześnie rano z pierwszym zespołem Legii. Po dwóch  tercjach na tablicy widniał wynik 2:4, w trzeciej zabrakło siły i doświadczenia, niestety przegraliśmy wysoko 3:12. Biorąc pod uwagę fakt, że nasi zawodnicy jeszcze nie trenują na lodzie tylko na rolkach (pierwszy trening na lodzie wejdziemy dopiero w połowie listopada) pomimo dwóch przegranych meczy z faworytem z Warszawy drużyna pokazała silny charakter i zaangażowanie, wierzymy że w kolejnych meczach pokażemy się z dobrej strony i dopiszemy kolejne zdobyte punkty w tabeli.

Przypomnijmy, że  Malbork pierwszy raz w historii wystawił drużynę do rozgrywek PZHL wspólnie z UKS Wikingowie i HUKS Niedźwiadki, zatem zwycięstwo nad Legią Warszawa było pierwszym wygranym meczem. UKS BOMBEK zajmuje 5 miejsce w tabeli, prowadzi Toruń przed Warszawą, kolejno Gdańsk, Łódź, Malbork Warszawa II, Poznań, Wrocław i Bydgoszcz. Malborski zespół wystąpił w składzie: Nadia Ratajczyk, Michał Król, Michał Muczeński, Rafał Jaskulski, Olga Jaskulska, Jakub Wocial, Maciej Chojniak, Wojtek  Czerniewski, Cyprian Rabażyński, Martyna Radczuk, Miłosz Rukat,   Tymek Górnik, Tymek Bołtryk, Hubert Buggermann i Maja Brzezińska. Kolejne mecze ligowe żaka młodszego już za tydzień w Poznaniu.

W żaku starszym (U-14) 10 zawodników z naszego klubu w tym roku reprezentować będzie na wypożyczeniu i umowie współpracy między klubami UKS Wikingowie Elbląg, swoje mecze w tej kategorii rozpoczną się 14/15 października w Elblągu z faworytem rozgrywek Sokołami Toruń.

Dwójka zawodników naszego klubu grająca na wypożyczeniu w Toruniu rozegrała także pierwsze mecze w kategorii młodzika wysoko wygrywając z GKS Stoczniowiec Gdańsk 10:0 i 17:3, Michał Nawrocki strzelił 4 bramki i zaliczył 4 asysty, Bartosz Grabara zaliczył czyste konto broniąc bramki Sokołów. Drużyna w której grają nasi zawodnicy w zeszłym sezonie zdobyła tytuł mistrza Polski w kategorii młodzika.

Hokej dla najmłodszych wspierają: APF, Leier, Apteka Witaminka, Wobex, Stowarzyszenie Nasz Wielbark, Bar,Bis, Rafał  Mączkowski - Awokado, pralnia Eco laguna, sieć sklepów Sokol, Falken, Mc'donalds, Harasimowicz.  

 

S.Nawrocki


 

Bieg z wygraną

Dnia 22.09.2017 odbył się XIV Malborki Bieg Trzeźwości organizowany przez Malborskie Stowarzyszenie Abstynenckie "Tu i Teraz".
Naszą szkołę reprezentowało 20 uczniów klas IV-VI, 3 osobom udało się stanąć na podium.

Gratuluję wszystkim uczestnikom.

- Wśród wszystkich uczestników biegu został rozlosowany rower, szczęśliwcem okazał się uczeń klasy 5 A, Kacper Szczęsny.  

 

 

A.Nowalińska-Krukowicz


 

Zawodnicy UKS Bombek SP3 rozpoczęli sezon na lodzie

Mali Bombersi rozegrali pierwszy mecz ligowy w kategorii żak młodszy (zawodnicy z rocznika 2006 i młodsi) z Sokołami Toruń. W sezonie 2017/18 nasi zawodnicy będą rywalizowali w dwóch kategoriach wiekowych w lidze w kategorii żaka młodszego, a także starszego tworząc wspólny zespół z UKS Wikingowie Elbląg i HUKS Niedźwiadki Gdynia. Żak młodszy będzie występował pod nazwą UKS Bombek Malbork, żak starszy UKS Wikingowie Elbląg, mecze ligowe będą rozgrywane na pełnowymiarowym lodowisku w Elblągu od października, w Malborku na taflę wejdziemy w listopadzie, do tego czasu trenować będziemy na rolkach.
Niestety pierwszy mecz nie należał do udanych, nasi zawodnicy przegrali wysoko z faworyzowanym zespołem Sokołów z Torunia. Przeciwnicy trenują na lodzie od początku sierpnia, dla naszych zawodników było to pierwsze wejście na taflę od marca... i to od razu na mecz ligowy. Jasne więc było, że nie będzie to łatwy mecz, jednak nasi zawodnicy pokazali się z dobrej strony, mieli także swoje sytuacje bramkowe, po których padły dwie bramki dla Bombersów a z tercji na tercję gra wyglądała zdecydowanie lepiej.

Pierwszy mecz z faworytami rozgrywek za nami, a już za tydzień 30-1 października kolejne mecze z Legią Warszawa (łącznie żak młodszy rozegra w tym sezonie 18 meczy, żak starszy 24).

Malborski zespół zagrał w składzie: Nadia Ratajczyk, Michał Król, Michał Muczeński, Igor Napiątek, Jakub Wocial, Wojtek Czerniewski, Olga Jaskulska, Miłosz Rukat, Arek Pietras, Bołtryk Tymoteusz, Szymon Jankowski, Maciej Chojniak, Tymoteusz Górnik, Alan Wasiłszyn, Aleks Wasiłszyn, Rafał Jaskulski. Hokej dla najmłodszych wspierają: APF, Leier, Apteka Witaminka, Wobex, Stowarzyszenie Nasz Wielbark, Bar,Bis, Rafał Mączkowski - Awokado, pralnia Eco laguna, sieć sklepów Sokol, Falken, Harasimowicz. Mc'donalds,  

 

S.Nawrocki


 

Bombersi na turnieju w Monheim nad Renem

http://82-200.pl/1486,Bombersi-na-turnieju-i-wymianie-partnerskiej-w-Monheim-nad-Renem.html  

 

S.Nawrocki


 

Turniej hokeja na rolkach

16-17 września na rolkowisku w Malborku rozegrany został turniej hokeja na rolkach. Organizatorem zmagań był Klub UKS Bombek SP3 i OSiR Malbork. W zawodach uczestniczyło 6 drużyn. Zwyciężył zespół gospodarzy w składzie którego grali zawodnicy i wychowankowie UKS Bombek SP3. Młodzi bombersi wygrali wszystkie swoje mecze. Drugie miejsce zajął zespół Roller Chojnice, na trzecim miejscu znalazł się drugi zespół z Malborka - Bombers. Kolejne miejsca zajęli - GKH Gdynia, Grizzlies Gdynia i WTH Wrocław.

Królem strzelców zostali zawodnicy z Malborka, Michał Nawrocki i Paweł Badziong, obydwaj strzelili po 14 bramek, Szymon Cyganowski był najmłodszym zawodnikiem, MVP drużyny Bombek - Maciej Cyganowski, MVP Bombers - Mateusz Golik, najlepszymi bramkarzami turnieju wybieranymi przez kapitanów drużyn: Maciej Mozołowski - Bombek, Aleksander Gorlik - Roller i Dawid Stopa - WTH.

  A już w kolejny weeken nasi najmłodsi zawodnicy rozpoczną sezon ligowy w rozgrywkach hokeja na lodzie w kategorii żak młodszy. W pierwszym meczu w tym sezonie Bombersi zmierzą się z Sokołami Toruń, którzy od sierpnia trenują na lodzie. Hokej dla najmłodszych wspierają: APF, Leier, Apteka Witaminka, Wobex, Stowarzyszenie Nasz Wielbark, Bar,Bis, Rafał Mączkowski - Awokado, pralnia Eco laguna, sieć sklepów Sokol, Falken, Mc'donalds, Harasimowicz.  

 

 

S.Nawrocki

 

 


 

 

  

Czternastolatek z Malborka powołany do reprezentacji Polski juniorów U-16

Michał Nawrocki wychowanek UKS Bombek SP3 uczestniczy w zgrupowaniu kadry Polski juniorów w hokeju na lodzie, które jest jednocześnie przygotowaniem do międzynarodowego turnieju.

Michał w sezonie 2016/17 reprezentował barwy Sokołów Toruń, z którymi wywalczył tytuł wicemistrza Polski w kategorii żak starszy. Powołanie jest niewątpliwie dużym sukcesem Klubu UKS Bombek, który działa zaledwie 7 lat. Liczymy że w przyszłości kolejni zawodnicy pójdą w ślady Michała i będą reprezentować nasz kraj na arenie międzynarodowej. W sezonie 2017/18 nasz wychowanek będzie uczestniczył w rozgrywkach PZHL w kategorii młodzik w barwach Sokołów Toruń na wypożyczeniu.

Hokej dla najmłodszych wspierają: APF, Leier, Apteka Witaminka, Wobex, Stowarzyszenie Nasz Wielbark, Bar,Bis, Rafał Mączkowski - Awokado, pralnia Eco laguna, sieć sklepów Sokol, Falken, Mc'donalds, Harasimowicz.  

 

S.Nawrocki


 

FINALISTKI w Ogólnopolskim 17.Konkursie
Twórczego Używania Umysłu "WYSPA ZAGADEK 2017"

W szkolnych eliminacjach marzec - kwiecień br. wzięło udział 12 uczniów
w naszej szkole z klas 4-6.
Komisja sprawdzająca prace, wyłoniła 6 prac uczniów, które zostały wysłane do I etapu
Ogólnopolskiego Konkursu:

- Bianka Dymek
- Hanna Kulin
- Julia Szymkowska
- Aleksandra Kopczyk
- Wiktoria Tomczyk
- Weronika Wieliczko

17 czerwca 2017 r. uczennice:

* Bianka Dymek z kl. 4A (grupa młodsza)

* Weronika Wieliczko z kl. 6A (grupa starsza)

reprezentowały nasza szkołę w Gdyni, wśród wyłonionych finalistów z całej Polski.
W  drugim etapie podczas finałów krajowych uczniowie pracowali nad zadaniami problemowymi, związanymi z kolorem i zmysłem.

Nagrodą dla laureatów finałów krajowych jest  wyjazd do szwedzkiego Ośrodka Doświadczeń i Kształcenia Twórczego Kreativum w Karlshamn.

Konkurs jest wpisany przez Kuratorium Oświaty w Gdańsku do kalendarza imprez (olimpiady i konkursy wiedzy) na rok szkolny 2016/2017.

- Finalistkom GRATULUJEMY sukcesu i czekamy na końcowe wyniki wyłonienia laureatów.  

 

 

ASz


 

I Międzynarodowy Turniej Hokeja na Rolkach

Dwa dni zmagań, 24 mecze, 8 zespołów w dwóch kategoriach wiekowych, ponad 150 uczestników w I Międzynarodowym Turnieju Hokeja na Rolkach dla dzieci U11 i U14 pod patronatem burmistrza miasta oraz Sport Rebel Ruda Śląska. Organizatorem zawodów był Klub UKS Bombek SP3 oraz OSiR i Stowarzyszenie Nasz Wielbark.

Drużynie z miasta partnerskiego Monheim kibicował burmistrz Daniel Zimmermann. Malborski zespół w kategorii U14 wygrał wszystkie swoje mecze (9:0, 10:2, 11:1, 7:1, 9:4,10:0), zajmując pierwsze miejsce w swojej kategorii wiekowej. Przypomnijmy że niespełna miesiąc wcześniej ta drużyna zdobyła tytuł mistrza Polski młodzików w hokeju na rolkach, które były rozgrywane w Bielsku Białej.

Bombersi zagrali w składzie: Nadia Ratajczyk, Bartek Grabara, Maksymilian Lisewski, Michał Nawrocki, Mateusz Golik, Szymon Cyganowski, Kacper Ziarkowski, Mateusz Mozołowski, Filip Rogaczewski, Marcin Cybulski, Wiktor Osmołowski, Łukasz Piór, Bartosz Seńko, Adrian Czarniak i Kacper Dorobek.

W młodszej kategorii U11 zespół UKS Bombek zajął drugie miejsce ustępując UKS 17 Olivia Gdańsk, wygrywając 4 mecze, dwa przegrane i remis (4:1, 16:4,8:7,2:2, 0:10, 2:10). Malborski zespół zagrał w składzie: Jan Osmołowski, Lucek Lipiński, Michał Król, Maciej Chojniak, Michał Muczeński, Miłosz Rukat, Tymek Tkacz, Tymek Górnik, Szymon Jankowski, Igor Napiątek, Arek Pietras, Marcel Sarnowski, Alek Miszkiewicz, Mateusz Kolitz, Alex Dochniak, Rabażyński Cyprian, Czerniewski Wojtek, Krzysztof Wensker, Kajetan Przyborowicz, Gołuński Kacper, Bartek Dorobek.

W kategorii U14 zwyciężył zespół UKS Bombek SP3, przed HUKS Niedźwiadki Gdynia, UKS Wikingowie Elbląg i Monheim Skunks, U11 pierwsze miejsce UKS 17 Olivia Gdańsk, UK.  

 

S.Nawrocki


 

BOMBOWY MATEMATYK

Rozstrzygnięto Szkolny Konkurs Wiedzy Matematycznej uczniów klas I, II i III, w którym uczniowie rywalizowali o tytuł „Bombowego matematyka”. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem. Rywalizacja odbywała się dwuetapowo. W lutym przeprowadzono I etap. Do II etapu przeszli uczniowie, którzy uzyskali 50 % punktów możliwych do zdobycia.

W maju odbył się II etap. W jego efekcie wyłoniono zwycięzców.

Tytuł „Bombowego matematyka” klas I otrzymała Rozalia Major ucz. kl. I B.
Tytuł „Bombowego matematyka” klas II otrzymał Marcel Seńko ucz. kl II C.
Tytuł „Bombowego matematyka” klas III otrzymał Julian Smilgin ucz. kl. III A.

Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w rozwiązywaniu zagadek, łamigłówek i zadań matematycznych.  

 

E.Krawczyk


 

Awans Bombers Malbork do finałów mistrzostw Polski
w hokeju na rolkach

Hokeiści Bombers Malbork na kolejkę przed końcem rozgrywek Polskiej Ligi hokeja na Rolkach zapewnili sobie awans do finałów mistrzostw Polski, które odbędą się w Świdnicy w dniach 23-25 czerwca. W III kolejce rozgrywek malborski zespół wysoko pokonał GKH Gdynia 17:1, zwyciężył także w rywalizacji z Roller Chojnice 5:4. Przegrał z faworytem rozgrywek, ubiegłorocznymi medalistami MP CCM Mad Dogs Sopot 4:12, w barwach którego zagrali zawodnicy ekstraligowego zespołu Comarch Crakovia Kraków, mistrza Polski w hokeju na lodzie 2017.

