Wycieczki klasy 3 E

Utworzono dnia 23.03.2018

Wycieczki klasy 3 E

Byliśmy w Szkole Łacińskiej na warsztatach "Od ziarenka do bochenka". Oglądaliśmy zdjęcia przedstawiające zbiór zbóż. Dotykaliśmy je i rozpoznawaliśmy ich nazwy. Kosztowaliśmy produkty z tych roślin. Wygniataliśmy ciasto i formowaliśmy chlebki. Upieczone zabraliśmy do domu by je skosztować. Z roślin włóknistych pletliśmy laleczki. Teraz są ozdobą w naszej klasie.

Byliśmy również w Centrum Nauki Experyment w Gdyni. Braliśmy udział w zajęciach laboratoryjnych o wodzie. Samodzielnie wykonywaliśmy doświadczenia. Najciekawszy był wybuch, który pokazał parę. Chodziliśmy po różnych stanowiskach. Bawiliśmy się tam i robiliśmy eksperymenty z różnych dziedzin wiedzy.

Obie wycieczki były udane. Wiele się nauczyliśmy i dużo zapamiętaliśmy. Miło je wspominamy i czekamy na kolejny wyjazd.

Uczniowie kl. 3 E

Ania, Maciek, Weronika, Igor i Ola