Spotkanie z myśliwym

Utworzono dnia 14.03.2022

Dnia 10 marca 2022 r. do naszej szkoły przybył pan Tomasz Kozłowski, myśliwy, przedstawiciel Wojskowego Koła Łowieckiego nr 259 "BAŻANT" w Malborku.

Celem spotkania było rozbudzenie zainteresowań obserwacjami przyrody, przekazanie wiedzy na temat roli myśliwego w przyrodzie, a także odpowiedniego zachowania się w lesie. Uczniowie poznali wiele gatunków zwierząt, które żyją w pobliskich lasach.

Myśliwy zajmuje się dzikimi zwierzętami mieszkającymi w lasach i na polach. Dba o to, żeby w łowisku były zwierzęta różnych gatunków. Myśliwy poluje tylko na wybrane gatunki zwierząt, nie wolno mu polować na zwierzęta, które są pod ochroną. Poza tym łowiectwo to nie tylko polowanie, ale także obcowanie z przyrodą. Na polowaniu myśliwy obserwuje, jak zwierzęta się zachowują, żerują i czy przypadkiem nie są chore lub osłabione. Bardzo często myśliwi muszą dbać o to, żeby w lasach było dużo różnych zwierząt. Myśliwi także dokarmiają zwierzęta. Na polach  budują budki dla bażantów czy kuropatw, a w lasach paśniki i lizawki (karmniki z solą dla zwierząt).

Przed feriami uczniowie z klasy 4 C oraz 5 B zorganizowali zbiórkę karmy dla zwierząt leśnych. Zebrana żywność została przekazana do Rezerwatu Przyrody Parów - Węgry.

Spotkanie z myśliwym

Utworzono dnia 14.03.2022, 20:30