W barwach Bombersów zagrali: Mateusz Mozołowski, Radek Czerniewski, Kacper Różycki, Daniel Szajstek, Szymon Marzec, Oskar Lehmann, Michał Nawrocki, Sławomir Nawrocki, Maciej Cyganowski, Gilbert Leśniak, Paweł Dzięgiel, Michał Sadowski i Piotr Sadowski.

11 czerwca ostatnia kolejka rozgrywek przed finałem mistrzostw Polski w Świdnicy, gdzie awans z naszej grupy zapewniły sobie CCM Mado Dogs Sopot i Bombers Malbork. Wcześniej jednak 17/18 czerwca w Malborku rozegrany zostanie turniej hokeja in line z udziałem
8 drużyn, miedzy innymi: Szczecin, Toruń, Czersk, Chojnice, Gdynia, Gdańsk, Morag i gospodarz Malbork.

2/3 czerwca na rolkowisku OSiR odbędzie się turniej hokeja na rolkach dla dzieci z udziałem 8 drużyn. W zawodach wezmą udział mali hokeiści z miasta partnerskiego Monheim. Zapraszamy do kibicowania.

Hokej najmłodszych w Malborku wspierają: Apteka Witaminka - Mariusz Tuszakowski,
Urząd Miasta Malborka, OSiR, Stowarzyszenie Nasz Wielbark, nc+APF, Falken, Leier, Związek Plantatorów Buraka Cukrowego, Sieć Sklepów Sokół, Wobex, Usługi Ogólnobudowlane - Rafał Mączkowski, TV Malbork, Radio Malbork, Bar BIS, McDonald's oraz Pralnia Eko Laguna, ASO Harasimowiczs.c,Rydwan, Awocado Restauracja i Pizzeria, S port Rebel Ruda Śląska.  

 

S.Nawrocki


 

UKS Bombek SP3 mistrzem Polski w hokeju na rolkach
w kategorii młodzika!!!

W miniony weekend w Bielsku Białej rozgrywane były mistrzostwa Polski w hokeju na rolkach w kategorii młodzik. Przypomnijmy, że nasi zawodnicy bronili tytuł mistrza z roku 2015, wcześniej także wygrywali rywalizację w tej kategorii w latach 2013 i 2014. Bombersi wygrali zdecydowanie wszystkie swoje mecze, tym samym zdobywając kolejny tytuł mistrza Polski w hokeju in line. UKS Bombek SP3 zagrał w składzie: Nadia Ratajczyk, Maksymilian Lisewski, Michał Nawrocki, Mateusz Golik, Szymon Cyganowski, Kamil Wiwatowski, Łukasz Piór, Kacper Ziarkowski, Marcin Cybulski, Mateusz Mozołowski, Michał Wiwatowski, Michał Muczeński, Kacper Dorobek, Adrian Czarniak.

Najstarsi zawodnicy rywalizują w eliminacjach do mistrzostw Polski w hokeju na rolkach.
Po dwóch turniejach zajmują pierwsze miejsce w grupie dające awans do finałów, które odbędą się w Świdnicy. Do zakończenia zostały dwie kolejki rozgrywek - 28 maj w Malborku oraz 11 czerwiec także w naszym mieście na rolkowisku ze specjalną certyfikowaną matą do gry w hokeja in line oraz jazdy na rolkach firmy STILMAT. Zapraszamy w najbliższą niedzielę do kibicowania naszej drużynie (mecze będą rozgrywane w godzinach od 9-16, kamera na żywo www.hokejmalbork.pl). 3/4 czerwca w Malborku rywalizować w hokeju na rolkach będą dzieci. W zawodach weźmie udział 8 zespołów, między innymi zawodnicy z Niemiec z miasta partnerskiego Monheim.

Hokej najmłodszych w Malborku wspierają: Apteka Witaminka - Mariusz Tuszakowski,
Urząd Miasta Malborka, OSiR, Stowarzyszenie Nasz Wielbark, nc+APF, Falken, Leier, Związek Plantatorów Buraka Cukrowego, Sieć Sklepów Sokół, Wobex, Usługi Ogólnobudowlane - Rafał Mączkowski, TV Malbork, Radio Malbork, Bar BIS, McDonald's oraz Pralnia Eko Laguna, ASO Harasimowiczs.c,Rydwan, Awocado Restauracja i Pizzeria, S port Rebel Ruda Śląska.  

 

S.Nawrocki


 

Hokeiści Bombers

Jedną porażkę i dwa zwycięstwa odnotowali hokeiści Bombers Malbork w inaugurującym turnieju rozgrywek Polskiej Ligi Hokeja na Rolkach 2017. W czterech turniejach malborski zespół będzie rywalizował o prawo gry w finale mistrzostw Polski, który odbędzie się w Świdnicy 23/25 czerwca. Bombersi rywalizują w grupie północnej o jedno z dwóch miejsc dające prawo gry w finale. W eliminacjach rywalizuje 15 zespołów w trzech grupach - północnej, centralnej i południowej.

Nasi zawodnicy grający w składzie: Maciej Mozołowski, Maciej Cyganowski, Daniel Szajstek, Radek Czerniewski, Michał Nawrocki, Mateusz Golik, Michał Sadowski, Piotr Sadowski, Maciej Mindak, Oskar Lehmann, Kacper Rózycki, Maciej Rompkowski, Gilbert Leśniak i Szymon Marzec wygrali wysoko z GKH Gdynia - 14:3, oraz z Roller Chojnice 15:6. Przegrali po wyrównanym meczu z faworytami, drużyną która w zeszłym sezonie zdobyła brązowy medal mistrzostw Polski CCM Mad Dogs Sopot 6:7. Kolejne rozgrywki już za tydzień w Chojnicach, 28 maja w Malborku oraz 11 czerwca także w Malborku. 20/21 maja młodzicy UKS Bombek będą rywalizowali o tytuł mistrza Polski w hokeju na rolkach w Bielsku Białej. Przypomnijmy nasi zawodnicy wygrywali w kategorii młodzika w roku 2013, 2014 i 2015, liczymy na wygraną w sezonie 2017.

3/4 czerwca na rolkowisku w Malborku rozegrany zostanie turniej międzynarodowy z udziałem drużyny z miasta partnerskiego Monheim. W turnieju rywalizować będzie 10 drużyn, ponad 200 młodych hokeistów.

Hokej najmłodszych w Malborku wspierają: Apteka Witaminka - Mariusz Tuszakowski, Urząd Miasta Malborka, OSiR, Stowarzyszenie Nasz Wielbark, nc+APF, Falken, Leier, Związek Plantatorów Buraka Cukrowego, Sieć Sklepów Sokół, Wobex, Usługi Ogólnobudowlane - Rafał Mączkowski, TV Malbork, Radio Malbork, Bar BIS, McDonald's oraz Pralnia Eko Laguna, ASO Harasimowiczs.c, Rydwan, Awocado Restauracja i Pizzeria, Sport Rebel Ruda Śląska.  

 

S.Nawrocki


 

Sukcesy Młodych Ekologów

"Jak pomagać i ochraniać zwierzynę w lesie i na polach" - to temat konkursowych prac plastycznych wykonanych przez uczestników Koła Młodych Ekologów.

W piątek 28 kwietnia w Sztumskim Centrum Kultury odbyło się otwarcie wystawy pokonkursowej oraz gala wręczenia nagród.

Wśród wyróżnionych znaleźli się: Alicja Baranek, Martyna Maćkiewicz oraz
Kacper Cybulski z klasy III a.

Podczas uroczystości uczniowie mieli okazję wysłuchania koncertu w wykonaniu orkiestry Koła Łowieckiego „Cyranka” w Sztumie – głównego organizatora konkursu.

Gratulujemy!  

 

A.Konopko


 

Nagrody w konkursie plastycznym

W piątek 28 kwietnia, podczas uroczystości z okazji Dnia Ziemi, uczennice naszej szkoły: Maria Krukowicz z klasy III-A oraz Weronika Wieliczko z klasy VI-A otrzymały nagrody książkowe za udział w eliminacjach gminnych konkursu plastycznego pt."Zagrożenia wypadkowe w indywidualnych gospodarstwach rolnych".

Prace uczennic wytypowane zostały spośród 65 nadesłanych i będą reprezentować naszą gminę w konkursie wojewódzkim. Pamiątkowe dyplomy i podziękowania za udział otrzymali również pozostali uczestnicy konkursu.

- Życzymy dalszych sukcesów!  

 

A.Konopko


 

Wicemistrz Polski w hokeju na lodzie

Wychowanek UKS Bombek SP3 wicemistrzem Polski w hokeju na lodzie. W miniony weekend nasz zawodnik Michał Nawrocki grający na wypożyczeniu w Klubie Sokoły Toruń w sezonie 2016/17 wywalczył wraz z kolegami srebrne medale mistrzostw Polski w hokeju na lodzie w kategorii żak starszy (U-14). Klub, który reprezentuje Michał wygrał wszystkie 24 mecze ligowe, które były jednocześnie eliminacjami do MP. Nasz wychowanek strzelił najwięcej bramek w rozgrywkach - 35. W finale uczestniczyło osiem najlepszych zespołów, które wywalczyły sobie prawo gry w Bytomiu gdzie torunianie wygrali wszystkie mecze grupowe oraz półfinał.

W finale spotkali się z gospodarzem Polonią Bytom. Pierwsze dwie tercje bardzo wyrównane zakończone wynikiem 1:2, dopiero w trzeciej dwa błędy przechyliły szalę zwycięstwa na korzyść Polonii. Ostatnią bramkę zawodnicy z Bytomia strzelili kilkadziesiąt sekund przed końcem meczu, kiedy to Toruń zaryzykował wycofując bramkarza. Pomimo niekorzystnego wyniku, po zaciętej i niezwykle wyrównanej grze Toruń przegrał z gospodarzem mistrzostw Polski Polonią Bytom 1:4, strzelcem honorowej bramki był nasz zawodnik. Michał w finałach MP strzelił łącznie 5 bramek. Przypomnijmy, że dwa tygodnie wcześniej, także wychowanek naszego klubu grający na wypożyczeniu w Klubie Sokoły Toruń bramkarz Bartek Grabara zdobył mistrzostwo Polski w kategorii młodzik (U-16). Gratulujemy medalistom i liczymy, że kolejni zawodnicy w nadchodzącym sezonie pójdą w ślady starszych kolegów i także powalczą o najwyższe cele, czego im wszyscy życzymy.

Hokej najmłodszych w Malborku wspierają: Apteka Witaminka - Mariusz Tuszakowski, Urząd Miasta Malborka, OSiR, Stowarzyszenie Nasz Wielbark, nc+APF, Falken, Leier, Związek Plantatorów Buraka Cukrowego, Sieć Sklepów Sokół, Wobex, Usługi Ogólnobudowlane - Rafał Mączkowski, TV Malbork, Radio Malbork, Bar BIS, McDonald's oraz Pralnia Eko Laguna, ASO Harasimowiczs.c,Rydwan, Awocado Restauracja i Pizzeria,Sport Rebel Ruda Śląska, Klub Dołek. 

 

S.Nawrocki


 

Turniej BRD

W dniu 22.04. 2017r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Ogólnopolskim Turnieju BRD
-etap miejski, który odbył się w Zespole Szkół nr 2 w Malborku.

Naszą szkołę reprezentowali:
- Julia Głowacka
- Miriam Kosiorek
- Jan Ćwikliński
- Tymon Fabiański

Konkurs polegał na rozwiązaniu testów teoretycznych z przepisów ruchu drogowego, umiejętności udzielania pierwszej pomocy i jazdy na rowerze na torze przeszkód.
W zaciętej walce, drużyna zdobyła IV miejsce. Brawo!  

 

ASz


 

Mistrz Polski w hokeju na lodzie w kategorii młodzik

Malborczyk wraz z drużyną wywalczył tytuł Mistrza Polski w hokeju na lodzie w kategorii młodzik. Bartek Grabara, bramkarz, wychowanek i zawodnik UKS Bombek SP3 grający na wypożyczeniu w Klubie MKS Sokoły Toruń w miniony weekend zajął pierwsze miejsce w finałach mistrzostw Polski, które odbywały się w Sanoku. Wcześniej klub, który reprezentuje w tym sezonie wygrał rozgrywki w grupie Kujawsko-pomorskiego Związku Hokeja na Lodzie i zapewnił sobie prawo gry w finałach ósemki najlepszych zespołów tej kategorii wiekowej w Polsce. Toruń, który Bartek reprezentuje w tym sezonie wygrał wszystkie mecze w Sanoku. Gratulujemy i liczymy na kolejne sukcesy!!!

A już niebawem szansę takę będzie miał kolejny wychowanek naszego klubu grający na wypożyczeniu, także w Klubie MKS Sokoły Toruń Michał Nawrocki, który będzie rywalizował w finale mistrzostw Polski w kategorii żak starszy w Bytomiu. Klub, który Michał reprezentuje nie przegrał w tym sezonie żadnego meczu ligowego a Michał był najskuteczniejszym strzelcem rozgrywek. Czwórka zawodników UKS Bombek SP3 rywalizowała w finale Freestyle Skate Day 2017 w Łodzi, którego organizatorem był SportRebel Ruda Śląska. "Krzyżacy" wcześniej wywalczyli sobie prawo rywalizacji w finale zajmując trzecie miejsce w Mińsku Mazowieckim. Zawody polegały na pokonaniu toru przeszkód w jak najkrótszym czasie. W finale w Łodzi nasi zawodnicy ostatecznie zajęli ósme miejsce. Malborski zespół ścigał się w składzie: Michał Sadowski, Radek Czerniewski, Emil Masłowski i Maciej Cyganowski.

Najstarsi zawodnicy Bombers w miniony weekend rozegrali dwa mecze w Giżycku. Pomimo braku treningów na lodzie hokeiści z Malborka wysoko wygrali obydwa mecze z Mastersami.

Hokej najmłodszych w Malborku wspierają: Apteka Witaminka -Mariusz Tuszakowski, Urząd Miasta Malborka, OSiR, Stowarzyszenie Nasz Wielbark, nc+APF, Falken, Leier, Związek Plantatorów Buraka Cukrowego, Sieć Sklepów Sokół, Wobex, Usługi Ogólnobudowlane -Rafał Mączkowski, TV Malbork, Radio Malbork, Bar BIS, McDonald's oraz Pralnia Eko Laguna, AS Harasimowiczs.c,Rydwan, Awocado Restauracja i Pizzeria, Sport Rebel Ruda Śląska.  

