Ogłoszenie wyników II edycji konkursu czytelniczo – fotograficznego „Moja ulubiona postać z literatury dziecięcej”

Utworzono dnia 08.03.2024

W lutym chętni uczniowie  z klas 0 – III przystąpili do II edycji konkursu czytelniczo – fotograficznego „Moja ulubiona postać z literatury dziecięcej”. Spośród nadesłanych prac Jury w składzie: pani Aleksandra Konopko, pani Małgorzata Kuszowska oraz pani Dorota Wensker postanowiło, nagrodzić następujących uczniów:  Małgorzatę Woś z klasy 2a, za postać Calineczki – z baśni Hansa  Christiana Andersena, Anielę Spychalską z klasy 2b za postać,, Małej B '' z książki Justyny Bednarek "Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek (czterech prawych i sześciu lewych), Kalinę Szczucką z klasy 2c która wcieliła się w postać Królewny Śnieżki, Wilhelma  i Jacoba Grimm z dzieła:  "Baśnie braci Grimm", Królewna Śnieżka (niem. Schneewittchen), Antoninę Podlewską uczennicę klasy  Ia, która zaprezentowała  postać Dziewczynki z zapałkami, z dzieła H. Ch. Andersena, o tytule: ,,Dziewczynka z zapałkami,, Jagodę Rosiak z klasy Ib, za postać Włóczykija z książki "W Dolinie Muminków" Tove Janson, Adama Wereszko, z klasy Ia za postać: Harryego Pottera, z książki: "Harry Potter i Kamień Filozoficzny", J.K. Rowling, Marcelinę Barkowską z klasy IIb która przedstawiła postać "Pippi Pończoszanki", z książki pod tym samym tytułem, autorstwa Astrid Lindgren oraz Michalinę Barkowską z klasy IIIa  za "Dziewczynkę z zapałkami", autorem baśni jest Hans Christian Andersen.

Wyróżnienia otrzymują uczniowie:

Maya Kochaniak, klasa Ib za postać Wednesday „Rodzina Adamsów” autora Todda Strassera, Emilia Kurpias, klasa Ib za postać Hermiony Granger, J.K. Rowling z książki "Harry Potter i kamień filozoficzny", Dominika Cetnarowska z klasy IIIb za postać Pippi Langstrumpf z książki pod tym samym tytułem, autorstwa Astrid Lindgren, Antoni Marach z klasy Ib za postać Detektywa Pozytywki z książki „Detektyw Pozytywka”, Grzegorza Kasdepke, Pola Zadrejkowska z klasy 2b za postać Pippi Langstrumpf, Astrid Lindgren, Julia Deis z klasy Ib za Czerwonego Kapturka z „Baśni” Charlesa Perrault, Jakuba Suchana Ia za "Kota w butach" Charles’a Perrault’a oraz Antoniego Gut, z oddziału 0, również za „Kota w Butach” Charles’a Perrault’a.

Nagrody i pamiątkowe dyplomy zostaną wręczone zostaną 21 marca. Gratulujemy wszystkim uczestnikom. Wasza kreatywność i pomysłowość sprawia, że  gdy ogląda się zdjęcia można przenieść się w fantastyczny świat literatury dziecięcej.

Justyna Piejko

Poniżej prezentujemy nadesłane prace:

Utworzono dnia 08.03.2024, 18:16