Zmień perspektywę - wystawa

Utworzono dnia 21.06.2022

W korytarzu szkolnym, tuż przy wejściu do szkoły, można zobaczyć wystawę plakatową "Zmień Perspektywę". Wystawa jest zwieńczeniem programu Polskiej Akcji Humanitarnej - Godziny Wychowawcze ze Światem. Programem została objęta klasa 7c, która podczas godzin wychowawczych odkrywała swoje powiązania ze światem i wzmacniała postawę otwartości i odpowiedzialności. W ramach tego programu również klasy ósme podczas lekcji geografii łamały stereotypy i zgłębiały wyzwania współczesnego świata. Podczas zajęć poruszalśimy kwestie stereotypów, rasizmu, zasobów wodnych, kryzysu klimatycznego oraz zmian perspektywy w postrzeganiu świata. Wystawa jest interaktywna, każdy może wziąć udział w cichej dyskusji, która rozpoczęta została przez uczniów podczas zajęć. Każdy może dopisać swoje przemyślenia na wskazany temat. Oprócz tego na plakatach znajdują kody QR z dodatkowymi informacjami na dany temat.

Zapraszamy.

ZZ Wychowanie do wartości