 

S.Nawrocki


 

Powiatowy Konkurs Piosenki Angielskiej "The best voice"

W dniu 10 kwietnia 2017 roku w Szkole Podstawowej nr.3 w Malborku odbył się Powiatowy Konkurs Piosenki Angielskiej "The best voice". To pierwszy taki konkurs w naszej szkole mimo tego zainteresował wielu utalentowanych wokalnie miłośników języka angielskiego.

Pani dyrektor Beata Kacprowicz powitała wszystkich przybyłych na konkurs uczniów, nauczycieli oraz rodziców i podkreśliła, że znajomość języka angielskiego jest dziś bardzo ważną i przydatną umiejętnością. Wysoki poziom konkursu oraz fantastyczne występy solistów, duetów i zespołów sprawiły, iż rywalizacja była bardzo zacięta a jury miało sporo pracy.

W kategorii zespoły/duety:
I miejsce - Zespół Szkół w Lichnowach
II miejsce - Szkoła Podstawowa nr 8 w Malborku

W kategorii soliści:
I miejsce - Julia Jasińska Szkoła Podstawowa nr 3 w Malborku
II miejsce - Klaudia Kaczmarska Zespól Szkół nr 2 w Nowym Stawie
III miejsce (ex aequo)- Weronika Zawadzka Zespół Szkół nr 1 w Malborku
- Kacper Gęsirz Zespół Szkół nr 1 w Malborku

Wszystkim serdecznie gratulujemy i zapraszamy do udziały w przyszłym roku.  

 

M.Zabłocka


 

XXXIV Wojewódzki Konkurs Recytatorski Poezji Polskiej

5 kwietnia 2017 roku w Centrum Kultury i Edukacji w Malborku odbyły się eliminacje rejonowe XXXIV Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego Poezji Polskiej. Naszą szkołę reprezentowały Anna Śliwińska z klasy V B i Maja Gajkiewicz z klasy VI B.

Ania zaprezentowała utwory: K.Kowalskiej "Jak to dobrze być chłopakiem" i J.Brzechwy fragmenty "Przygody Pchły Szachrajki". W wykonaniu Majki usłyszeliśmy tekst L.J.Kerna "Śmierć w kręgu rodziny" i K.I.Gałczyńskiego "Strasna zaba". Jury doceniło interpretacje wierszy w wykonaniu Mai i przyznało jej I miejsce w kategorii wykonawców z klas IV- VI. Tym samym nasza uczennica będzie reprezentować powiat malborki podczas finału wojewódzkiego, który odbędzie się pod koniec maja w Sopocie.

Gratulujemy sukcesu i trzymamy kciuki za występ na gali finałowej.  

 

I.Perkowska


 

Zawodnicy UKS Bombek

Dwójka zawodników UKS Bombek SP3 na wypożyczeniu w Klubie Sokoły Toruń uczestniczyła w turniejach międzynarodowych. Bartosz Grabara brał udział w turnieju hokeja na lodzie w Niemczech zajmując ostatecznie drugie miejsce. Bartek od 4 -9 kwietnia będzie rywalizował w finałach mistrzostw Polski w Sanoku w kategorii młodzika. Michał Nawrocki uczestniczył w międzynarodowym turnieju hokeja na lodzie w Toruniu. Zespół Sokołów, który Michał reprezentuje w sezonie 2016/17 zajął piąte miejsce w turnieju. Michał strzelił 6 bramek.

Od 18 -23 kwietnia nasz zawodnik będzie rywalizował w finałach mistrzostw Polski w hokeju na lodzie w kategorii żak starszy w Bytomiu. Czekamy na pierwsze sukcesy naszych zawodników. 8 kwietnia czwórka zawodników UKS Bombek: Maciej Cyganowski, Emil Masłowski, Daniel Szajstek i Radek Czerniewski będzie rywalizowała w finale Freestyle Skate Day w Łodzi.

Najstarsi Bombersi 8 - 9 kwietnia wybierają się na turniej hokeja na lodzie w Giżycku.

Hokej najmłodszych w Malborku wspierają: Apteka Witaminka - Mariusz Tuszakowski, Urząd Miasta Malborka, OSiR, Stowarzyszenie Nasz Wielbark, nc+APF, Falken, Leier, Związek Plantatorów Buraka Cukrowego, Sieć Sklepów Sokół, Wobex, Usługi Ogólnobudowlane - Rafał Mączkowski, TV Malbork, Radio Malbork, Bar BIS, McDonald's oraz Pralnia Eko Laguna, ASO Harasimowiczs.c,Rydwan, Awocado Restauracja i Pizzeria,Sport Rebel Ruda Śląska.  

 

S.Nawrocki


 

"PRZYSŁOWIOWY ZAWRÓT GŁOWY"- szkolny konkurs klas 4-6"

Ludzie często wplatają do rozmowy różne przysłowia. W ten sposób na pewno wzbogacają swój język. Dobrze znać jest dużo przysłów, bo wtedy więcej się rozumie... Dlatego, 28 marca na piątej godz. lekcyjnej uczniowie klas 4-5 spotkali się w auli, by wziąć udział w szkolnym konkursie: "PRZYSŁOWIOWY ZAWRÓT GŁOWY". Każdą z klas reprezentowała dwójka uczniów, którzy wcześniej zapoznali się z tzw. "bankiem przysłów". W siedmiu różnych konkurencjach (nie zabrakło oczywiście kalamburów, rekwizytów i rozsypanek dotyczących przysłów) uczniowie wykazali się umiejętnością dobrego kojarzenia i sprawnego udzielania odpowiedzi. Mięli też okazję do ćwiczenia pracy zespołowej w praktycznych zadaniach.

Zwycięskie klasy otrzymały pamiątkowe dyplomy a uczniowie, którzy reprezentowali swoje klasy nagrodzeni zostali upominkami.  

 

M.Budzyńska + Zespół Zadaniowy


 

Międzynarodowy Turniej Hokeja na lodzie

25 - 26 marca malborscy hokeiści uczestniczyli w międzynarodowym turnieju hokeja na lodzie w Elblągu. Zawodnicy UKS Bombek SP3 zajęli drugie miejsce przegrywając jedynie z bezkonkurencyjnym w tym turnieju zespołem z Rosji Fenix Kaliningrad.
Przypomnijmy, że nasi zawodnicy już od dwóch tygodni trenują tylko "na sucho" ponieważ lodowisko w Malborku jest już nieczynne. Nie przeszkodziło to aby Bombersi wygrali 6:4 z gospodarzami Wikingowie Elbląg, 8:2 z Niedźwiadki Gdynia, 3:2 z Mińsk Mazowiecki i po karnych 4:3 z Legią Warszawa.

Nasi zawodnicy zagrali w składzie: Nadia Ratajczyk - bramkarz, Michał Muczeński, Bartosz Seńko, Kacper Dorobek, Adrian Czarniak, Dawid Sawicki, Wojtek Czerniewski, Wiktor Osmołowski, Łukasz Piór, Szymon Jankowski, Tymek Górnik, Filip Rogaczewski i Miłosz Rukat. Nadia została wybrana MVP druzyny (najbardziej wartościowy zawodnik) a Michał Muczeński zajął drugie miejsce w klasyfikacji strzelców turnieju.

Najmłodsi zawodnicy UKS Bombek SP3 zagrali pokazowy mecz z UKS Wikingowie Elbląg.
W składzie małych Bombersów zagrali: Michał Król, Jan Osmołowski, Cyprian Rabażyński, Tymek Tkacz, Alex Dochniak, Marcel Sarnowski, Maciej Chojniak, Krzysztof Wensker, Krzysztof Komar, Kacper Cybulski i Bartek Dorobek.

Trójka zawodników UKS Bombek rozegrała ostatnie mecze w lidze PZHL żaka starszego. Szymon Cyganowski, Mateusz Mozołowski i Marcin Cybulski rozegrali dwa spotkania z PTH Poznań przeciwko Legii Warszawa, 11:2 i 5:6. Niestety zespół, który reprezentują nasi zawodnicy grający na wypożyczeniu zajął ostatecznie czwarte miejsce w lidze i nie awansował do dalszych rozgrywek. Michał Nawrocki grający na wypożyczeniu w Sokołach Toruń, także rozgrywał ostatnie mecze w tej samej kategorii w Toruniu przeciwko Stoczniowiec Gdańsk, mecze zakończyły się wygranymi 8:4 i 8:5, Michał strzelił 4 bramki, zespół który reprezentuje zajął pierwsze miejsce w lidze i awansował bezpośrednio do finałów mistrzostw Polski, które odbędą się za miesiąc w Bytomiu. Michał zajął drugie miejsce w kategorii strzelców ligi. Bartosz Grabara zawodnik UKS Bombek grający na wypożyczeniu w Sokołach Toruń w kategorii młodzik uczestniczył w międzynarodowym turnieju hokeja na lodzie w Niemczech.

Bartek w przyszłym tygodniu będzie rywalizował w finale mistrzostw Polski w Janowie. Liczymy na pierwsze sukcesy naszych wychowanków.
Za tydzień czwórka Bombersów będzie rywalizowała w Finale Freestyle Skate Day 2017 w Łodzi. 8/9 kwietnia nasi najstarsi zawodnicy będą uczestniczyli w turnieju hokeja na lodzie w Giżycku.

Hokej najmłodszych w Malborku wspierają : Apteka Witaminka - Mariusz Tuszakowski, Urząd Miasta Malborka, OSiR, Stowarzyszenie Nasz Wielbark, nc+APF, Falken, Leier, Związek Plantatorów Buraka Cukrowego, Sieć Sklepów Sokół, Wobex, Usługi Ogólnobudowlane - Rafał Mączkowski, TV Malbork, Radio Malbork, Bar BIS, McDonald's oraz Pralnia Eko Laguna, ASO Harasimowiczs.c,Rydwan, Awocado Restauracja i Pizzeria,Sport Rebel Ruda Śląska.  

 

S.Nawrocki


 

"Kangur Matematyczny"

W czwartek 16 III 2017r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Międzynarodowym Konkursie "Kangur Matematyczny". Mimo, iż zadania testowe są nietypowe i skomplikowane, nie brakowało chętnych do ich rozwiązywania. Konkurs odbywał się w trzech kategoriach wiekowych. Do konkursu w kategorii "Żaczek" przystąpiło 31 uczniów klas II. Z zadaniami w kategorii "Maluch" zmierzyło się 28 uczniów z klas III oraz 10 uczniów z klas IV, natomiast 15 uczniów z klas V i VI rozwiązywało zadania w kategorii "Beniamin".

Wszystkim uczestnikom gratulujemy i z niecierpliwością czekamy na wyniki, które ukażą się pod koniec maja.  

 

A.Konopko, E.Krawczyk


 

X edycja Świetlika

Kolejna - X edycja Świetlika, za nami. Uczniowie naszej szkoły kolejny raz wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Nauk Przyrodniczych "ŚWIETLIK".

Do zmagań przystąpiło 83 uczniów z klas I-III. Z niecierpliwością oczekujemy na wyniki.  

 

Magdalena Brzezicka-Major


 

"Szlakiem Polskich Legend"

8 marca 2017 r. w Szkole Podstawowej nr 89 w Gdańsku odbył się VI Wojewódzki Turniej Wiedzy pt. "Szlakiem Polskich Legend". Naszą szkołę reprezentowało troje uczniów: Bianka Łukasik i Mikołaj Deorocki z klasy III C oraz Gabrysia Gilewska z klasy III D. Uczniowie zostali wyeliminowani z konkursu wewnątrzszkolnego z wszystkich klas III.
Reprezentanci naszej szkoły zdobyli wyróżnienie spośród 33 szkół z całego województwa pomorskiego. Zaś jedyną nagrodę za zajęcie I miejsca zdobył Mikołaj Deorocki.

- Serdecznie gratulujemy naszym zwycięzcom!!!  

 

M.Łabiak


 

IV edycji "Mistrzowie Białego Orlika"

5 marca UKS Bombek SP3 uczestniczył w IV edycji zawodów "Mistrzowie Białego Orlika" na Stadionie Narodowym w Warszawie. Zawody polegały na bezbłędnym pokonaniu toru przeszkód w jak najkrótszym czasie przez kolejnych zawodników tzw sztafeta. Trzy lata temu nasz zespół zajął IV miejsce, dwa lata temu wygraliśmy rywalizację.

W tym roku Malbork reprezentowały dwa zespoły. Nasi zawodnicy uplasowali się w czołówce zajmując wysokie 5 i 7 miejsce na 24 zespoły z całej Polski. W składzie wystąpili: Bartosz Seńko, Kacper Dorobek, Łukasz Piór, Wiktor Osmołowski, Mateusz Mozołowski, Marcin Cybulski, Miłosz Rukat, Igor Napiątek, Adrian Czarniak i Michał Muczeński, pomagała naszym zawodnikom Ola Piór. Organizatorem zawodów było Stowarzyszenie Sport 7 Mariusza Czerkawskiego, a sędziowali najbardziej utytułowani i znani w Polsce hokeiści : Andrzej Tkacz, Wojciech Tkacz i Michał Garbocz.

Hokej najmłodszych w Malborku wspierają: Apteka Witaminka - Mariusz Tuszakowski, Urząd Miasta Malborka, OSiR, Stowarzyszenie Nasz Wielbark, nc+APF, Falken, Leier, Związek Plantatorów Buraka Cukrowego, Sieć Sklepów Sokół, Wobex, Usługi Ogólnobudowlane - Rafał Mączkowski, TV Malbork, Radio Malbork, Bar BIS, McDonald's oraz Pralnia Eko Laguna, ASO Harasimowiczs.c, Rydwan, Awocado Restauracja i Pizzeria,Sport Rebel Ruda Śląska.  

 

S.Nawrocki


 

IX Turniej hokeja na lodzie w Malborku

10 marca na lodowisku miejskim OSiR rozegrany został IX Turniej hokeja na lodzie w Malborku. W zawodach wzięło udział ponad 160 małych hokeistów. Organizatorem zmagań na tafli był UKS Bombek SP3, Stowarzyszenie Nasz Wielbark i OSiR. Patronat nad imprezą objął burmistrz miasta Malborka oraz Sport Rebel Ruda Śląska. W kategorii minihokeja nasi zawodnicy przegrali po zaciętej walce z HUKS Niedźwiadki Gdynia 4:7 i 2:5 z UKS Wikingowie Elbląg.

