„Poznajemy kultury innych krajów – degustacja potraw”

Utworzono dnia 24.02.2019

8 lutego 2019 r. odbyło się kolejne działanie w cyklu: ”Poznajemy kultury innych krajów”. Tuż przed feriami zorganizowaliśmy kiermasz przepysznych potraw z różnych stron świata, między innymi z Japonii, Włoch, Francji, Rosji… Potrawy przygotowane były przez rodziców i nauczycieli z naszej szkoły. Uczniowie mogli posmakować sushi wraz z sosem sojowym, tiramisu, bezę Pavlova, tartę, pizzę, spaghetti, lasagne oraz bruschettę, dużym zainteresowaniem cieszyła się fontanna czekoladowa - degustowano owoce zanurzone w ciemnej i jasnej czekoladzie. Wszystkie potrawy bardzo dzieciom smakowały - niektóre z nich uczniowie degustowali po raz pierwszy w życiu. Na koniec każdy mógł przeczytać trochę informacji o przygotowanych daniach.  Na kolorowych plakatach umieszczone były najważniejsze wiadomości o każdej z potraw: nazwa dania, podstawowe składniki oraz skąd pochodzi. Tym razem, dzieki zaangażowaniu Rodziców, poznawaliśmy smaki z różnych stron świata... Wszystkim Rodzicom, którzy włączyli się w przygotowanie akcji serdecznie dziękujemy.

Magdalena Łabiak, Justyna Piejko

Poznajemy kultury innych krajów