Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Szkoła Podstawowa nr 3 w Malborku

Mecze ligowe UKS Bombek SP3

Utworzono dnia 26.11.2018

Malborczycy zwyciężyli w kolejnym meczu ligowym U12


Malborski zespół UKS Bombek SP3 wygrał drugi mecz z rzędu w lidze hokeja na lodzie KPOZHL w kategorii U12 - żak młodszy. Po wysokiej wygranej w zeszłym tygodniu 17:1 z BKS Bydgoszcz przeciwnikiem naszego zespołu był Klub MKS Sokoły Toruń, z którym nigdy wcześniej nie udało się malborskiemu zespołowi wygrać. Jednak tym razem po wyrównanym meczu jedynie w dwóch pierwszych tercjach, w trzeciej nasz zespół okazał się zdecydowanie lepszy wygrywając ostatecznie 11:7. Dzięki zwycięstwu UKS Bombek przesunął się w tabeli na 4 miejsce. Niewątpliwie zwycięstwo z klubem z Torunia jest sporym sukcesem naszego Klubu, Toruń jest jednym z najlepszych ośrodków w Polsce, który szkoli dzieci i młodzież w hokeju na lodzie (dwa pełnowymiarowe lodowiska, udział w rozgrywkach we wszystkich kategoriach wiekowych, także drużyna ekstraligowa, która obecnie zajmuje V miejsce w tabeli, zawodnicy trenują na lodzie już od początku sierpnia). Jednak tym razem po wyrównanym meczu ale tylko w dwóch pierwszych tercjach, w trzeciej nasz zespół okazał się zdecydowanie lepszy wygrywając ostatecznie 11:7. Dzięki zwycięstwu UKS Bombek przesunął się w tabeli na 4 miejsce. 

Malborski zespół zagrał w składzie: Michał Muczeński - 7 bramek, Jan Romanowski - 1 bramka, Jakub Wocial - 2 bramki, Miłosz Pakulski - 1 bramka, Hubert Bruggermann, Michał Król, Krzysztof Ciesielski, Wojtek Czerniewski, Piotr Walas, Wojtek Walas, Rafał Jaskulski, Tymoteusz Bołtryk, Nikodem Tanaś, Szymon Jaśniewski, Chojniak Maciej. Za tydzień UKS Bombek SP3 jedzie do Gdańska zmierzyć się z wiceliderem i zarazem faworytem rozgrywek GKS Stoczniowiec Gdańsk. Żak starszy (kategoria U14) natomiast jedzie do Torunia rozegrać dwa mecze 1/2 grudnia z MKS Sokołami Toruń. Najmłodsi zawodnicy 6/10 lat zagrają na turnieju mini hokeja na lodzie w Elblągu. 
Wychowankowie naszego klubu grali na wypożyczeniu: Michał Sadowski rozegrał dwa mecze w I lidze SMS Toruń, niestety tym razem przegrane, SMS zajmuje 6 miejsce w tabeli rozgrywek. Bartosz Grabara zagrał w jednym meczu MKS Sokoły Toruń. Bartek jest bramkarzem, obydwa mecze MKS wygrał zajmując 7 miejsce w tabeli. Michał Nawrocki zagrał w obydwu meczach niemieckiego zespołu DEG Dusseldorf do którego został wypożyczony. Michał strzelił jedną z bramek i zaliczył asystę. Zespół z Dusseldorfu zajmuje 3 miejsce w tabeli rozgrywek niemieckiej ligi U17.
MARIUSZ TUSZAKOWSKI KLUB DOŁEK, JERZY MIĄSKO MC'DOMALDS, ALEGRE - JAROSŁAW BUŁA, STOWARZYSZENIE NASZ WIELBARK, FIRMA WOBEX, A.S.O. HARASIMOWICZ, GRAVEL SP.Z O.O. GDAŃSK, LEIER, BAR BIS, PRALNIA ECO LAGUNA, APF, FALKEN, dziękujemy za wsparcie !!!
Zapraszamy wszystkie chętne dzieci do naszego klubu na zajęcia nauki jazdy na łyżwach, gry i zabawy na lodzie i oczywiście hokej na lodzie, które odbywają się codziennie na malborskim lodowisku OSiR.
Zapraszamy też do uczniów klas III do SP3, gdzie od września powstanie kolejna IV klasa sportowa o profilu hokej na lodzie i piłka siatkowa. 
wszelkie informacje na stronie http://www.hokejmalbork.pl

S.Nawrocki

Galeria

Utworzono dnia 26.11.2018, 18:06