Wycieczka klas II do lasu

Utworzono dnia 30.10.2018

W piatek 26 października klasy drugie pojechały na wycieczke do lasu w okolice Węgier. Pod opieką wychowawców oraz myśliwych z Koła Łowieckiego utrwalały wiadomości związane z lasem. Na początek dzieci dowiedziały się od myśliwych, jakie zwierzęta można spotkać w lesie. Po czym poznać, że ścieżką leśną przechodziło się zwierze. Jak rozpoznawać tropy poszczególnych zwierząt. Oglądały rownież rogi, poroża i parostki. Myśliwi chętnie dzielili się z dziećmi swoją wiedzą, odpowiadając na liczne pytania uczniów. Po części teoretycznej przyszedł czas na spacer i podziwianie leśnych uroków. Ogladano nie tylko piękne krajobrazy, rozpoznawano także najpopularniejsze gatunki drzew. Kilkoro uczniów znalazło również grzyby. Wśród znalezionych grzybów były zarówno maślaki, jak i  muchomory czerwone. Uczniowie klas drugich wiedzą, że muchomory są grzybami trującymi, więc po wnikliwej obserwacji grzyby te zostawiono w lesie w nienaruszonej postaci. Na koniec przyszedł czas na posiłek przy ognisku. Apetyty dopisywały, humory również i choć pogoda nie rozpieszczała drugoklasistów wycieczkę uznano za bardzo udaną. Szczególne podziękowania złożono panom myśliwym z Koła Łowieckiego.

Justyna Piejko

Magdalena Łabiak