KLIMATYCZNA KLASA

Utworzono dnia 24.03.2019

Dnia 22.03.2019 klasa 3a  przygotowała podsumowanie projektu” ‘Klimatyczna klasa”. Tego dnia dzieci zaprosiły do swojej klasy dzieci ze szkoły wraz z nauczycielami, których zainteresowała tematyka dbania  o środowisko.

Uczennice z klasy 3a, Wiktoria Kołodyńska i Julia Brzustewicz przygotowały prezentację, która zapoznała dzieci z innych klas co to jest projekt „Klimatyczna klasa” i co zapamiętali z tych zajęć. Ich prezentacja wspierana była przez prezentację multimedialną, która prezentowała wszystkie działania dzieci w ciągu roku.

Klasa 3a poruszała następujące tematy:

- Jak z butelek powstają bluzy polarowe ?

- Skąd się biorą orkany?

- Jaką rolę odgrywają drzewa w mieście?

- Co porosty mówią o jakości powietrza?

- Czy samochody ogrzewają miasta?

- Dlaczego na ziemi jest coraz cieplej?

Podczas zajęć dzieci wykonywały różne doświadczenia. Budowały „jajkodrom”, tak aby uczyć się współpracy, tworzyły model orkanów, wykonywały prace z recyklingu, projektowały tereny zielone czy obserwowały porosty.

Po zakończeniu prezentacji i wręczeniu kwiatków wiosennych w doniczkach wykonanych podczas zajęć nastąpiło oglądanie filmu „Jak segregować śmieci?”. Następnie pod kierunkiem nauczyciela przeprowadzono pogadankę na temat dbania o środowisko. Wspomniano o segregowaniu śmieci, terenach zielonych, problemach ze smogiem.

Po opracowaniu tych wszystkich tematów uczniowie wiedzą, że trzeba dbać o klimat!!!

K. Tomasik

Klimatyczna klasa