Spotkanie autorskie z Pawłem Beręsewiczem

Utworzono dnia 09.10.2018

XI. POMORSKIE SPOTKANIA PISARZY Z MŁODYMI CZYTELNIKAMI

„Z książką na walizkach”

5 październikab.r. biblioteka szkolna (w ramach współpracy) zorganizowała wyjście dla uczniów z klasy 4a do MEDIATEKI– biblioteki dla dzieci i młodzieży Miejskiej Biblioteki Publicznej w Malborku na spotkanie  z autorem książek dla dzieci i młodzieży, anglistą, tłumaczem Pawłem Beręsewiczem. Najbardziej znane książki „walizkowego” Gościa to: seria o rodzinie Ciumków,Na przykład Małgośka”, „Pieniądze albo kasa”, „Więcej niż klub”, „Tajemnica człowieka z blizną”, „A niech to czykolada!”, „Czy wojna jest dla dziewczyn?”, „Jak zakochałem Kaśkę Kwiatek” oraz „Wszystkie lajkiMarczuka”.Autor wprowadził uczestników spotkania w świat swoich bohaterów książkowych zapraszając chętne osoby do rozmowy o książkach przy „herbatce”. Otwarta atmosfera spotkania, stworzona przez pisarza pobudziła aktywność ze strony uczniów, którzy swobodnie rozmawiali z pisarzem. Pan Paweł Beręsewiczna zakończenie spotkania chętnie odpowiadał na liczne pytania, rozdał wiele autografów i dedykacji do swoich książek. Dla wszystkich czytelników naszej szkolnej biblioteki złożył pamiątkowy autograf w powieści „Na przykład Małgośka”.

Utworzono dnia 09.10.2018, 19:10