Najmłodsi zawodnicy UKS Bombek SP3 na turnieju mini hokeja na lodzie w Elblągu

Utworzono dnia 14.01.2019

16 grudnia najmłodsi zawodnicy Klubu UKS Bombek działającego przy Szkole Podstawowej nr 3 w Malborku uczestniczyli w turnieju mini hokeja na lodzie w Elblągu. W zawodach uczestniczyły zespoły z Łodzi, Gdyni, Gdańska, Warszawy, Bombersi oraz gospodarz UKS Wikingowie Elbląg. Niestety pomimo ambitnej gry nasi najmłodsi zawodnicy ostastecznie zajęli 7 miejsce. Malborski zespół wystąpił w składzie: Michał Mitkowski, Marcel Lewandowski, Mariusz Muczeński, Filip Kujawa, Bartek Dorobek, Jan Jankowski, Mateusz Kolitz, Alex Dochniak, Kacper Cybulski, Patryk Wojciechowski, Janek Chybicki, Andrzej Chybicki i Bartek Małyj. Dla niektórych z nich były to pierwsze zawody hokejowe, w kolejnych zawodach mali zawodnicy zagrają w styczniu. W weekend grali też wychowankowie Klubu. Michał Sadowski w 1 lidze w zespole SMS Toruń, który reprezentuje w tym roku przegrał obydwa mecze z Naprzód Janów Katowice. SMS zajmuje 7 miejsce w tabeli 1 ligi. Michał Nawrocki grający na wypożyczeniu w DEG Dusseldorf strzelił bramkę w wygranym meczu z Eisbaren Berlin, zespół Michała zajmuje 3 miejsce w tabeli niemieckiej ligi U17, które daje bezpośredni awans do finałów mistrzostw Niemiec. Rozegrana została też III kolejka regionalnej Ligi Hokeja na Lodzie w Malborku, której organizatorem jest UKS Bombek i OSiR. Na czele tabeli są gospodarze Bombers Malbork, którzy zremisowali swój mecz z EHK Wiking Elblag - 3:3. Hokej w Malborku wspierają: MARIUSZ TUSZAKOWSKI KLUB DOŁEK, JERZY MIĄSKO MC'DOMALDS, ALEGRE - JAROSŁAW BUŁA, STOWARZYSZENIE NASZ WIELBARK, FIRMA WOBEX, A.S.O. HARASIMOWICZ, GRAVEL SP.Z O.O. GDAŃSK, LEIER, BAR BIS, PRALNIA ECO LAGUNA, APF, FALKEN, dziękujemy za wsparcie !!!

S.Nawrocki

Najmłodsi hokeiści