Ekokonkursy

Utworzono dnia 10.06.2019

Wiosna minęła nam pod znakiem Ekologii. Wśród uczniów wszystkich klas zorganizowane zostały konkursy, których celem było:

·         podniesienie świadomości ekologicznej uczniów

·         uświadomienie korzyści z powtórnego zagospodarowania odpadów

·         promowanie proekologicznych zachowań

·         kształtowanie postawy odpowiedzialności za obecny i przyszły stan środowiska

·         rozwój zainteresowań i zdolności plastycznych

·         rozwój wyobraźni i fantazji.

7 czerwca w szkolnej auli odbył się wielki finał, podczas wyłonieni zostali zwycięzcy konkursów. Nagrody w konkursach wręczyła Pani Dyrektor Beata Kacprowicz.

W konkursie plastycznym „Wszystkie malborskie dzieci segregują śmieci” zwyciężyli:

Izabela Czerwińska

Agata Murawska

Adam Romanowski

Bartosz Rutkowski

Patrycja Stankiewicz

W konkursie plastycznym na plakat ekologiczny promujący selektywną zbiórkę odpadów zwyciężyli:

Igor Jastrzębski

Lena Tur

W konkursie literackim na wiersz lub rymowankę zachęcającą do segregacji odpadów zwyciężyli:

Alicja Baranek

Eliza Jankowska

Aleksandra Lahutta

W konkursie plastyczno-technicznym Eko – design zwyciężyła:

Bianka Dymek

Szkolne Koło Teatralne prowadzone przez Panią Aleksandrę Gardzielewską, wspierane przez Koło Ekologiczne prowadzone przez Panią Aleksandrę Konopko, przygotowało przedstawienie p.t. Jak rozweselić Ziemię? Już wiemy, że nasze nawet najdrobniejsze zachowania, mają wpływ na kondycję naszej planety, a dobre nawyki, to coś nad czym każdy z nas musi pracować. W dużej mierze, to od nas zależy, czy będziemy żyć w czystym czy zanieczyszczonym środowisku.

Organizatorzy:

Aleksandra Konopko