ERAZMUS+

Utworzono dnia 28.03.2019

Dnia 27 marca br. w czasie zajęć historii uczniowie klasy 7A i 7 B mieli okazję poznać historię Meksyku i Hiszpanii oraz  ciekawostek związanych z tymi krajami. Gościliśmy  na zaproszenie wolontariusza z Węgier, który jest od września jest w naszej szkole w ramach programu ERASMUS +,wolontariuszy z Hiszpanii Luisa i Meksyku Tamarę. Młodzi ludzie poprowadzili zajęcia w języku angielskim. Przedstawili prezentację o swoich krajach, stereotypach na temat tych krajów oraz ciekawostkach związanych z Hiszpanią i Meksykiem. Uczniowie obu klas przedstawiali się w języku angielskim, określali swoje upodobania oraz  informacje o prezentowanych krajach. W kolejnej części uczniowie brali udział w kalamburach w języku angielskim i hiszpańskim.

Zarówno jednej jak i drugiej stronie zajęcia przypadły do gustu. Uczniowie i wolontariusze wzajemnie  poznawali swoje kraje oraz język. W październiku podobną prezentację miał również Krystof z Węgier, który uczył bardzo trudnej wymowy swojego języka. Sam uczestniczy w lekcjach języka polskiego i robi bardzo duże postępy w porozumiewaniu się językiem polskim.

Wolontariusze w ramach programu ERASMUS + prowadzą zajęcia z młodzieżą w MOWie w Malborku oraz Szkole Podstawowej nr 10 w Malborku. Od 1 kwietnia mają zamiar częściej odwiedzać naszą szkołę aby nawiązywać nowe znajomości z uczniami szkoły i uczyć się języka polskiego.

ERAZMUS+

Utworzono dnia 28.03.2019, 21:13