W składzie UKS Bombek SP3 zagrali: Michał Król (nagroda dla najlepszego bramkarza w tej kategorii), Jan Osmołowski, Kacper Gołuński, Wojtek Czerniewski, Arek Pietras, Maciej Chojniak, Aleks Dochniak, Marcel Sarnowski, Alek Miszkiewicz, Cyprian Rabażyński, Krzysztof Komar i Bartek Dorobek (najmłodszy zawodnik w drużynie Bombers - 6 lat). W kategorii wiekowej 2004-2006 nasi zawodnicy nie mieli sobie równych wygrywając wszystkie swoje mecze: 7:2 z PTH Koziołki Poznań, 7:3 z UKS Wikingowie Elbląg i 6:4 z HUKS Niedźwiadki Gdynia. Wyniki pozostałych meczy: Gdynia - Elbląg 1:8, Poznań - Gdynia 11:2, Elbląg - Poznań 2:8. Przypomnijmy, że w tej kategorii wiekowej (żak młodszy i żak starszy) nasi zawodnicy rozgrywają mecze ligowe PZHL w barwach PTH Poznań na wypożyczeniu tworząc wspólną drużynę. Pierwsze miejsce UKS Bombek SP3, drugie PTH Koziołki Poznań, trzecie UKS Wikingowie Elbląg i czwarte HUKS Niedźwiadki Gdynia. Bartosz Seńko strzelił najwięcej bramek w turnieju (10), Nadia Ratajczyk została wybrana najlepszym bramkarzem. W składzie malborskiej druzyny zagrali także: Mateusz Mozołowski (2 bramki), Marcin Cybulski, Filip Rogaczewski, Łukasz Piór, Adrian Czarniak (1), Dawid Sawicki, Kacper Dorobek (2), Wiktor Osmołowski, Michał Muczeński (3), Tymek Górnik (1), Szymon Jankowski, Miłosz Rukat (1), Wojtek Czerniewski, Arek Pietras, Kajetan Przyborowicz. Nagrody dla zawodników ufundował sklep hokejowy Sport Rebel Ruda Śląska (za co serdecznie dziękujemy) a wręczał je sam szef Bauer Polska Pan Bartosz Graliński. Puchary i nagrody indywidualne wręczali wiceburmistrz Pan Jan Tadeusz Wilk, prezes Stowarzyszenia Nasz Wielbark Pani Alicja Chlebowicz, dyrektor OSiR Pan Piotr Sadowski. Szczególne podziękowania dla rodziców małych zawodników, którzy przygotowali poczęstunek dla wszystkich zawodników i pomagali przy organizacji zawodów oraz Bar Bis.

Trójka zawodników UKS Bombek SP3 zadebiutowała 11 i 12 marca w rozgrywkach ligi żaka młodszego w meczach w Poznaniu przeciwko Legii Warszawa, niestety obydwa zakończyły się porażką. Tymek Górnik, Szymon Jankowski i Jan Osmołowski zagrali po raz pierwszy na pełnowymiarowej tafli, zdobyte doświadczenie na pewno przyniesie efekty już w kolejnych meczach a okazja będzie już za tydzień w Toruniu. Nieco starszy zawodnik wychowanek UKS Bombek Michał Nawrocki w tym sezonie reprezentuje barwy Sokołów.

Kolejny zawodnik z Malborka reprezentujący w tym sezonie barwy Sokołów Toruń rozegrał dwa wygrane mecze z Legią w Warszawie. Michał strzelił 4 bramki. Toruń zapewnił sobie na trzy kolejki przed końcem rozgrywek bezpośredni awans do finałów mistrzostw Polski, które odbędą się w Bytomiu. Nasi zawodnicy niestety już bez treningu na lodzie (lodowisko jest już rozmrażane) rozegrają jeszcze 4 mecze ligowe w Poznaniu ze Stoczniowcem Gdańsk i w Łodzi z ŁKH (18 i 25 marzec). 24/25 marca UKS Bombek będzie uczestniczył w międzynarodowym turnieju hokeja na lodzie w Elblągu. 1/2 kwietnia malborski zespół będzie rywalizował na turnieju hokeja na lodzie w Giżycku a 8 kwietnia czwórka zawodników UKS Bombek - Maciej Cyganowski, Daniel Szajstek, Radek Czerniewski i Emil Masłowski, która zakwalifikowała się do finałów Freestyle Skate Day w Łodzi powalczy o wielką kasę :).

Hokej najmłodszych w Malborku wspierają: Apteka Witaminka - Mariusz Tuszakowski, Urząd Miasta Malborka, OSiR, Stowarzyszenie Nasz Wielbark, nc+APF, Falken, Leier, Związek Plantatorów Buraka Cukrowego, Sieć Sklepów Sokół, Wobex, Usługi Ogólnobudowlane - Rafał Mączkowski, TV Malbork, Radio Malbork, Bar BIS, McDonald's oraz Pralnia Eko Laguna, ASO Harasimowiczs.c,Rydwan, Awocado Restauracja i Pizzeria,Sport Rebel Ruda Śląska.  

 

S.Nawrocki


 

Rywalizacja na tafli w sześciu kategoriach wiekowych

Aż w 5 miastach w miniony weekend malborscy hokeiści rywalizowali na tafli w sześciu kategoriach wiekowych. W poniedziałek 27 lutego najmłodsi zawodnicy UKS Bombek SP3 zajęli II miejsce w Mistrzostwach Pomorza w mini hokeju na lodzie w Gdyni. Nasi zawodnicy przegrali tylko z zespołem Stoczniowieca Gdańsk, który szkoli zawodników w klasie sportowej o profilu hokeja na lodzie już od pierwszej klasy. UKS Bombek SP3 zagrał w składzie: Janek Osmołowski - bramkarz, Michał Król - bramkarz, Krzysztof Wensker, Alek Miszkiewicz, Kacper Gołuński, Aleks Dochniak, Kacper Cybulski, Maciej Chojniak, Marcel Sarnowski, Cyprian Rabażyński i Krzysztof Komar. 4 marca zawodnicy UKS Bombek rywalizowali na miniturnieju w Bydgoszczy gdzie zajęli IV miejsce.

W składzie UKS zagrali: Janek Osmołowski, Krzysztof Wensker, Alek Miszkiewicz, Kacper Gołuński, Aleks Dochniak, Maciej Chojniak, Krzysztof Komar, Marcel Sarnowski, Wojtek Czerniewski, Tymek Górnik, Szymon Jankowski i Arek Pietras.

Żak młodszy w składzie: Nadia Ratajczyk, Kacper Dorobek, Miłosz Rukat, Adrian Czarniak, Igor Napiątek i Michał Muczeński (strzelił 2 bramki) rozegrał dwa mecze z Legią Warszawa w Poznaniu. Niestety obydwa przegrane.
Już za tydzień kolejny wyjazd do Poznania.

W kategorii żak starszy nasi zawodnicy reprezentują barwy dwóch klubów. W PTH Koziołki zagrali Mateusz Mozołowski i Marcin Cybulski przeciwko gospodarzowi Sokoły Toruń gdzie trenuje Michał Nawrocki. Toruń zwyciężył obydwa mecze, 9 bramek dla sokołów strzelił Michał Nawrocki grający na wypożyczeniu. Bartosz Grabara bramkarz grający na wypożyczeniu w Sokołach Toruń w kategorii młodzika zagrał w obydwu wygranych meczach z PTH Poznań, mecze odbywały się w Toruniu. Michał Sadowski w tym sezonie reprezentuje barwy GKS Stoczniowiec Gdańsk. Michał zagrał w ten weekend w Łodzi przeciwko ŁKH. Czwórka wychowanków UKS Bombek SP3 w składzie: Maciej Cyganowski, Daniel Szajstek, Radek czerniewski i Emil Masłowski uczestniczyła w Freestyle Skate Day w Mińsku Mazowieckim. Rywalizacja polegała na pokonaniu w jak najkrótszym czasie toru przeszkód rozstawionym na lodzie. Półfinał w Mińsku miał wyłonić cztery najlepsze zespoły z pośród dziesięciu , które będą rywalizowały w wielkim finale w Łodzi na początku kwietnia.

W niedzielę zakończyła się rywalizacja w VII edycji rozgrywek Regionalnej Ligi Hokeja na Lodzie w Malborku. Zwycięzcą z 33 punktami na koncie i tylko jedną porażką został zespół UKS Bombek SP3 w którym zagrali tylko wychowankowie klubu: Michał Sadowski, Michał Nawrocki, Daniel Szajstek, Szymon Cyganowski, Maciej Cyganowski, Radek Czerniewski, Kacper Szyszkowski, Damian Gołuński, Bartek Grabara, Dariusz Piątek, Adam Lis, Ewa Podracka, Emil Masłowski. Stasi koledzy Bombers zastali wicemistrzami. Na trzecim miejscu uplasował się zespół Grizzlies Gdynia, który do samego końca o miejsce na podium rywalizował z Marvin's Oliwa Hockey Team Gdańsk. Kolejno piąte miejsce przypadło Grom Morąg, tuż za nim Media team Gdańsk i na siódmym miejscu debiutant Gryf Gardeja. Najlepszym strzelcem ligi został Paweł Badziong - Bombers Malbork - 31 bramek, MVP UKS Bombek (najbardziej wartościowy zawodnik drużyny) został - Adam Lis. MVP Bombers - Marek Burda.

Organizatorem zmagańbył UKS Bommbek SP3 i I=OSIR które trwały nieprzerwanie od listopada do marca był UKS Bombek SP3 oraz OSiR Malbork. Szczególne podziękowania z rąk burmistrza Pana Marka Charzewskiego i dyrektora OSiR Pana Piotra Sadowskiego dla rodziców małych hokeistów UKS, którzy wspierali naszą ligę przygotowując co tydzień ciepły posiłek dla uczestników rywalizacji dla Pani Ewy Cyganowskiej i Pani Małgorzaty Czerniewskiej.

Hokej najmłodszych w Malborku wspierają: Apteka Witaminka - Mariusz Tuszakowski, Urząd Miasta Malborka, OSiR, Stowarzyszenie Nasz Wielbark, nc+APF, Falken, Leier, Związek Plantatorów Buraka Cukrowego, Sieć Sklepów Sokół, Wobex, Usługi Ogólnobudowlane - Rafał Mączkowski, TV Malbork, Radio Malbork, Bar BIS, McDonald's oraz Pralnia Eko Laguna, ASO Harasimowiczs.c,Rydwan, Awocado Restauracja i Pizzeria, Sport Rebel Ruda Śląska.  

 

S.Nawrocki


 

Młodzi matematycy z SP3

W sobotę 4 marca 2017r. uczniowie klas trzecich: Gabrysia Gilewska, Antek Mazurkiewicz i Julek Smilgin udali się do Gdańska, aby reprezentować naszą szkołę w XI Wojewódzkim Konkursie "Matematyczne Ścieżki po Polsce". W konkursie wzięło udział około 100 najlepszych matematyków z naszego województwa. Zadania były bardzo trudne i wymagały ogromnej wiedzy, mimo to nasi reprezentanci spisali się doskonale. Największy sukces odniosła Gabrysia zdobywając III miejsce.

Młodym matematykom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.  

 

A.Konopko, E.Krawczyk


 

Mistrzostwa Pomorza w Minihokeja

UKS Bombek zajął II miejsce w Mistrzostwach Pomorza w Minihokeju na lodzie w Gdyni. Nasi zawodnicy przegrali tylko z zespołem Stoczniowieca Gdańsk, który szkoli zawodników w klasie sportowej o profilu hokeja na lodzie już od pierwszej klasy. UKS Bombek SP3 zagrał w składzie: Janek Osmołowski - bramkarz, Michał Król - bramkarz, Krzysztof Wensker, Alek Miszkiewicz, Kacper Gołuński, Aleks Dochniak, Kacper Cybulski, Maciej Chojniak, Marcel Sarnowski, Cyprian Rabażyński i Krzysztof Komar.

Najmłodszych zawodników 4 marca czeka turniej mini hokeja na lodzie w Bydgoszczy oraz 25 marca w Toruniu.

Hokej najmłodszych w Malborku wspierają: Apteka Witaminka - Mariusz Tuszakowski, Urząd Miasta Malborka, OSiR, Stowarzyszenie Nasz Wielbark, nc+APF, Falken, Leier, Związek Plantatorów Buraka Cukrowego, Sieć Sklepów Sokół, Wobex, Usługi Ogólnobudowlane - Rafał Mączkowski, TV Malbork, Radio Malbork, Bar BIS, McDonald's oraz Pralnia Eko Laguna, ASO Harasimowiczs.c,Rydwan, Awocado Restauracja i Pizzeria,Sport Rebel Ruda Śląska.

Czwórka zawodników UKS Bombek będzie reprezentowała Malbork na II Półfinale Freestyle Skate Day 2017 w Mińsku Mazowieckim 4 marca. Zawody polegają na pokonaniu toru przeszkód na łyżwach w jak najkrótszym czasie - ice cross. W składzie malborskiej drużyny wystąpią: Maciej Cyganowski, Daniel Szajstek, Radek Czerniewski i Emil Masłowski. W rywalizacji będą brali udział także zawodnicy, którzy na co dzień grają w ekstraligowych zespołach hokeja na lodzie. Do finału w Łodzi awansują cztery najlepsze zespoły.  

 

S.Nawrocki


 

Mistrz Tabliczki Mnożenia 2017

Po szkolnych etapach konkursów na Mistrza Tabliczki przyszedł czas na konkurs międzyszkolny. Do udziału zgłoszeni zostali uczniowie z sześciu malborskich szkół - po dwóch najlepszych z klas czwartych i piątych. W sumie w konkursie o miano Mistrza Tabliczki Mnożenia 2017 w Malborku konkurowało 24 uczniów. Rywalizacja była zacięta. Uczniowie zmagali się kolejno z trzema zestawami zadań o różnym stopniu trudności. Poważnym i często wpływającym na końcowe rezultaty uczniów czynnikiem była presja czasu. Na rozwiązanie każdego kolejnego etapu był określony czas.

W efekcie zmagań puchar Mistrza Tabliczki Mnożenia Malbork 2017 w klasach czwartych zdobyła Julia Szymkowska z SP3, a w klasach piątych Patryk Kmieć z SP3. Przyznane zostały również drugie miejsca. Zdobyli je - Mikołaj Tomala z SP8 wśród uczniów klas IV-tych oraz Dominik Smoliński z SP8 wśród uczniów klas V-tych.

W konkurencji drużynowej pierwsze miejsce zajęła drużyna z naszej Szkoły w składzie: Julia Szymkowska, Oliwier Śpiewak, Bartek Seńko oraz Patryk Kmieć.

Wszystkim serdecznie gratuluję i zapraszam do udziału w konkursie w roku przyszłym.  

