Z wizytą u strażaków

Utworzono dnia 07.03.2018

Z wizytą u strażaków

W poniedziałek, 26.02.2018 r., uczniowie klasy III A wybrali się z wizytą do Państwowej Straży Pożarnej w Malborku.

Celem spotkania było przybliżenie uczniom specyfiki pracy straży pożarnej oraz zasad bezpiecznego zachowania się w domu, szkole i w miejscu publicznym. Poruszono również temat czadu jego właściwości, zagrożenia jakie stwarza oraz jak się przed nim ustrzec.

Strażacy zaprezentowali dzieciom wyposażenie wozu bojowego, a także sprzęt niezbędny podczas akcji ratowniczych. Uczniowie przez chwilę mogli wcielić się w rolę strażaka zakładając hełm, ubranie ochronne oraz siedząc w kabinie wozu strażackiego. Atrakcją dla uczniów było zaprezentowanie przez strażaków zjazdu ze ślizgu, z którego korzystają w sytuacji alarmu.

Podczas spotkania uczniowie uzyskali cenną wiedzę dotyczącą niebezpiecznej i odpowiedzialnej pracy straży pożarnej. Na zakończenie dzieci wręczyły strażakom podziękowanie oraz kwiaty.

J.Zaborowska

Utworzono dnia 07.03.2018, 16:47