Minął wrzesień w Oddziale Przedszkolnym

Utworzono dnia 08.10.2018

Nowy rok szkolny dzieci z oddziału przedszkolnego (OP) rozpoczęły udziałem w akcji „Sprzątanie Świata”. W sobotę 15.09.2018 wraz z pozostałymi uczniami naszej szkoły udały się sprzątać symbolicznie wyznaczony teren wokół szkoły. Następnie 20.09.2018 obchodziliśmy  Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Sejm uchwalił to święto w 2013 roku, aby podkreślić wagę edukacji przedszkolnej oraz ją popularyzować. Dzieci z OP świętowały wraz z rodzicami – były wspólne zabawy, pląsy, ognisko i pieczenie kiełbasek oraz troszeczkę rywalizacji sportowej zarówno dla dzieci jak i dla rodziców. Każdy przedszkolak zdobył medal  „Super Sportowca”.

Również nie mogło zabraknąć OP na wystawie doświadczeń i eksperymentów przygotowanej przez Centrum Nauki Kopernik, która odbyła się 25.09.2018 roku w naszej szkole. Dla odwiedzających przygotowane zostały stanowiska badawcze z  zakresu matematyki, fizyki, biologii. Można było m.in. wypróbować wirujące krzesło, kulę plazmową, półkule magdeburskie i trójwymiarowy model anatomiczny ludzkiego ciała. Dzieci samodzielnie sprawdzały prawa fizyki, rozwiązywały zagadki, poszerzały swoją wiedzę dobrze się przy tym bawiąc.

Wrzesień to także rozpoczęcie naszej całorocznej czytelniczej akcji  „Duży czyta małemu”. Pierwszy miesiąc w nowym roku szkolnym  w OP zakończyliśmy bardzo miłym akcentem – 28.09.2018 obchodziliśmy w naszej grupie Dzień Chłopaka. Dziewczynki uroczyście odśpiewały chłopcom 100 lat, wręczyły im wcześniej przygotowane upominki i ustaliły z chłopcami, że w tym szczególnym dniu chłopcy mają we wszystkim pierwszeństwo  (ale tylko w tym dniu!).

Ewelina Dłużniewska

Wrzesień w Oddziale Przedszkolnym