 

M.Kuszowska


 

W sześciu meczach zagrali

malborscy hokeiści w miniony weekend. Żak młodszy rywalizował 25/26 lutego w meczach ligowych z ŁKH w Łodzi. Nasi zawodnicy w sezonie 2016/17 wspomagają drużynę PTH Poznań. Niestety wyjazd do Łodzi nie można zaliczyć do udanych. Pierwszy mecz wysoko przegrany, jednak w rewanżu w dniu następnym nasi hokeiści stawili opór faworytom i przez dwie tercje mecz był bardzo wyrównany, dopiero w trzeciej zawodnicy ŁKH strzelili więcej bramek i to oni mogli cieszyć się ze  zwycięstwa. W tabeli Łodzianie zajmują 2 miejsce wspólna drużyna Malbork/Poznań 4. W obydwu meczach zagrali: Nadia Ratajczyk (bramkarz), Bartosz Seńko - strzelił bramkę, Kacper Dorobek, Miłosz Rukat i Łukasz Piór. Żaka młodszego czeka jeszcze 6 meczy do końca sezonu.

W kategorii żak starszy, w którym rywalizują nasi zawodnicy rozegrał dwa mecze z Sokołami Toruń, którego barw broni Michał Nawrocki. W barwach PTH zagrali: Szymon Cyganowski, Marcin Cybulski i Mateusz Mozołowski. Toruń wygrał obydwa mecze, Michał Nawrocki dla Torunia strzelił 5 bramek, Mateusz Mozołowski jedną dla PTH. W tabeli prowadzi z kompletem punktów Toruń przed ŁKH Łódź, Stoczniowiec Gdańsk, Poznań i Legia Warszawa. Naszych zawodników czekają jeszcze 3 kolejki - w Toruniu i dwukrotnie w Poznaniu. W regionalnej Lidze Hokeja na Lodzie w Malborku drużyna złożona z wychowanków UKS Bombek SP3 pauzowała w przedostatniej kolejce. Bombersi zagrali ostatni mecz (za tydz pauza) wygrywając 7:2 z Gryfem Gardeja.
W tabeli RLH prowadzi z kompletem pkt UKS Bombek SP3 przed Bombers Malbork (te drużyny zapewniły sobie dwa pierwsze miejsca na trzy kolejki przed końcem rozgrywek), Grizzlies Gdynia, Grom Morąg, Marvin's Gdańsk, Media Team Gdańsk i Gryf Gardeja. Organizatorem zmagań, które nieprzerwanie trwają od listopada do marca jest UKS Bombek SP3 i OSiR Malbork.
  Najmłodsi hokeiści UKS Bombek SP3 w poniedziałek 27.02.2017 będą rywalizować w Mistrzostwach Pomorza w Mini Hokeju na Lodzie w Gdyni. Grupa 12 zawodników 2 marca będzie ścigało się na lodowisku rozstawionym na Stadionie Narodowym w Warszawie na zawodach "Mistrzowie Białego Orlika 2017". Dwa lata temu nasi zawodnicy wygrali rywalizację, mamy nadzieję że w tym roku z rąk Mariusza Czerkawskiego i Andrzeja Tkacza najbardziej znanych polskich hokeistów odbiorą puchar.

4 marca najmłodsi zawodnicy UKS Bombek SP3 jadą na turniej do Bydgoszczy. Dzień później na lodowisku miejskim OSiR rozegrana zostanie ostatnia kolejka RLH, w której zagrają: XIV KOLEJKA 5 marzec godz 8'00 mecz I – Grizzlies Gdynia – Grom Morąg,godz 9'30 mecz II - Media Team Gdańsk – UKS Bombek Malbiork, godz 11'00 mecz III –TH Gryf Gardeja – Marvin's Oliwa Gdańsk , pauza – Bombers Malbork - zapraszamy do kibicowania na lodowisko OSiR.
4/5 marca żak starszy zagra dwa mecze w ramach eliminacji do mistrzostw Polski w Toruniu. 10 marca na lodowisku w Malborku rozegrany zostanie turniej dla najmłodszych z udziałem 8 drużyn z Gdyni, Bydgoszczy, Elbląga, Poznania i Gdańska.

Hokej najmłodszych w Malborku wspierają: Apteka Witaminka - Mariusz Tuszakowski, Urząd Miasta Malborka, OSiR, Stowarzyszenie Nasz Wielbark, nc+APF, Falken, Leier, Związek Plantatorów Buraka Cukrowego, Sieć Sklepów Sokół, Wobex, Usługi Ogólnobudowlane - Rafał Mączkowski, TV Malbork, Radio Malbork, Bar BIS, McDonald's oraz Pralnia Eko Laguna, ASO Harasimowiczs.c,Rydwan, Awocado Restauracja i Pizzeria, Sport Rebel Ruda Śląska.  

 

S.Nawrocki


 

PŁYWANIE DRUŻYNOWE

W dniu 06 lutego 2017r. na pływalni w ZSP nr 4 w Malborku odbyły się Mistrzostwa Powiatu Malborskiego szkół podstawowych w Drużynowym Pływaniu.
Drużyna dziewcząt zajęła I miejsce i awansowała do Półfinału Wojewódzkiego, który odbył się w dniu 22 lutego 2017r. w Kwidzynie. - Gratulujemy!

Skład drużyny:
rocznik 2007 - Krukowicz Maria, Kupińska Agata
rocznik 2006 - Jędrzejczak Zuzanna, Ziemińska Aleksandra
rocznik 2005 - Kopczyk Aleksandra, Tomczyk Wiktoria
rocznik 2004 - Lewandowska Alicja, Ziemińska Martyna
 

 

J.W


 

VII edycja rozgrywek Regionalnej Ligi Hokeja na Lodzie

UKS Bombek mistrzem VII edycji rozgrywek Regionalnej Ligi Hokeja na Lodzie w Malborku. Trzy kolejki przed końcem rozgrywek UKS Bombek zapewnił sobie bez względu na pozostałe wyniki tytuł mistrza ligi RLH. Nieco starsi koledzy z drużyny Bombers Malbork dwie kolejki przed końcem mogą cieszyć się z drugiego miejsca rozgrywek organizowanych przez UKS Bombek SP3 i OSiR. W XII kolejce rozegrano trzy mecze. UKS Bombek zwyciężył wysoko Marvin's Gdańsk 15:5.

Bramki dla malborskiego zespołu strzelili: Daniel Szajstek - 3, Maciej Cyganowski -3, Radek Czerniewski - 4, Michał Nawrocki - 2, Adam Lis -2 i Emil Masłowski. W składzie UKS zagrali także: Szymon Cyganowski, Ewa Podracka i Kacper Szyszkowski. Bombers Malbork zremisował z Grizzlies Gdynia 5:5. Niespełna minutę przed końcem Bombersi prowadzili jedną bramką, wtedy to Grizzlies postawili wszystko na jedną szalę ryzykując ściągnięcie bramkarza doprowadzili do remisu strzelając bramkę w samej końcówce meczu dającą remis.

Ten mecz decydował, która z drużyn zajmie drugie miejsce w tabeli. Bramki dla Bombesr strzelili: Paweł Badziong -4 i Mirosław Walicki. W składzie malborskiego zespołu zagrali także: Piotr Sadowski, Przemysław Nawrocki, Piotr Raszewski, Rafał Sokalski, Dariusz Napiatek. W trzecim meczu spotkały się drużyny zajmujące V i VI miejsce w tabeli, różnica między zespołami wynosiła 2 pkt. I tak też pozostało, mecz zakończył się wynikiem remisowym 7:7. Za tydz przedostatnia kolejka rozgrywek RLH w której zagrają: godz 8'00 mecz I – TH Gryf Gardeja – Bombers Malbork, godz 9'30 mecz II - Grom Morąg – Marvin's Oliwa Gdańsk, godz 11'00 mecz III – Grizzlies Gdynia – Media Team Gdańsk, pauza – UKS Bombek Malbork.

Michał Sadowski rozegrał dwa mecze w lidze młodzików w ramach eliminacji do mistrzostw Polski w barwach GKS Stoczniowiec Gdańsk przeciwko Sokołom Toruń, klubu w którym bramkarzem jest Bartosz Grabara. Sokoły Toruń wygrały obydwa mecze i prowadzą w tabeli, Stoczniowiec zajmuje 4 miejsce, dwa pierwsze zespoły bezposrednio awansują do finałów, trzecie miejsce daje prawo gry w barażach. Dwójka żaków starszych także rywalizowała w lidze w swojej kategorii. Marcin Cybulski i Mateusz Mozołowski przegrali obydwa mecze z ŁKH w Łodzi.

A już za tydzień ośmiu zawodników UKS wypożyczonych do innych klubów będą rozgrywali swoje mecze ligowe w ramach eliminacji do MP w Toruniu, Poznaniu w w Warszawie. Przypomnijmy, iż nasi zawodnicy w aby mogli rozgrywać w meczach ligowych zostali wypożyczeni do PTH Poznań, GKS Stoczniowiec Gdańsk i Sokoły Toruń. Lodowisko w Malborku nie spełnia wymogów ligowych, wymiar pełnego boiska wynosi 60/30m, nasze lodowisko jest krótsze 40/20m. Najmłodsi zawodnicy UKS Bombek SP3 będą rywalizowali w najbliższym czasie w Bydgoszczy, Elblągu, Warszawie i Toruniu.

Hokej najmłodszych w Malborku wspierają : Apteka Witaminka - Mariusz Tuszakowski, Urząd Miasta Malborka, OSiR, Stowarzyszenie Nasz Wielbark, nc+APF, Falken, Leier, Związek Plantatorów Buraka Cukrowego, Sieć Sklepów Sokół, Wobex, Usługi Ogólnobudowlane - Rafał Mączkowski, TV Malbork, Radio Malbork, Bar BIS, McDonald's oraz Pralnia Eko Laguna, ASO Harasimowiczs.c,Rydwan, Awocado Restauracja i Pizzeria,Sport Rebel Ruda Śląska.  

 

S.Nawrocki


 

Rozgryweki Regionalnej Ligi Hokeja na lodzie w Malborku

W minioną niedzielę rozegrano X kolejkę rozgrywek Regionalnej Ligi Hokeja na lodzie w Malborku. Organizatorem rywalizacji jest UKS Bombek SP3 i OSiR Malbork. W każdej kolejce na lodowisku rozgrywane są trzy mecze. W pierwszym lider i zarazem organizator zawodów UKS Bombek podejmował Grom Morąg, mecz zakończył się wynikiem 8:1 dla UKS, w którego składzie grają zawodnicy i wychowankowie Bombek SP3. Bramki strzelili dla UKS: Daniel Szajstek i Maciej Cyganowski po dwie, Szymon Cyganowski, Damian Gołuński, Emil Masłowski i Radek Czerniewski. W składzie Bombka oprócz strzelców bramek zagrali: Bartosz Grabara, Adam Lis i Ewa Podracka. W kolejnym meczu trzeci w tabeli Grizzlies Gdynia wysoko zwyciężył beniaminka ligi Gryfa Gardeja 12:2. W bramce Gryfa zagrał wychowanek UKS Bombek Maciej Mozołowski. W ostatnim meczu Bombers Malbork podejmował Media Team Gdańsk. Malborski zespół wygrał 6:3 swój mecz pozostając na pozycji wicelidera rozgrywek.

Bramki strzelili w tym meczu: Paweł Badziong -3, Robert Gierasimczuk - 2 i Leonid Eremchuk. W składzie malborskiego zespołu zagrali także: Przemysław Nawrocki, Piotr Sadowski, Mirek Walicki, Rafał Sokalski, Piotr Raszewski i Dariusz Napiatek. W tabeli prowadzi z 24 pkt UKS Bombek przed Bombers Malbork 17 pkt, Grizzlies Gdynia - 13, Grom Morąg - 10, Marvin's Gdańsk -8, Media Team - 8 i Gryf Gardeja - 6pkt. Do końca rozgrywek pozostały cztery kolejki. Za tydzień 12 luty zagrają: odz 8'00 mecz I - Grom Morąg – Bombers Malbork, godz 9'30 mecz II – TH Gryf Gardeja – UKS Bombek SP3 ,godz 11'00 mecz III – Grizzlies Gdynia  – Marvin's Oliwa Gdańsk, pauza – Media Team Gdańsk.

4/5 lutego Bombersi uczestniczyli w III Turnieju Hokeja na lodzie w Morągu. Malborski zespół zajął drugie miejsce w stawce ośmiu zespołów rywalizujących w turnieju przegrywając z Goldwell Gdańsk (wice mistrzowie Polski amatorów) jedną bramką. W składzie Bombersów zagrali : Piotr Sadowski, Michał Sadowski, Paweł Badziong, Radek Czerniewski, Piotr Sałek, Leonid Eremchuk, Marek Burda, Mirosław Walicki, Piotr Sałek i Maciej Mozołowski.

  A już w najbliższy weekend grupa żak młodszy, żak starszy i młodzik wznowi rozgrywki ligi PZHL w swoich kategoriach wiekowych.

  Hokej najmłodszych w Malborku wspierają :  Apteka Witaminka - Mariusz Tuszakowski, Urząd Miasta Malborka, OSiR, Stowarzyszenie Nasz Wielbark, nc+APF, Falken, Leier, Związek Plantatorów Buraka Cukrowego, Sieć Sklepów Sokół, Wobex, Usługi Ogólnobudowlane - Rafał Mączkowski, TV Malbork, Radio Malbork, Bar BIS, McDonald's oraz Pralnia Eko Laguna, ASO Harasimowiczs.c,Rydwan, Awocado Restauracja i Pizzeria, Sport Rebel Ruda Śląska.  

 

S.Nawrocki


V Wojewódzki Konkurs Języka Polskiego

Wojewódzki Konkurs Języka Polskiego dla uczniów szkół podstawowych, którego organizatorem jest Pomorski Kurator Oświaty, jest trzystopniowy. W październiku odbyły się eliminacje szkolne, w których wzięło udział 9 uczniów. Do etapu rejonowego, który miał miejsce w Szkole Podstawowej w Kwidzynie 16 grudnia 2016 roku, zakwalifikowała się Weronika Wieliczko z klasy VI A.

Podczas eliminacji rejonowych, w których startowało 130 uczniów, zostało wyłonionych 14 osób. Wezmą one udział w finale wojewódzkim. Wśród nich znalazła się Weronika. Trzeci etap, w którym wystartuje 197 osób, odbędzie się 24 lutego w Gdańsku w Centrum Edukacji Nauczycieli. Eliminacje wojewódzkie są jednostopniowe i polegają na rozwiązaniu w ciągu 60 minut zadań testowych zamkniętych i otwartych, w tym rozszerzonej odpowiedzi, z zakresu kształcenia literackiego oraz języka.

  Gratulujemy sukcesu Weronice i trzymamy kciuki za powodzenie w ostatnim etapie konkursu.

