Imprezy i wydarzenia

Wyjazd do kina HELIOS w Tczewie

Nutkę ciekawości w dniu 07.10.2017r. przeżyli uczniowie kl. 4-6 podczas oglądania filmu "Tarapaty". Nieoczekiwana wakacyjna przygoda głównej bohaterki, miały pokonać nieufność i odważyć się na przyjaźń przy rozwiązaniu kłopotliwej zagadki prowadzący do rodzinnego skarbu.

ASz

"Z KSIĄŻKĄ NA WALIZKACH"

5 października 2017r. klasa 4 b uczestniczyła w spotkaniu z Panią Małgorzatą Strękowską-Zarembą autorką ponad 40 książek dla dzieci, dziennikarką, recenzentką, współautorką podręczników, członkinią Stowarzyszenia Pisarzy Polskich, laureatką wielu konkursów, m.in.za książkę "Abecelki i duch Bursztynowego Domu" otrzymała w 2004 r. Nagrodę Literacką im. Kornela Makuszyńskiego.

Spotkanie to odbyło się w Mediatece w ramach już 10. POMORSKICH SPOTKAŃ PISARZY Z MŁODYMI CZYTELNIKAMI - "Z KSIĄŻKA NA WALIZKACH". Autorka opowiadała dzieciom o początkach swojej kariery pisarskiej oraz skąd czerpie pomysły na pisanie. Zaprezentowała swoje książki, czytając ich zabawne fragmenty. Zadawała też zagadki literackie, zaproponowała wspólną wymowę trudnych wyrazów i zwrotów oraz rapowała. Dziękując za spotkanie, nasi uczniowie wręczyli pisarce bukiet kwiatów.

Wszyscy uczestnicy tego poranka w Mediatece mogli zakupić książki Pani Małgorzaty Strękowskiej-Zaremby, na których autorka wpisywała pamiątkowy autograf.

M.Budzyńska, M.Maleńczyk

Dzień Chłopca

Święto chłopca obchodzimy w Polsce 30 września, ponieważ jest to święto dość młode, obchodzone jest na całym świecie w różnych dniach.

Dziewczęta z klasy I C, w piątek 29 września, wręczyły ciekawe upominki dla swoich kolegów i złożyły im najserdeczniejsze życzenia.
Był też prezent "Słodka niespodzianka" – tort dla wszystkich dzieci.

A chłopcom z naszej szkoły życzymy wszystkiego najlepszego!!!

M.Łabiak

Spotkanie z policjantkami

We wtorek, 26.09.2017r. uczniowie klas pierwszych spotkali się z przedstawicielkami Komendy Powiatowej Policji w Malborku. Panie policjantki omówiły zagadnienia dotyczące bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym oraz zasady zachowania w różnych niebezpiecznych sytuacjach dnia codziennego.

Uczniowie z uwagą obejrzeli przygotowaną prezentację oraz aktywnie uczestniczyli w ćwiczeniach praktycznych, co z pewnością wpłynie na usystematyzowanie posiadanej już wiedzy.

A.Konopko, M.Łabiak

Sprzątanie Świata 16.09.2017

Bezpieczna droga do szkoły

W piątek 15 września uczniowie klasy I A, wybrali się na swój pierwszy spacer, podczas którego obserwowali pojazdy i pieszych.

Omawiali znaki drogowe znajdujące się w najbliższej okolicy szkoły. Przećwiczyli też w sposób praktyczny, jak należy bezpiecznie zachowywać się na przejściu dla pieszych z zastosowaniem zasad poznanych na lekcji.

A.Konopko

Wmurowania aktu erekcyjnego

5 września odbyła się ceremonia podpisania i wmurowania aktu erekcyjnego. W tym dniu przedstawiciele Urzędu Miasta, uczniów, rodziców oraz wykonawcy hali sportowej wraz z panią dyrektor Beatą Kacprowicz podpisali, a następnie wmurowali dokument w jedną z powstających ścian budynku. Kolejnym etapem, na który wszyscy czekamy jest uroczystość zakończenia inwestycji pełnowymiarowej sali gimnastycznej wraz z blokiem dydaktycznym.

Termin oddania budynku planowany jest na rozpoczęcie kolejnego roku szkolnego, czyli wrzesień 2018.

Marta Kapczyńska

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego z pasowaniem

W poniedziałek 4 września 2017r. o godzinie 11 odbyła się uroczystość inauguracji nowego roku szkolnego 2017/2018. Jako pierwsza głos zabrała pani Dorota Wensker, witając dzieci oraz rodziców. Oficjalną część rozpoczęto od wprowadzenia pocztu sztandarowego i wspólnego odśpiewania hymnu narodowego. W dalszej części pani dyrektor Beata Kacprowicz przedstawiła nowych nauczycieli, którzy zostali przywitani radosnym okrzykiem "hip hip hura".

Podczas gdy starsi uczniowie udali się do swoich sal lekcyjnych, uczniowie klas pierwszych zostali zaproszeni do sali gimnastycznej, gdzie odbyło się uroczyste ślubowanie. Wychowawcy klas odczytywali imiona i nazwiska uczniów, którzy wychodząc na środek, pasowani byli przez panią dyrektor Beatę Kacprowicz na uczniów klasy pierwszej. Przygotowano też miłą niespodziankę dla "pierwszaków". Był to duży tort z okazji ich wkroczenia w progi naszej szkoły. Uroczystość zakończyło złożenie życzeń z okazji nowego roku szkolnego. Następnie uczniowie udali się do swoich nowych sal lekcyjnych na spotkanie z wychowawcami.

D.Kuczewska

78 rocznica wybuchu II Wojny Światowej

W piątek 1.09.2017 r. w 78 rocznicę wybuchu II wojny światowej wzięliśmy udział w uroczystości patriotycznej pod Pomnikiem Poległych Celników Polskich w Kałdowie. To właśnie w tym miejscu rozegrały się jedne z pierwszych wydarzeń drugiej wojny światowej. Pomnik w malborskim Kałdowie to dla celników najważniejsze miejsce podczas kolejnych rocznic wybuchu drugiej wojny światowej. Tu, gdzie obecnie stoi pomnik, znajdowało się przejście graniczne. Po ostrzelaniu i spaleniu placówki celnej przez hitlerowców w maju 1939 r. polscy inspektorzy celni nie wycofali się, tylko kontynuowali swoją służbę w wagonach kolejowych ustawionych na bocznicy.

W uroczystości upamiętniającej wydarzenia z 1 września 1939 r. wzięli udział żołnierze, straż graniczna, kolejarze, służba celna, służba celno-skarbowa, a także władze miasta, nauczyciele, uczniowie, mieszkańcy Malborka.

D.Kuczewska