Przedszkolaki z wizytą w Starostwie

Utworzono dnia 09.05.2018

Przedszkolaki z wizytą w Starostwie

We wtorek 8 maja dzieci z Oddziału Przedszkolnego odwiedziły Urząd Starostwa Powiatowego w naszym mieście. Celem wizyty było zapoznanie z pracą urzędu, zwiedzanie budynku. Dzieci zostały  przywitani przez panią Sekretarz Powiatu Malborskiego Bogusławę Luterek (która oprowadziła i opowiedziała dzieciom wiele ciekawych informacji o funkcjonowaniu i pracy starostwa) oraz pana Bogdana Kułakowskiego – Przewodniczącego Rady Powiatu. Dzieci dowiedziały się, gdzie można zarejestrować samochód, odebrać prawo jazdy, co trzeba zrobić aby uzyskać paszport a także czym zajmuje się Skarbnik Powiatu Malborskiego oraz wydział Środowiska i Rolnictwa. Na koniec wizyty w Starostwie dzieci zasiadły na krzesłach radnych w sali obrad i przeprowadziły małe głosowanie na temat „czy słodycze szkodzą zdrowiu”.

Na pamiątkę wizyty dzieci  otrzymały od Starostwa drobne upominki. Czas wizyty w Starostwie osłodził słodki poczęstunek przygotowany przez Starostwo.

E.Dłużniewska

Utworzono dnia 09.05.2018, 21:27