 

I.Perkowska


 

Malborscy hokeiści na turniejach międzynarodowych

28-30 grudnia dziewięciu hokeistów UKS Bombek SP3 uczestniczyła w międzynarodowym turnieju hokeja na lodzie w Jastrzębiu Zdrój rocznika 2005. W zawodach brały udział zespoły z Czech, Kadra Moraw, Kadra Śląsk I, Łódź, Liberec, Kadra Śląsk II. Nasza wspólna drużyna UKS Bombek Malbork/HUKS Niedźwiadki Gdynia zajęła ostatecznie V miejsce. Nasi młodzi hokeiści mieli możliwość rywalizacji z najlepszymi zawodnikami w Polsce z tego rocznika, jesteśmy pewni, że zdobyte podczas turnieju doświadczenie zaowocuje w przyszłości dobrymi wynikami.

W zawodach brali udział: Nadia Ratajczyk, Łukasz Piór, Bartosz Seńko, Adrian Czarniak, Kacper Dorobek, Mateusz Mozołowski, Marcin Cybulski, Michał Muczeński i Miłosz Rukat. Turniej organizowany był przez PZHL i Ministerstwo Sportu i Turystyki. Żak młodszy wznawia rozgrywki 25/26 stycznia meczem z ŁKH w Łodzi. Wcześniej nieco starsi koledzy grający na wypożyczeniu w Klubie Sokoły Toruń rozgrywali swoje mecze w Czechach i w Toruniu. Michał Nawrocki w dniach 19-21 grudnia uczestniczył w Turnieju międzynarodowym w miejscowości Bilina, gdzie rywalizował w silnie obsadzonych zawodach z najlepszymi zawodnikami z Czech i Słowacji zajmując ostatecznie 6 miejsce. Michał w turnieju strzelił 3 bramki.
Kilka dni później 25-27 grudnia w Toruniu Michał i Bartek Grabara zagrali w międzynarodowym turnieju hokeja na lodzie Christmas Cup 2016 rocznik 2001 z udziałem drużyn z Rosji, Białorusi, Litwy, Izraela, Ukrainy.

A już w najbliższy weekend rozegrana zostanie VI kolejka Regionalnej Ligi Hokeja na Lodzie w Malborku. godz 8'00 mecz I - Bombers Malbork – TH Gryf Gardeja, godz 9'30 mecz II – Marvin's Oliwa Gdańsk – Grom Morąg, godz 11'00 mecz III - Media Team Gdańsk – Grizzlies Gdynia,pauza – UKS Bombek/Niedźwiadki Gdynia. Zapraszamy do kibicowania na lodowisko miejskie OSiR.

15 stycznia jak co roku tradycyjnie Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na Lodowisku w Malborku.

Hokej najmłodszych w Malborku wspierają: Apteka Witaminka - Mariusz Tuszakowski, Urząd Miasta Malborka, OSiR, Stowarzyszenie Nasz Wielbark, nc+APF, Falken, Leier, Związek Plantatorów Buraka Cukrowego, Sieć Sklepów Sokół, Wobex, Usługi Ogólnobudowlane - Rafał Mączkowski, TV Malbork, Radio Malbork, Bar BIS, McDonald's oraz Pralnia Eko Laguna, ASO Harasimowiczs.c,Rydwan, Awocado Restauracja i Pizzeria,Sport Rebel Ruda Śląska.  

 

S.Nawrocki


 

Pomorski dzielnicowy oczami dziecka

W październiku uczniowie klasy 3 d wzięli udział w konkursie plastycznym pt. "Pomorski dzielnicowy oczami dziecka" organizowanym przez policjantów Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku.

Troje uczniów: Gabriela Gilewska, Marcin Grządka oraz Hanna Zagórska zdobyli I, II oraz III miejsce. W związku z tym, 19 grudnia 2016 r. wzięli udział w Gali Finałowej, na której zostali uhonorowani fantastycznymi nagrodami oraz pamiątkowym dyplomem. Nagrody dzieciom wręczali: Dariusz Drelich - Wojewoda Pomorski, insp. Jarosław Rzymkowski- Komendant Wojewódzki Policji w Gdańsku oraz Pan Zbigniew Ptak - Starosta Nowodworski.

Przedsięwzięcie realizowane było w ramach programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań "Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2016 i 2017".

Gratulujemy!  

 

M.Łabiak


 

Rozgrywki ligowe PZHL

11 zawodników UKS Bombek SP3 uczestniczyło w rozgrywkach ligowych PZHL w trzech kategoriach wiekowych. W kategorii żaka młodszego zawodnicy: Michał Muczeński, Miłosz Rukat, Igor Napiatek, Adrian Czarniak i Łukasz Piór zagrali dwumecz z Legią Warszawa, niestety wyprawa do stolicy nie należała do udanych...obydwa mecze 17 i 18 grudnia zakończyły się porażką. Kolejne rozgrywki w tej kategorii dopiero w styczniu, wcześniej jednak żacy młodsi zagrają w międzynarodowym turnieju Warrior Cup w Katowicach w dniach 28-30 grudnia 2016. W kategorii żaka starszego zawodnicy: Mateusz Mozołowski, Szymon Cyganowski, Marcin Cybulski i Nadia Ratajczyk zagrali w Gdańsku z GKS Stoczniowiec. Pierwszy mecz zakończył się porażka 9:3, w kolejnym żacy prowadzili już 3:1, jednak w trzeciej tercji to zawodnicy GKS strzelili więcej bramek wygrywając ostatecznie 8:4. Michał Nawrocki rozgrywał swoje mecze w Toruniu przeciwko ŁKH Łódź, mecz zakończył się wygraną 3:1, nasz zawodnik asystował przy jednej z bramek.

W tabeli prowadzi zespół, w którym gra nasz zawodnik Sokoły z kompletem punktów przed GKS Stoczniowiec, ŁKH, PTH którego barwy reprezentują nasi zawodnicy i Legia Warszawa. Do finałów mistrzostw Polski awansuję dwa pierwsze zespoły trzeci zagra w barażach. Kolejne mecze z udziałem naszych zawodników w styczniu. Jeszcze przed świętami Michał będzie uczestniczył w turnieju międzynarodowym w Czechach a w okresie świątecznym wraz z Bartkiem Grabara będą rywalizowali w turnieju w Toruniu Christmas Cup z udziałem druzyn z Rosji, Białorusi, Litwy, Łotwy i Izraela. Wychowanek UKS Bombek SP3 Michał Sadowski w tym sezonie reprezentuje barwy GKS Stoczniowiec w kategorii młodzika. Michał rozegrał dwa mecze w ramach eliminacji do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w kategorii junior młodszy w Tychach z gospodarzem GKS i Podhalem Nowy Targ. Zespół, w którym Michał gra w tym sezonie zajmuje trzecie miejsce dające prawo gry w barażach o mistrzostwo Polski juniorów młodszych. Kolejne mecze z udziałem naszych zawodników w styczniu.

W Regionalnej Lidze Hokeja na Lodzie w Malborku w pierwszym meczu zawodnicy UKS Bombek wygrali kolejny mecz 2:1 z Marvin's Gdańsk, Bombersi przegrali 9:10 z Grizzlies Gdynia a Grom Morąg zwyciężył 7:3 Media Team Gdańsk, Gryf Gardeja pauzował w tej kolejce. W tabeli prowadzi z kompletem punktów UKS Bombek SP3 złożony z wychowanków Klubu - 15 pkt przed Gryf Gardeja - 6pkt, Grizzlies Gdynia - 6pkt, Bombers malbork - 5pkt, Media Team -4pkt, Grom Morąg - 4pkt i Marvin's Oliwa Hockey Team 2pkt.

Kolejne mecze rozegrane zostaną w 8 stycznia:
godz 8'00 mecz I - Bombers Malbork – TH Gryf Gardeja
godz 9'30 mecz II – Marvin's Oliwa Gdańsk – Grom Morąg 
godz 11'00 mecz III - Media Team Gdańsk – Grizzlies Gdynia 
pauza – UKS Bombek/Niedźwiadki Gdynia 15 stycznia na lodowisku w ramach VII kolejki rozgrywek Regionalnej Ligi Hokeja na Lodzie UKS Bombek SP3, OSiR oraz Stowarzyszenie Nasz Wielbark organizują jak co roku tradycyjnie na lodowisku zbiórkę na szczytny cel Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy -25 Finał WOŚP. Oprócz rywalizacji RLH zagrają także pokazowo najmłodsi adepci hokeja, liczne konkursy i licytacje i możliwość spróbowania domowych wypieków. Zapraszamy zatem na lodowisko.

Hokej najmłodszych w Malborku wspierają: Apteka Witaminka -Mariusz Tuszakowski, Urząd Miasta Malborka, OSiR, Stowarzyszenie Nasz Wielbark, nc+APF, Falken, Leier, Związek Plantatorów Buraka Cukrowego, Sieć Sklepów Sokół, Wobex, Usługi Ogólnobudowlane - Rafał Mączkowski, TV Malbork, Radio Malbork, Bar BIS, McDonald's oraz Pralnia Eko Laguna, ASO Harasimowiczs.c,Rydwan, Awocado Restauracja i Pizzeria,Sport Rebel Ruda Śląska.  

 

S.Nawrocki


 

Hokeja na lodzie w Poznaniu

Piątka zawodników UKS Bombek SP3 w minioną niedzielę uczestniczyła w rozgrywkach hokeja na lodzie w Poznaniu przeciwko ŁKH Łódź. Przypomnijmy, że nasi zawodnicy aby mogli uczestniczyć w rozgrywkach są wypożyczeni do Klubu PTH Poznań. Malborskie lodowisko nie spełnia wymogów do rozgrywek prowadzonych przez PZHL (niepełen wymiar). Niestety obydwa mecze zakończyły się porażką, jednak nasi zawodnicy pokazali się z bardzo dobrej strony, Bartosz Seńko i Michał Muczeński zaliczyli pierwsze bramki. W składzie wspólnej drużyny zagrali także: Kacper Dorobek, Miłosz Rukat i Łukasz Piór.
Kolejne mecze naszych żaków młodszych już za tydzień przeciwko Legii Warszawa.

Bartosz Grabara i Michał Nawrocki rozgrywali mecze w kategorii młodzika. Nasi zawodnicy w tym sezonie reprezentują Sokoły Toruń. W Bytomiu z Polonią pierwszy mecz zakończył się porażką, w dniu następnym po regulaminowym czasie oraz dogrywce o zwycięstwie Torunia zadecydowały karne.

Nasi zawodnicy za tydzień będą rywalizowali z ŁKH Łódź w ramach eliminacji mistrzostw Polski w kategorii żak starszy i młodzik a 19 grudnia jadą na międzynarodowy turniej hokeja na lodzie w Czechach. Michał Sadowski w tym sezonie reprezentuje barwy GKS Stoczniowiec Gdańsk.

W miniony weekend uczestniczył w meczach eliminacyjnych do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w kategorii junior młodszy. Mecz z Tychami zakończył się wynikiem 3:7 a Unią Oświęcim 3:4. Kolejne mecze za tydzień w Tychach.

W Regionalnej Lidze Hokeja na Lodzie w Malborku organizowanej przez SP3 i OSiR kolejną wygraną zaliczyli zawodnicy UKS Bombek SP3 wygrywając wysoko 13:1 z beniaminkiem Gryf Gardeja, starsi koledzy z Bombers zremisowali 6:6 z Grom Morąg, Grizzlies Gdynia zwyciężyła 11:2 Marvin's Oliwa Hockey Team Gdańsk. W tabeli z 12 pkt prowadzi UKS Bombek SP3 przed Gryf Gardeja - 6pkt, Bombers Malbork - 5pkt, Media Team Gdańsk - 4pkt, Grizzlies Gdynia - 3pkt, Marvin's Gdańsk - 2pkt i Grom Morąg - 1pkt. Za tydzdzień 18 grudnia V kolejka rozgrywek godz 8'00 mecz I – UKS Bombek SP3 – Marvin's Oliwa Gdańsk.

W tabeli strzelców trzy pierwsze miejsca zajmują zawodnicy UKS Bombek SP3 - Maciej Cyganowski - 9 bramek, Daniel Szajstek - 7 i Radek Czerniewski - 6. godz 9'30 mecz II - Bombers Malbork – Grizzlies Gdynia godz 11'00 mecz III - Media Team Gdańsk – Grom Morąg pauza – TH Gryf Gardeja.

Zawodnicy z rocznika 2005/2006 28/30 grudnia będą uczestniczyli w międzynarodowym turnieju Warrior Cup w Katowicach.

Hokej w Malborku wspierają : Urząd Miasta Malborka, OSiR, Stowarzyszenie Nasz Wielbark, nc+APF, Falken, Leier, Związek Plantatorów Buraka Cukrowego, Sieć Sklepów Sokół, Wobex, Usługi Ogólnobudowlane - Rafał Mączkowski, TV Malbork, Radio Malbork, Bar BIS, McDonald's oraz Pralnia Eko Laguna, ASO Harasimowiczs.c,Rydwan, Awocado Restauracja i Pizzeria,Apteka Witaminka - Mariusz Tuszakowski, Sport Rebel Ruda Śląska. 

 

S.Nawrocki


 

Drużyna SP 3 wicemistrzami
na Ogólnopolskim Festiwalu Gier Matematycznych!

5 grudnia odbył się po raz pierwszy Festiwal Gier Matematycznych, organizowany przez Sztumski Klub Gier Planszowych Pionkolandia. Do udziału w turnieju zgłosiło się 30 szkół podstawowych. Każdą szkołę reprezentowało czworo uczniów. Naszymi reprezentantami, przygotowywanymi do rozgrywek w ramach koła gier planszowych byli: Bartek Seńko, Adrian Czarniak, Patryk Kmieć oraz Maciej Olęcki. Uczniowie rywalizowali o miano najlepszych w Polsce w sześciu grach matematycznych. Bartek grał w"Rummikub" i "Sudoku", Adrian w "Pentago" oraz "Hexxy", Patryk w "Fikolo" oraz "Kod Faraona", a Maciek w "Sudoku" i "Superfarmera".

Turniej odbywał się w dwóch rundach. Jak to w turnieju drużynowym do ustalenie zwycięzców lyczyła się suma punktów zdobytych przez wszystkich uczestników turnieju w kolejno rozgrywanych przez nich grach. Nasi reprezentanci zdobyli w sumie 205 punktów, co zapewniło im wysokie II miejsce. To bardzo duży sukces. Nagrodą, poza ogromną satysfakcją uczestników są gry planszowe wartości 500 złotych dla szkoły.

Ogromne gratulacje dla Bartka, Adrian, Patryka i Maćka!

A wszystkich chętnych zapraszam na kolejne zajęcia koła gier planszowych, na których będziemy poznawać nowe, mam nadzieje ciekawe i rozwijające planszówki.  

