Wolontariat Europejski - Erasmus+

Szkoła Podstawowa nr 3 w partnerstwie ze Stowarzyszeniem „Akwedukt” bierze udział w programie Erasmus + Młodzież i w roku szkolnym 2017/2018 gości wolontariuszkę z Włoch.

Erasmus+ jest programem UE na rzecz kształcenia, szkolenia, młodzieży i sportu. Kształcenie, szkolenie, młodzież i sport to dziedziny, które mogą znacząco przyczynić się do sprostania zmianom społeczno-ekonomicznym, głównym wyzwaniom, przed jakimi będzie stawać Europa do końca tego dziesięciolecia, oraz które mogą przyczynić się do realizacji priorytetów programu strategicznego UE na rzecz wzrostu gospodarczego, zatrudnienia, sprawiedliwości społecznej i włączenia społecznego.

Uczniowie serdecznie przyjęli Marię i z dużym entuzjazmem angażują się w różne inicjatywy realizowane podczas wolontariatu. Zapraszamy do galerii.

Informacja o programie:

"Jedzenie i napoje" w języku włoskim

Kolejne zajęcia z Marią, pomogły nam przyswoić słówka z obszaru

"Lubię jeść, lubię pić".

Super. Dużo przydatnych zwrotów poznaliśmy.

Powtórzyliśmy: cyfry, dni tygodnia, miesiące.

Świetnie wyszło!

Produkty i cyfry w j.włoskim

Kolejne wyzwanie za nami...to był miesiąc poznawania produktów spożywczych i cyfr w języku włoskim :-), mam nadzieję że wszyscy dobrze sie bawiliście

Angielski z Marią

Angielski w polskiej szkole z włoskim nauczycielem? Dlaczego nie? :-)

Po raz kolejny, tym razem w klasie 5C, lekcję angielskiego poprowadziła nasza wolontariuszka Maria. Chociaż zakres przerabianego materiału wydaje się łatwy, to jednak trzeba się bardzo skupić – nauczyciel nie mówi po polsku. My też nie możemy pytać po polsku.                                       Jedyny słuszny język to angielski!

LEKCJE JĘZYKA WŁOSKIEGO

W tym półroczu w ramach programu Erasmus+ nasza wolontariuszka z Włoch – Maria organizuje dodatkowe zajęcia z języka włoskiego dla początkujących – uczniów klas piątych i szóstych.  Lekcje odbywają się we wtorki  i piątki w godzinach 13:40-14:25 oraz we środy w godzinach 12:40-13:25 i 13:40-14:25. W ramach tych zajęć dzieci uczą się najważniejszych zwrotów grzecznościowych oraz prostej gramatyki włoskiej. Mamy nadzieję, że nauka nowego języka rozbudzi w młodych ludziach chęć pogłębiania swojej wiedzy w tym kierunku.

Lekcje cieszą się dużą popularnością również wśród nauczycieli. Zapraszamy na nie także chętnych rodziców.

Włosko- angielsko lekcja z „pierwszakami”

Fly, swim, kick, run, climb to słówka, które pierwszaki dobrze znają...ale jeszcze umieć je w języku włoskim: Volare, nuotare, scalciare, correre, arrempicare. Taką dwujęzyczną, a nawet trzyjęzyczną lekcję przeprowadziłyśmy ostatnio w klasie 1b. Inne wyzwanie mieli uczniowie z klasy 1a, którzy trenowali angielski i włoski alfabet. Wszystkie pierwszaki znakomicie reagowały na nowo poznany język włoski, wskazując i naśladując odpowiednie czynności i rozpoznając nowe literki alfabetu włsokiego.

Brawo pierwszaki! Tym samym potwierdziła się zasada, że najlepiej uczyć się języków za młodu...bo nam starszym nie do końca się udawało ;-)

Jedzenie i napoje w języku włoskim

Produkty w j.włoskim

Angielski z Maria