"Pokoleniowy Festiwal Pieśni Patriotycznej"

Utworzono dnia 26.11.2018

22 listopada w naszej szkole  odbył się "Pokoleniowy Festiwal Pieśni Patriotycznej".

W wydarzeniu wpisanym do kalendarza obchodów 100-lecia rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości wzięło udział kilkanaście rodzin uczniów naszej szkoły, przedstawicielki Stowarzyszenia "Nasz Wielbark" oraz wielu nauczycieli. Festiwal mógł odbyć się dzięki pomocy i wsparciu finansowemu Stowarzyszenia "Nasz Wielbark" oraz MCKiE w Malborku. Wprowadziła wszystkich w tematykę Dyrektor szkoły Pani Beata Kacprowicz, następnie rozpoczęło się wspólne śpiewanie. Wzbogaciło go wystąpienie uczniów klasy drugiej z przedstawieniem pt. "Autostopem przez Polskę". W dalszej części festiwalu wspólnie śpiewaliśmy znane, ale i te już zapomniane pieśni o tematyce patriotycznej. To był bardzo miły wieczór, który we wspólnym śpiewie połączył pokolenia rodzin i przypomniał wydarzenia historyczne naszego kraju. Z pewnością na długo zostanie w pamięci każdego z nas.

M. Kaczmar, J. Więckiewicz

"Pokoleniowy Festiwal Pieśni Patriotycznej"

Utworzono dnia 26.11.2018, 18:46