 

Małgorzata Kuszowska


Regionalne rozgrywki Ligi Hokeja

44 bramki w III kolejce rozgrywek Regionalnej Ligi Hokeja na Lodzie w Malborku. W trzech meczach strzelono aż 44 bramki co daje średnią prawie 15 bramek na mecz!!!. W pierwszym meczu UKS Bombek SP3 wygrał kolejny swój mecz 6:1 z Grom Morąg. Bramki dla UKS strzelili: Maciej Cyganowski-4 i Radek Czerniewski-3. Bombek zagrał w składzie: bracia Maciej i Szymon (najmłodszy zawodnik rozgrywek) Cyganowscy, Radosław Czerniewski, Dominik Wojtoniak, Damian Gołuński, Dariusz Piątek, Emil Masłowski i Sławomir Nawrocki.

W kolejnym meczu padło aż 28 bramek. Grizzlies Gdynia strzeliła 18 bramek, Gryf Gadreja 10.
W rywalizacji Bombers Malbork - Media Team Gdańsk to gospodarze okazali się w tym dniu zespołem lepszym wygrywając 7:2. Bramki dla malborskiego zespołu strzelili: Paweł Badziong, Robert Gierasimczuk i Piotr Raszewski po 2 oraz Leonid Eremchuk. W składzie Bombers Malbork zagrali: Leonid Eremchuk, Robert Gierasimczuk, Piotr Raszewski, Paweł Badziong, Rafał Sokalski, Michał Szyszkowski, Dariusz Napiątek, Marek Kijewski i Piotr Sadowski. Marvin's Oliwa Hockey Team pauzował. W tabeli prowadzi zespół UKS Bombek SP3 Malbork - 9pkt, Bombers Malbork - 4pkt, Media Team - 4pkt, Grizzlies Gdynia - 3pkt, Gryf Gardeja - 3 pkt, Marvin's Oliwa - 2 pkt i Grom Morąg - 0 pkt. Za tydz w IV kolejce zagrają :godz 8'00 mecz I - Bombers Malbork-– Grom Morąg, godz 9'30 mecz II - UKS Bombek/HUKS Niedźwiadki – TH Gryf Gardeja, godz 11'00 mecz III - Marvin's Oliwa Gdańsk ; Grizzlies Gdynia, pauza - Media Team Gdańsk. W kategorii strzelców prowadzi Maciej Cyganowski Bombek SP3 Malbork-9, Piot Jabłoński Gardeja-8, Adam Zaborowski Gdynia-6, Radek Czerniewski Bombek SP3 Malbork-5, Paweł Badziong Bombers Malbork-5.

Młodsi zawodnicy UKS grający na wypożyczeniu rozgrywali swoje mecze na Śląsku. Michał Sadowski i Piotr Sałek uczestniczyli w turnieju juniora młodszego w Oświęcimiu. W dwóch meczach zawodnicy z Malborka grający w barwach GKS Stoczniowiec Gdańsk wygrali kolejno z Tychy 2:1 i Oświęcimiem 5:2.
Nasi zawodnicy zaprezentowali się z bardzo dobrej strony, Michał Sadowski asystował przy jednej z bramek. Michał Nawrocki uczestniczył w eliminacjach do kadry Polski U-14 w reprezentacji Północy, która zwyciężyła z Kadrą Południa (Michał strzelił decydującego karnego), 3:2 po karnych z Kadrą Śląska (bramka wyrównująca Michała, która doprowadziła do dogrywki i ostatecznie do rzutów karnych) i 7:3 z Polonią Bytom (2 bramki naszego zawodnika).

Zawodnicy, którzy zakwalifikują się do kadry będą reprezentowali Polskę na międzynarodowym turnieju hokeja na lodzie w Budapeszcie. Już za tydzień nasi zawodnicy w kategorii żak młodszy grający na wypożyczeniu w PTH koziołki zagrają w Pozna niu przeciwko ŁKH Łódź, tydz później - 17/18 grudnia zagrają w Warszawie z Legią. Żak starszy 17/18 grudnia zagra w barwach PTH mecze ligowe przeciwko GKS Stoczniowiec Gdańsk w ramach eliminacji do Mistrzostw Polski. Michał Nawrocki grający w barwach SMS Sokoły Toruń zagra przeciwko ŁKH Łodź 17/18 grudnia i 19/22 na międzynarodowym turnieju hokeja w Czechach.

Bartosz Grabara na wypożyczeniu w Toruniu zagra swoje mecze ligowe w kategorii młodzik w lidze Śląska. 28/30 grudnia nasi zawodnicy będą uczestniczyli w międzynarodowym turnieju hokeja na lodzie Warrior Cup rocznik 2005/2006. Wcześniej najmłodsza grupa małych hokeistów zagra w turnieju mini hokeja na lodzie w Gdańsku.

Sponsorzy: Apteka Witaminka - Mariusz Tuszakowski, Urząd Miasta Malborka, OSiR, Stowarzyszenie Nasz Wielbark, nc+APF, Falken, Leier, Związek Plantatorów Buraka Cukrowego, Sieć Sklepów Sokół, Wobex, Usługi Ogólnobudowlane - Rafał Mączkowski, TV Malbork, Radio Malbork, Bar BIS, McDonald's oraz Pralnia Eko Laguna, ASO Harasimowiczs.c,Rydwan, Awocado Restauracja i Pizzeria,Sport Rebel Ruda Śląska.

 

Regionalne

S.Nawrocki

 


XXVI Festiwal BOŻE NARODZENIE w SZTUCE
- dwie NAGRODY i WYRÓŻNIENIE
w Konkursie Plastycznym

Dzieci z malborskich przedszkoli i szkół podstawowych wykonywały prace plastyczne o tematyce adwentowej/ bożonarodzeniowej. Prace dotyczyły 10 wskazanych przez organizatora tematów przewodnich.

2 grudnia 2016r. w Szkole Łacińskiej miała miejsce wystawa pokonkursowa "Malborski Kalendarz Adwentowy". Zwycięzcy konkursu plastycznego otrzymali nagrody z rąk burmistrza Marka Charzewskiego. Hanna Wojtczak i Lena Wrońska z kl. 1 B zdobyły nagrody, a Rozalia Major otrzymała wyróżnienie. Wszystkie nagrodzone prace będą zawieszane codziennie na Malborskim Kalendarzu Adwentowym przy placu Kazimierza Jagiellończyka.

Dziewczynkom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 

Festiwal BNwSz Festiwal BNwSz Festiwal BNwSz Festiwal BNwSzFestiwal BNwSz

R.Rogowicz

 


Turniej Kwalifikacyjny do III Czerkawski Cup na Zimowym Narodowym 2017

26 listopada na lodowisku w Łodzi rozegrany został Turniej Kwalifikacyjny do III Czerkawski Cup na Zimowym Narodowym 2017. Jest to cykl rozgrywek, organizowany przez Stowarzyszenie Sport 7 Mariusza Czerkawskiego, w którym udział bierze 24 drużyny z całej Polski. W turnieju w Łodzi uczestniczyli najmłodsi zawodnicy Klubu UKS Bombek SP3 Malbork. Młodzi zawodnicy zaprezentowali się całkiem przyzwoicie na tle swoich rówieśników, którzy już od września przygotowywali się do jednego z najlepiej zorganizowanych turniejów w Polsce. Przypomnijmy, że lodowisko w Malborku funkcjonuje dopiero 2 tygodnie.. Bombersi przegrali wysoko z UKS 17 Stoczniowiec Gdańsk - 0:11, 0:6 z Sokołami Toruń, 2:6 z Wikingami/Stoczniowiec i pechowo 1:2 LTH Lublin W meczu o 7 miejsce zwyciężyli 2:1 z HUKS Niedźwiadki Gdynia. Jesteśmy pewni, że w kolejnych rozgrywkach minihokeja nasi najmłodsi zawodnicy zaprezentują się znacznie lepiej. W składzie malborskiej drużyny zagrali: Michał Król (bramkarz), Tymoteusz Górnik, Marcel Sarnowski, Tymoteusz Tkacz, Krzysztof Wensker, Szymon Jankowski, Maciej Chojniak, Wojciech Czerniewski, Kacper Cybulski, Alex Dochniak I Kacper Gołuński.

Szóstka zawodników UKS Bombek SP3, grająca na wypożyczeniu w PTH Koziołki Poznań rozegrała 26 i 27 listopada dwa mecze w kategorii żak młodszy przeciwko Sokołom w Toruniu. Niestety obydwa mecze nasi zawodnicy grający we wspólnej drużynie przegrali. W składzie PTH zagrali: Nadia Ratajczyk (bramkarz), Michał Muczeński, Łukasz Piór, Kacper Dorobek, Miłosz Rukat i Bartosz Seńko, który strzelił bramkę. Kolejne mecze nasi zawodnicy rozegrają w grudniu na wyjeździe w Warszawie. Trójka żaków starszych także w miniony weekend rozegrała dwa mecze ligowe na wypożyczeniu w barwach PTH Koziołki Poznań. W pierwszym dniu przegrali 3:4 a w dniu następnym wygrali 5:2. PTH zajmuje 5 miejsce w tabeli rozgrywek, do finałów MP awansują dwa najlepsze zespoły trzeci zagra w barażach. Do końca rozgrywek pozostało 14 meczy. W składzie PTH zagrali: Szymon Cyganowski, Mateusz Mozołowski i Marcin Cybulski. Następne mecze już za tydzień w Poznaniu, przeciwko liderowi rozgrywek Sokołom Toruń.

27 listopada na lodowisku miejskim OSiR rozegrana została II kolejka Regionalnej Ligi Hokeja na Lodzie w Malborku, w której uczestniczy 7 zespołów. W pierwszym meczu Media Team Gdańsk wygrał wysoko z Gryf Gardeja 9:2, w kolejnym gospodarz Bombers Malbork jeszcze 15 min przed końcem prowadził z Marvin's Oliwa Hockey Team 5:1 by ostatecznie zremisować 5:5. Bramki dla malborskiego zespołu strzelili: Paweł Badziong, Rafał Sokalski, Marek Kijewski i Leonid Eremchuk 2. W ostatnim meczu UKS Bombek SP3 rozgromił Grizzies Gdynia 12:4. Bramki dla UKS strzlili: Maciej Cyganowski i Michał Sadowski po 3, Daniel Szajstek 2, Damian Gołuński, Emil Masłowski, Dominik Wojtoniak i Radek Czerniewski po 1. Grom Morąg w tej kolejce pauzował. Za tydz w III kolejce RLH zagrają: godz 8 Bombek SP3 - Grom, godz 9'30 Gryf Gardeja - Grizziles Gdynia, godz 11 Bombers - Media Team Gdansk. W tabeli prowadzi UKS Bombek SP3 Malbork- 6 pkt, Media Team Gdańsk- 4 pkt, Gryf Gardeja- 3 pkt, Marvin's Oliwa Gdansk- 1 pkt, Bombers Malbork 1 pkt, Grom Morąg- 0 pkt.

Hokej dla najmłodszych wspierają: Apteka Witaminka - Mariusz Tuszakowski, Urząd Miasta Malborka, OSiR, Stowarzyszenie Nasz Wielbark, nc+APF, Falken, Leier, Związek Plantatorów Buraka Cukrowego, Sieć Sklepów Sokół, Wobex, Usługi Ogólnobudowlane - Rafał Mączkowski, TV Malbork, Radio Malbork, Bar BIS, McDonald's oraz Pralnia Eko Laguna, ASO Harasimowiczs.c,Rydwan, Awocado Restauracja i Pizzeria,Sport Rebel Ruda Śląska.

 

Turniej

S.Nawrocki

 


I miejsce w Powiatowym Konkursie Teatralnym

Dnia 24 listopada 2016r. w Zespole Szkół nr 2, w ramach programu "Agresji i Przemocy- STOP", odbył się XV Powiatowy Konkurs Amatorskich Zespołów Teatralnych. Jest to cykliczna impreza konkursowa adresowana do dziecięcych zespołów teatralnych ze szkół, placówek wychowania pozaszkolnego, domów kultury powiatu malborskiego. Organizatorami są ZS2 i Komenda Powiatowa Policji w Malborku. W tym roku zmaganiom teatralnym przewodziło hasło "Z książki płynie odwaga, książka w życiu pomaga".

Zespół teatralny BOMBKI w składzie: Paulina Chojniak, Jan Gostumski, Anna Śliwińska, Julia Rogowska, Maciej Olęcki, Marysia Arapinowicz, Kinga Grenda, Zuzanna Jędrzejczak, Alicja Jonatowska, Maja Gajkiewicz, Jan Ćwikliński zajął I miejsce. Ponadto Zuzanna Jędrzejczak otrzymała nagrodę indywidualną za najlepszą rolę dziewczęcą.

9 grudnia, podczas apelu szkolnego, uczniowie klas IV- VI mogli obejrzeć nagrodzone przedstawienie.

Młodym artystom gratulujemy.

 

Kon.Teatr Kon.Teatr

I.Perkowska

 


XV Powiatowy
Konkurs Amatorskich Zespołów Teatralnych

24 listopada 2016 r. odbył się XV Powiatowy Konkurs Amatorskich Zespołów Teatralnych pod hasłem "Z książki płynie odwaga, książka w życiu pomaga". Głównymi organizatorami byli: Szkoła Podstawowa nr 2 w Malborku oraz Komenda Powiatowa Policji w Malborku.

Konkurs odbył się w dwóch grupach wiekowych: klas I – III oraz IV – VI.

Uczniowie klasy III d wraz z wychowawczynią panią Magdaleną Łabiak oraz panią Anną Nowalińską-Krukowicz przygotowali spektakl pt. "Wiadomości z pierwszej półki". Szkolny zespół teatralny "Bombek Junior" zdobył II miejsce z czego jesteśmy bardzo dumni!!!

Gratulujemy!!!

 

XV Powiatowy XV Powiatowy XV Powiatowy

M.Łabiak

 


I i III miejsce w Miejskim konkursie plastycznym
"Jan Paweł II oczami dziecka"

23 listopada w Zespole Szkół Katolickich w Malborku odbyło się podsumowanie konkursu plastycznego "Jan Paweł II oczami dziecka". Uczestnikami konkursu byli uczniowie klas "0", 5-6-latki szkół, przedszkoli publicznych i niepublicznych. Celem konkursu było oddanie czci Janowi Pawłowi II i uczczenie Dnia Papieskiego oraz propagowanie myśli i działań Jana Pawła II. Na konkurs wpłynęły 82 prace.

Naszą szkołę reprezentowały dzieci z kl. 1 B. Rozalia Major zajęła I miejsce, Lena Wrońska – III miejsce, natomiast Hanna Wojtczak i Natalia Zielińska zdobyły wyróżnienie.

Wielkie brawa! Gratulujemy dziewczynkom i życzymy dalszych sukcesów.

