Uczniowie klas sportowych kibicowali Treflowi Gdańsk!

Utworzono dnia 20.12.2018

19.12.2018 roku uczniowie klas sportowych Szkoły Podstawowej nr 3 im. 2 Pułku Nocnych Bombowców "Kraków" w Malborku wraz z młodymi adeptkami siatkówki Uczniowskiego Klubu Sportowego "Orzeł" w Malborku wybrały się do Gdańsko/Sopockiej Ergo Areny na mecz Ligi Mistrzów w Piłce Siatkowej Mężczyzn z udziałem Gdańskiego Trefla oraz Berlin Recycling Volleys.
Dla większości młodych kibiców był to pierwszy kontakt z tą klasą rozgrywek. Celem wycieczki była integracja lokalnej społeczności siatkarskiej, podniesienie poziomu kultury kibicowania, a także wdrażanie dzieci i młodzieży do aktywności sportowej oraz czynnego spędzania wolnego czasu.
Z oferty skorzystało 35 uczniów i zawodniczek. Opiekę sprawowali nauczyciele i trenerzy z SP3. Wrażenia podopiecznych były bardzo pozytywne - radośnie spędzili środowy wieczór i naocznie przekonali się, że kibicowanie meczu piłki siatkowej jest bezpieczne i przyjemne, tym bardziej, że Trefl Gdańsk zwyciężył w tym meczu bez straty seta. Wszyscy uczestnicy wrócili pełni wspomnień i energii do dalszego trenowania.

P.Tercjak

Kibicujemy!