 

JP II JP II JP II JP IIJP II JP II JP II JP II

R.Rogowicz

 


Regionalna Liga Hokeja na Lodzie w Malborku

W minioną niedzielę 20 listopada rozegrana została I kolejka Regionalnej Ligi Hokeja na Lodzie w Malborku. Organizatorem rywalizacji na lodzie jest UKS Bombek SP3 i OSiR Malbork. W rozgrywkach uczestniczy siedem zespołów: Bombers Malbork, Gryf Gardeja, Media Team Gdańsk, Marvin's Oliwa Hockey Team, Grizzlies Gdynia, Grom Morag i UKS Bombek SP3/HUKS Niedźwiadki Gdynia. W pierwszym meczu zagrał Bombers Malbork z UKS Bombek SP3.W derbach Malborka lepsi okazali się młodsi zawodnicy wygrywając ostatecznie 10:6. W składzie UKS zagrali wychowankowie Bombek SP3: Bartosz Grabara, Maciej Cyganowski, Emil Masłowski, Sławomir Nawrocki, Daniel Szajstek, Kacper Szyszkowski i Radek Czerniewski i Sławomir Nawrocki. W składzie Bombers: Paweł Badziong, Robert Gierasimczuk, Piotr Sadowski, Mirosław Walicki, Marek Burda, Jacek Markowski, Marek Kijewski. 

W kolejnym meczu zagrały drużyny Marvin's Oliwa Gdańsk i Media Team Gdańsk. Mecz zakończył się podziałem punktów - 6:6. W trzecim meczu Grom Morąg podejmował Gryf Gardeja. Zawodnicy z Gryfu pierwszy raz uczestniczą w RLH, dlatego też wydawało się, że to Grom będzie faworytem meczu. Jednak lepsi w tym spotkaniu okazali się zawodnicy z Gardeji wygrywając 7:3. Grizzlies Gdynia pauzował w tej kolejce rozgrywek. Za tydzień II kolejce 27 listopada zagrają: godz 8'00 mecz I - Media Team Gdańsk – TH Gryf Gardeja, godz 9'30 - mecz II - Bombers Malbork – Marvin's Oliwa Gdańsk, godz.11'00 mecz III - Grizzlies Gdynia – UKS Bombek/HUKS Niedźwiadki.

Młodsi zawodnicy UKS Bombek SP3 rozgrywali swoje mecze w Poznaniu i w Gdańsku w ramach eliminacji do mistrzostw Polski. Szymon Cyganowski, Marcin Cybulski i Mateusz Mozołowski reprezentowali PTH Koziołki Poznań w lidze żaka starszego przeciwko ŁKH Łódź, niestety obydwa mecze przegrane. Michał Nawrocki reprezentował SMS Sokoły Toruń przeciwko GKS Stoczniowiec Gdańsk (obydwa mecze wygrane). W żaku starszym w tabeli prowadzi Toruń przed Gdańskiem, Łodź, PTH Poznań i Legia Warszawa. W kategorii młodzika Michał Sadowski, Dariusz Piatek i Piotr Sałek reprezentowali GKS Stoczniowiec w przegranych meczach z Sokołami Toruń, którego barw reprezentuje Bartosz Grabara Wszyscy są wychowankami UKS Bombek SP3 na wypożyczeniu w sezonie 2016/17. A już za tydz żak starszy zagra w Poznaniu przeciwko Legii Warszawa a żak młodszy (8 zawodników z Malborka) zagra w barwach PTH przeciwko Sokołom Toruń.

26 listopada najmłodsza grupa zawodników UKS Bombek zagra w turnieju w Łodzi w ramach kwalifikacji do III Czerkawski Cup, którego finał rozegrany zostanie na stadionie Narodowym w Warszawie. Hokej dla najmłodszych wspierają: Apteka Witaminka, Urząd Miasta Malborka, OSiR, Stowarzyszenie Nasz Wielbark, nc+APF, Falken, Leier, Związek Plantatorów Buraka Cukrowego, Sieć Sklepów Sokół, Wobex, Rafał Mączkowski, TV Malbork, Radio Malbork, Bar BIS, McDonald's oraz Pralnia Eko Laguna, ASO Harasimowiczs.c,Rydwan, Awocado Restauracja i Pizzeria,Sport Rebel Ruda Śląska. 

 

Liga

S.Nawrocki

 


Eliminacje do mistrzostw Polski w hokeju

Trójka zawodników UKS Bombek SP3 rozegrała swoje pierwsze mecze w barwach PTH Koziołki Poznań w lidze żaka młodszego w ramach eliminacji do mistrzostw Polski w hokeju na lodzie. Kacper Dorobek, Bartosz Seńko i Łukasz Piór rozegrali dwa mecze z faworytem rozgrywek Sokołami Toruń jako gospodarz w Poznaniu, niestety obydwa przegrane. Przypomnijmy, że nasi zawodnicy trenują jeszcze na rolkach i dopiero w listopadzie kółka zamienią na łyżwy. Pomimo tego hokeiści z Malborka zaprezentowali się dobrze i wierzymy, że w kolejnych meczach będzie już znacznie lepiej.

UKS Bombek SP3 w sezonie 2016/17 podpisał z PTH Koziołki Poznań porozumienie między klubami, dzięki czemu nasi zawodnicy mogą rozgrywać mecze na pełnowymiarowym lodowisku w dwóch kategoriach wiekowych - żak młodszy i żak starszy, (malborski obiekt nie spełnia wymogów rozgrywek ligowych, zbyt krótki wymiar lodowiska - 20/40m). Następne mecze nasi zawodnicy z żaka młodszego rozegrają 29 października w Łodzi z ŁKH, żak starszy zagra już za tydzień w Poznaniu ze Stoczniowcem Gdańsk (15/16 października).

Hokej dla najmłodszych wspierają: Apteka Witaminka, Urząd Miasta Malborka, OSiR, Stowarzyszenie Nasz Wielbark, nc+APF, Falken, Leier, Związek Plantatorów Buraka Cukrowego, Sieć Sklepów Sokół, Wobex, Rafał Mączkowski, TV Malbork, Radio Malbork, Bar BIS, McDonald's oraz Pralnia Eko Laguna, ASO Harasimowiczs.c,Rydwan, Awocado Restauracja i Pizzeria,Sport Rebel Ruda Śląska. 

 

Eliminacje

S.Nawrocki

 


Liga Żaka starszego

Czwórka zawodników UKS Bombek SP3 rozgrywała swoje mecze w lidze żaka starszego w dniach 1-2 października w Toruniu w ramach eliminacji do mistrzostw Polski w hokeju na lodzie. Szymon Cyganowski, Mateusz Mozołowski i Marcin Cybulski w sezonie 2016/2017 reprezentują barwy PTH Koziołki Poznań, Michał Nawrocki - SMS Sokoły Toruń.

Dopiero w listopadzie nasi zawodnicy zamiast rolek ubiorą łyżwy, jednak pomimo braku treningu na lodzie bardzo dobrze zaprezentowali się na tle swoich kolegów z drużyny PTH. Obydwa mecze w sobotę i niedzielę zakończyły się wygraną SMS Sokoły Toruń, 7 bramek strzelił Michał Nawrocki. Po dwóch kolejkach rozgrywek w tabeli ligi żaka starszego prowadzą Sokoły, PTH zajmuje 4 miejsce. A już za tydzień kolejne mecze: żak młodszy (w składzie PTH gra 12 zawodników z Malborka) rozegra swoje pierwsze mecze w Poznaniu przeciwko GKS Stoczniowiec, żak starszy jedzie powalczyć o punkty do Łodzi. Przypomnijmy, że zawodnicy UKS Bombek SP3 w sezonie 2016/17 zostali wypożyczeni do innych klubów aby móc rozgrywać mecze ligowe na pełnowymiarowym lodowisku (w trzech kategoriach wiekowych - żak młodszy i starszy, młodzik).

  Hokej dla najmłodszych wspierają: Apteka Witaminka, Urząd Miasta Malborka, OSiR, Stowarzyszenie Nasz Wielbark, nc+APF, Falken, Leier, Związek Plantatorów Buraka Cukrowego, Sieć Sklepów Sokół, Wobex, Rafał Mączkowski, TV Malbork, Radio Malbork, Bar BIS, McDonald's oraz Pralnia Eko Laguna, ASO Harasimowiczs.c,Rydwan, Awocado Restauracja i Pizzeria,Sport Rebel Ruda Śląska. 

 

Liga Żaka

S.Nawrocki

 


Sezon hokejowy na lodzie, rozpoczęty

Zawodnicy UKS Bombek SP3 w miniony weekend rozpoczęli sezon hokejowy na lodzie. Sześciu zawodników naszego Klubu rozgrywało swoje mecze ligowe w dwóch kategoriach wiekowych w trzech różnych klubach. Niestety lodowisko w Malborku nie spełnia wymogów PZHL (niepełen wymiar), dlatego też część zawodników została wypożyczona aby móc rywalizować na lodzie. Michał Sadowski i Piotr Sałek reprezentowali GKS Stoczniowiec, zagrali przeciw ŁKH Łódź w kategorii młodzika. Niestety obydwa mecze zakończyły się porażką 4:11 i 3:8, Michał strzelił jedną z bramek. Szymon Cyganowski i Mateusz Mozołowski zagrali w barwach PTH Koziołki Poznań w kategorii żak starszy przeciw ŁKH - 4:11 i 6:9, Mateusz asystował przy jednej z bramek. Bartosz Grabara reprezentuje SMS Sokoły Toruń, rozgrywał swoje mecze z Polonią Bytom - w przegranym 1:8 i wygranym 4:1(Bartek w drugim meczu zachował czyste konto). Michał Nawrocki w sezonie 2016/17 reprezentuje SMS Sokoły Toruń w kategorii żak starszy. Obydwa mecze przeciwko GKS Stoczniowiec Gdańsk zakończyły się wygranymi - 5:2 i 12:2, Michał strzelił dwie bramki i asystował przy jednej. Mecze rozgrywane są w ramach eliminacji do mistrzostw Polski w Hokeju na Lodzie w kategorii żak starszy i młodzik, tylko dwa najlepsze zespoły zagrają w finałach PZHL. A już za tydzień kolejne mecze młodzików w Poznaniu i Toruniu. Żak młodszy rozpocznie swoje rozgrywki meczem wyjazdowym w Warszawie 24/25 września.

  Hokej dla najmłodszych wspierają: Apteka Witaminka, Urząd Miasta Malborka, OSiR, Stowarzyszenie Nasz Wielbark, nc+APF, Falken, Leier, Związek Plantatorów Buraka Cukrowego, Sieć Sklepów Sokół, Wobex, Rafał Mączkowski, TV Malbork, Radio Malbork, Bar BIS, McDonald's oraz Pralnia Eko Laguna, ASO Harasimowiczs.c,Rydwan, Awocado Restauracja i Pizzeria, Sport Rebel Ruda Śląska. 

 

Sezon hokeja Sezon hokeja Sezon hokeja Sezon hokeja

S.Nawrocki

 


OSiR, turniej hokeja na rolkach

10/11 września na rolkowisku miejskim OSiR rozegrano turniej hokeja na rolkach w którym uczestniczyło 6 zespołów: UKS Bombek SP3, Bombers Malbork, GKH Gdynia, Grizzlies Gdynia, Grom Morag i Roller Chojnice.

Kolejny raz bezkonkurencyjni okazali się zawodnicy Roller Chojnice wzmocnieni hokeistami z Warszawy, którzy wygrali wszystkie swoje mecze, jednak w ostatnim swoim meczu najmłodszym zawodnikom biorącym udział w turnieju zabrakło odrobinę szczęścia aby pokusić się o remis i dogrywkę. UKS Bombek SP3 przegrał różnicą tylko jednej bramki 4:5 z Roller Chojnice. II miejsce w zawodach zajęła drużyna Grizzlies Gdynia wzmocniona zawodnikami z ekstraligowym doświadczeniem braćmi Adamem i Bartkiem Wórbel. Trzecie miejsce z taką samą ilością pkt co Grizzlies zajął zespół gospodarzy Bombers Malbork, kolejno Grom Morąg, UKS Bombek SP3 i GKH Gdynia.
Najwięcej bramek strzelił Adam Wróbel - 21(Grizzlies), przed Bartkiem Wróbel - 15(Grizzlies), Michał Nawrocki - 11(UKS BombekSP3), Paweł Dzięgiel - 9(Bombers), Radosław Rongers - 9(Roller). Najlepszymi bramkarzami w turnieju zostali: Adam Rozenberg - GKH, Przemysław Nawrocki - Bombers, Adam Szostakowski - Roller. MVP (najbardziej wartościowy zawodnik drużyny, wybierają sami zawodnicy poszczególnych drużyn) drużyny Bombers - Paweł Kaczmarek, UKS Bombek SP3 - Michał Nawrocki, Roller - Tomasz Pulkowski, Grom - Krzysztof Biały, Grizzlies - Jacek Dudaniec, GKH - Arnold Szymczewski. Najmłodszym zawodnikiem w turnieju był Tadzio Kuźmicz - 13 lat , najstarszy zawodnik - Wojciech Wengler - 59 lat. W pierwszym dniu zawodów w przerwie pomiędzy rozgrywkami swoje umiejętności na rolkach zaprezentowała grupa najmłodszych zawodników UKS Bombek SP3, którzy rozegrali sparing wewnętrzny.

W ramach turnieju organizowanego przez OSiR UKS Bombek SP3 pod patronatem burmistrza miasta Malborka Pana Marka Charzewskiego, który wręczał nagrody uczestnikom, wieczorem w sobotę dla mieszkańców naszego miasta - Nightskating Pomorze wraz z UKS i OSiR zorganizowało przejazd na rolkach ulicami miasta. W rekreacyjnym przejeździe uczestniczyło około 300 osób, kolumnę prowadził samochód z nagłośnieniem i Dj Cruzer.

Mamy nadzieję że impreza Nightskating Pomorze - Edycja Malbork za rok kolejny raz zawita do naszego miasta. Hokej dla najmłodszych wspierają : Apteka Witaminka, Urząd Miasta Malborka, OSiR, Stowarzyszenie Nasz Wielbark, nc+APF, Falken, Leier, Związek Plantatorów Buraka Cukrowego, Sieć Sklepów Sokół, Wobex, Rafał Mączkowski, TV Malbork, Radio Malbork, Bar BIS, McDonald's oraz Pralnia Eko Laguna, ASO Harasimowiczs.c,Rydwan, Awocado Restauracja i Pizzeria, , Sport Rebel Ruda Śląska.

A już za tydzień nasi zawodnicy rozpoczną mecze ligowe na lodzie, trójka zawodników żaka starszego jedzie wraz z drużyna którą reprezentują w tym sezonie PTH Koziołki Poznań do Łodzi, młodzicy grający w Stoczniowcu zagrają w Gdańsku z ŁKH Łódź a zwodnicy reprezentujący SMS Toruń jadą do Bytomia.

 

OSiR turniej

S.Nawrocki

i